Witam wszystkich forumowiczów,

Zakładam temat, ponieważ wydruk zdjęć w domu to droga przez mękę. Warto wymienić się doświadczeniami w użytkowaniu drukarek, papierów fotograficznych i tuszów różnych producentów. Być może za pomocą tego wątku byłoby możliwe wysyłanie próbnych wydruków między forumowiczami.

Osobiście drukarkę kupiłem tylko do wydruku dokumentów, ale po wydrukowaniu trzech zdjęć zaczęła się choroba. Zdjęcia drukowałem na drukarce Brother DCP-J515W. Na oryginalnym tuszu i papierze fotograficznym Brother, zdjęcia wyglądały całkiem przyzwoicie, jak na moje ówczesne doświadczenia. Potem przyszły tusze ActiveJet i było trochę gorzej, ale jeszcze całkiem znośnie. Ostatnie tusze to tusze BARVA i również nie było na co narzekać. Cały czas używam papierów z papierdozdjec. Wydruki zdjęć miały nasycone kolory i faktycznie mogły się podobać. Wszystko było pięknie do czasu zmiany drukarki na model Brother DCP-T700W, ponieważ zależało mi na tym aby używać oryginalnych tuszy, a poprzednią drukarkę oddałem jako prezent, więc jej odebranie byłoby niehonorowe.
Pierwsze wydruki na Brother DCP-T700W spowodowały załamanie nerwowe i chęć porzucenia wydruków w domu. Nie poddałem się i postanowiłem oprofilować drukarkę w zewnętrznej firmie. Po oprofilowaniu jest lepiej, ale nie na tyle abym był w pełni zadowolony. Nasycenie kolorów nie jest takie same jak z Brother DCP-J515W. Cały czas używam tych samych papierów. Niedługo będę robił test porównawczy wydruku obu drukarek i zobaczę czy jest różnica i czym się ona objawia. Zauważyłem, że producenci drukarek przeznaczonych do wydruku zdjęć oszaleli z cenami. Brother DCP-J515W kosztowała w dniu zakupu 375 PLN a model DCP-T700W kupiłem za ~900 PLN. Jakość wydruku zdjęć po wyjęciu z pudełka na tej drugiej jest tragiczna. Trochę czuję się oszukany przez firmę Brother i nie wiem czy nie będzie to już ostatnia moja drukarka z tej firmy. Zdecydowanie odradzam drukarki z serii Brother InkBenefit, bo wydruk zdjęć to dramat a cena drukarki kosmiczna. Nie wiem, czy to wina tuszu czy drukarki, ale skoro Brother DCP-J515W drukował nasycone kolory na tuszach ActiveJet, Barva, nie wspominając o oryginalnych to co jest w takim razie grane z nowym modelem? Czyżby celowa kastracja?

Pzodrawiam wszystkich forumowiczów