Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Nikon D3100

  1. #1

    Question Nikon D3100

    Witam serdecznie!
    Od dziecka interesuję się fotografią, lustrzanka to zawsze było moje marzenie, które chcę obecnie spełnić, miałam dawniej aparat cyfrowy, który się niestety popsuł i z powodu braku środków na nowy aparat, pozostał mi jedynie telefon, który służył do upamiętniania chwil. Parę razy miałam okazję korzystać z lustrzanki pożyczanej, aby móc stworzyć piękne zdjęcia z wakacji.
    Udało mu się zaoszczędzić ok. 600 złotych, które jestem w stanie wydać aktualnie na zakup lustrzanki. Przeglądając różne ogłoszenia i fora, wpadła mi w oko lustrzanka Nikon D3100. Mimo tego, że fotografia, zawsze mnie interesowała, jestem raczej osobą początkującą, amatorem.
    Proszę bardzo Was o pomoc i opinie, czy warto zakupić 10-letni aparat?
    Będę wdzięczna za każdą wiadomość i poświęconą chwilkę!

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Za 600zł kupisz np https://allegro.pl/oferta/nikon-d510...602-9264411554
    problem otwierania się lampy błyskowej to znana przypadłość, można to naprawić często nawet samemu ale nawet jakby całkiem się nie dało otworzyć to i tak nie jest wielka strata, a szybka kosztuje 20zł, wymiana też banalna.
    Ma wady ale zestaw dużo lepszy niż D3100.

  3. #3

    Domyślnie

    Spoko, dzięki za tak szybką odpowiedź
    A co myślisz o tym zestawie, skoro tam cena jest 600 złotych, z uszkodzona lampą, to 630 za sprawny aparat, nie jest podejrzane, może to duży przebieg? Jak mówię, jestem laikiem, a ponoć, kto pyta, nie błądzi :P
    https://www.olx.pl/oferta/aparat-nik...9-IDj85Mr.html

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alekssaa Zobacz posta
    Proszę bardzo Was o pomoc i opinie, czy warto zakupić 10-letni aparat?
    Mam w szufladzie aparaty, które mają 10, 20, 30 i więcej lat. Każdy z nich robi zdjęcia, a jak się przyłożyć, to nawet bardzo dobre zdjęcia. Więc to nie wiek jest wyznacznikiem, tylko podejście, czy umiejętności. Aparat to szczegół, skup się na optyce do niego.

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie jest podejrzane bo allegro to prowizja, a na olx pewnie coś jeszcze urwiesz z tej ceny.
    Spory przebieg, wiec i cena niższa ale obserwuj, przeglądaj ogłoszenia, allegro lokalnie zerknij, może grupy na facebook.

    Ostatecznie D90 to nadal dobry sprzęt, ma zalety mimo że wiekowy, czasami D7000 ktoś tanio się pozbywa.
    Ogólnie D90 > D5100 > D7000 w takiej kolejności bym brał.

    Optyka jest bardzo ważna i czasami lepiej kupić samo body i do tego stałke 35mm lub 50mm, będą ograniczenia ale i będzie fajna zabawa przez to że obiektyw jasny, uniwersalny zoom 18-55 jest ok bo zrobisz tym widok, architekturę i ogólnie szerokie ujęcia, uniwersalny 18-105 droższy.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 23-05-2020 o 21:54

  6. #6

    Domyślnie

    No pewnie, zgadzam się w 100%, tylko, żeby zrobić zdjęcie, trzeba od czegoś zacząć, optyka bez aparatu nie zadziała

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nie jest podejrzane bo allegro to prowizja, a na olx pewnie coś jeszcze urwiesz z tej ceny.
    Spory przebieg, wiec i cena niższa ale obserwuj, przeglądaj ogłoszenia, allegro lokalnie zerknij, może grupy na facebook.

    Ostatecznie D90 to nadal dobry sprzęt, ma zalety mimo że wiekowy, czasami D7000 ktoś tanio się pozbywa.
    Ogólnie D90 > D5100 > D7000 w takiej kolejności bym brał.
    Super! Wielkie dzięki za pomoc!
    A z jakim przebieg aparaty brać pod uwagę?

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    D90 i D7000 można koło tych 40-50 tysięcy i jeśli ładny stan, a D5100 ciut mniej szukałbym, 25-30 tysięcy ale licznik też o niczym nie świadczy bo może ktoś sobie robił timelapsy albo wpadał w tryb japońskiego turysty

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alekssaa Zobacz posta
    optyka bez aparatu nie zadziała
    Obawiam się, że jesteś w mylnym błędzie. Słyszałaś o camera obscura?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nie jest podejrzane bo allegro to prowizja, a na olx pewnie coś jeszcze urwiesz z tej ceny.
    Spory przebieg, wiec i cena niższa ale obserwuj, przeglądaj ogłoszenia, allegro lokalnie zerknij, może grupy na facebook.

    Ostatecznie D90 to nadal dobry sprzęt, ma zalety mimo że wiekowy, czasami D7000 ktoś tanio się pozbywa.
    Ogólnie D90 > D5100 > D7000 w takiej kolejności bym brał.

    Optyka jest bardzo ważna i czasami lepiej kupić samo body i do tego stałke 35mm lub 50mm, będą ograniczenia ale i będzie fajna zabawa przez to że obiektyw jasny, uniwersalny zoom 18-55 jest ok bo zrobisz tym widok, architekturę i ogólnie szerokie ujęcia, uniwersalny 18-105 droższy.
    Ja rozumiem, że optyka jest ważna, tylko mnie niestety ogranicza budżet, gdybym mogła sobie wydać przynajmniej z 2k na aparat, to byłoby łatwiej, jestem też świadoma tego, że raczej nie będę w stanie wydawać mnóstwo kasy na zakup dodatków, przynajmniej narazie. To zajawka od dawna i chciałabym w to pójść, ale niestety nie jestem w stanie dużo zainwestować

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Obawiam się, że jesteś w mylnym błędzie. Słyszałaś o camera obscura?
    Dobra tu mnie masz haha jestem w błędzie
    Aczkolwiek nie miałam zamiaru bawić się fotografią w taki sposób :P

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alekssaa Zobacz posta
    Dobra tu mnie masz haha jestem w błędzie
    Aczkolwiek nie miałam zamiaru bawić się fotografią w taki sposób :P
    Mnie chodzi o to, że najczęściej przecenia się rolę aparatu w procesie uzyskania fotografii.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D3100 i obiektyw Oiektyw NIKON AF-S Nikkor 200–500mm f/5.6E ED VR
    By Semiko in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-01-2022, 13:47
  2. Nikon D3100
    By stuiverka in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-03-2015, 22:38
  3. nikon d3100 + Nikkor AF-S 85mm f/1.4G +tamron 28-75 2.8 nikon
    By pinia666 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-01-2015, 12:37
  4. Nikon D5000 a Nikon D3100 , pomocy...
    By dawid941 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-04-2011, 14:14
  5. Nikon D3100 vs Nikon D5000 vs Canon 550D
    By michal1226 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 09-12-2010, 17:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •