Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Wydruk zdjęć - wymiana doświadczeń z papierami i drukarkami

    Witam wszystkich forumowiczów,

    Zakładam temat, ponieważ wydruk zdjęć w domu to droga przez mękę. Warto wymienić się doświadczeniami w użytkowaniu drukarek, papierów fotograficznych i tuszów różnych producentów. Być może za pomocą tego wątku byłoby możliwe wysyłanie próbnych wydruków między forumowiczami.

    Osobiście drukarkę kupiłem tylko do wydruku dokumentów, ale po wydrukowaniu trzech zdjęć zaczęła się choroba. Zdjęcia drukowałem na drukarce Brother DCP-J515W. Na oryginalnym tuszu i papierze fotograficznym Brother, zdjęcia wyglądały całkiem przyzwoicie, jak na moje ówczesne doświadczenia. Potem przyszły tusze ActiveJet i było trochę gorzej, ale jeszcze całkiem znośnie. Ostatnie tusze to tusze BARVA i również nie było na co narzekać. Cały czas używam papierów z papierdozdjec. Wydruki zdjęć miały nasycone kolory i faktycznie mogły się podobać. Wszystko było pięknie do czasu zmiany drukarki na model Brother DCP-T700W, ponieważ zależało mi na tym aby używać oryginalnych tuszy, a poprzednią drukarkę oddałem jako prezent, więc jej odebranie byłoby niehonorowe.
    Pierwsze wydruki na Brother DCP-T700W spowodowały załamanie nerwowe i chęć porzucenia wydruków w domu. Nie poddałem się i postanowiłem oprofilować drukarkę w zewnętrznej firmie. Po oprofilowaniu jest lepiej, ale nie na tyle abym był w pełni zadowolony. Nasycenie kolorów nie jest takie same jak z Brother DCP-J515W. Cały czas używam tych samych papierów. Niedługo będę robił test porównawczy wydruku obu drukarek i zobaczę czy jest różnica i czym się ona objawia. Zauważyłem, że producenci drukarek przeznaczonych do wydruku zdjęć oszaleli z cenami. Brother DCP-J515W kosztowała w dniu zakupu 375 PLN a model DCP-T700W kupiłem za ~900 PLN. Jakość wydruku zdjęć po wyjęciu z pudełka na tej drugiej jest tragiczna. Trochę czuję się oszukany przez firmę Brother i nie wiem czy nie będzie to już ostatnia moja drukarka z tej firmy. Zdecydowanie odradzam drukarki z serii Brother InkBenefit, bo wydruk zdjęć to dramat a cena drukarki kosmiczna. Nie wiem, czy to wina tuszu czy drukarki, ale skoro Brother DCP-J515W drukował nasycone kolory na tuszach ActiveJet, Barva, nie wspominając o oryginalnych to co jest w takim razie grane z nowym modelem? Czyżby celowa kastracja?

    Pzodrawiam wszystkich forumowiczów
    NIKON D7500, Sigma 100-400mm f/5-6.3 DG OS HSM, AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED, AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G, SB-600

  2. #2

    Domyślnie

    Czyli nabyłeś kombajn do dokumentów, zamiast drukarki fotograficznej i jest to powód by wylewać żale? Dlaczego zamiast czterotuszowego Brothera nie kupiłeś np. Epsona L805 pozostanie dla nas tajemnicą.

  3. #3

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was drukował na papierach FIne-Art Imprime? Mają dość szeroką ofertę, jest nawet próbnik, ale nie ma profili ICC. Drukuję na Epsonie SC-P600 i szukam dobrego papieru bawełnianego o gramaturze 300-330.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez StD Zobacz posta
    Czy ktoś z Was drukował na papierach FIne-Art Imprime? Mają dość szeroką ofertę, jest nawet próbnik, ale nie ma profili ICC. Drukuję na Epsonie SC-P600 i szukam dobrego papieru bawełnianego o gramaturze 300-330.
    Całkiem porządny papier, zwłaszcza w takiej cenie. Co ciekawe nawet zgodny z normą archiwalności muzealnej ISO 9706. Jak to się ma w rzeczywistości, zobaczymy za kilkanaście lat, ale na razie doświadczenia mam pozytywne.
    https://www.centrumpapieru.pl/produk...ime,15568.html

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LeonardZelig Zobacz posta
    Czyli nabyłeś kombajn do dokumentów, zamiast drukarki fotograficznej i jest to powód by wylewać żale? Dlaczego zamiast czterotuszowego Brothera nie kupiłeś np. Epsona L805 pozostanie dla nas tajemnicą.
    Myślałem, że jakość będzie zbliżona do poprzedniego modelu, który zdjęcia drukował przyzwoicie.
    NIKON D7500, Sigma 100-400mm f/5-6.3 DG OS HSM, AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED, AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G, SB-600

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thornlab Zobacz posta
    Witam wszystkich forumowiczów,

    Zakładam temat, ponieważ wydruk zdjęć w domu to droga przez mękę. Warto wymienić się doświadczeniami w użytkowaniu drukarek, papierów fotograficznych i tuszów różnych producentów. Być może za pomocą tego wątku byłoby możliwe wysyłanie próbnych wydruków między forumowiczami.

    Osobiście drukarkę kupiłem tylko do wydruku dokumentów, ale po wydrukowaniu trzech zdjęć zaczęła się choroba. Zdjęcia drukowałem na drukarce Brother DCP-J515W. Na oryginalnym tuszu i papierze fotograficznym Brother, zdjęcia wyglądały całkiem przyzwoicie, jak na moje ówczesne doświadczenia. Potem przyszły tusze ActiveJet i było trochę gorzej, ale jeszcze całkiem znośnie. Ostatnie tusze to tusze BARVA i również nie było na co narzekać. Cały czas używam papierów z papierdozdjec. Wydruki zdjęć miały nasycone kolory i faktycznie mogły się podobać. Wszystko było pięknie do czasu zmiany drukarki na model Brother DCP-T700W, ponieważ zależało mi na tym aby używać oryginalnych tuszy, a poprzednią drukarkę oddałem jako prezent, więc jej odebranie byłoby niehonorowe.
    Pierwsze wydruki na Brother DCP-T700W spowodowały załamanie nerwowe i chęć porzucenia wydruków w domu. Nie poddałem się i postanowiłem oprofilować drukarkę w zewnętrznej firmie. Po oprofilowaniu jest lepiej, ale nie na tyle abym był w pełni zadowolony. Nasycenie kolorów nie jest takie same jak z Brother DCP-J515W. Cały czas używam tych samych papierów. Niedługo będę robił test porównawczy wydruku obu drukarek i zobaczę czy jest różnica i czym się ona objawia. Zauważyłem, że producenci drukarek przeznaczonych do wydruku zdjęć oszaleli z cenami. Brother DCP-J515W kosztowała w dniu zakupu 375 PLN a model DCP-T700W kupiłem za ~900 PLN. Jakość wydruku zdjęć po wyjęciu z pudełka na tej drugiej jest tragiczna. Trochę czuję się oszukany przez firmę Brother i nie wiem czy nie będzie to już ostatnia moja drukarka z tej firmy. Zdecydowanie odradzam drukarki z serii Brother InkBenefit, bo wydruk zdjęć to dramat a cena drukarki kosmiczna. Nie wiem, czy to wina tuszu czy drukarki, ale skoro Brother DCP-J515W drukował nasycone kolory na tuszach ActiveJet, Barva, nie wspominając o oryginalnych to co jest w takim razie grane z nowym modelem? Czyżby celowa kastracja?

    Pzodrawiam wszystkich forumowiczów
    Ale, że o co chodzi? O co chciałeś zapytać?
    Jakość druku adekwatna do jakości urządzenia udającego drukarkę, pseudo-tuszy i niby-papierów...

  7. #7

    Domyślnie

    Ja się wkurzyłem i kupiłem termosublimacyjną DNP DS-620 . Oczywiście zapłakałem przy kupnie ze względu na cenę , ale teraz mam problem atramentu, tuszów, zasychania głowic itp. z głowy.
    Bezlusterkowiec Sony i kilka słoików

  8. #8

    Domyślnie

    Ja również się wkurzyłem i kupiłem drukarkę Canon Pixma G540. Pierwsze wydruki i miazga w stosunku do Brother DCP-T700. Teraz muszę wybrać papier, zrobić profile i cieszyć się wydrukami.
    NIKON D7500, Sigma 100-400mm f/5-6.3 DG OS HSM, AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED, AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G, SB-600

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thornlab Zobacz posta
    Ja również się wkurzyłem i kupiłem drukarkę Canon Pixma G540. Pierwsze wydruki i miazga w stosunku do Brother DCP-T700. Teraz muszę wybrać papier, zrobić profile i cieszyć się wydrukami.
    Jak oprofilujesz i trochę podrukujesz, napisz jakie wrażenia. Mam zamiar kupić G540 do dokumentów i sporadycznie do wydruków foto w formacie A4.
    Bezlusterkowiec Sony i kilka słoików

  10. #10

    Domyślnie

    2marekm ja pierwszą drukarkę również kupiłem tylko do dokumentów, a teraz drukuję bardzo dużo zdjęć. Zrobiłem już sporo wydruków dla porówniania jej z moimi poprzednimi drukarkami i muszę przyznać, że jak dla mnie Pixma G540 po prostu jest nieporównywalnie lepsza od Brother DCP-J515W i DCP-T700W. Dokumentów nie drukowałem ale jeżeli chodzi o fotografie to jestem jak najbardziej zadowolony. Zrobiłem wydruki na papierze Fomei Pro Gloss na profilu ze strony Fomei i jest zacnie. Na tym samym profilu zrobiłem wydruki na papierze z papierdozdjec.pl i nie jest tak dobrze jak na Fomei stąd decyzja o zaprzestaniu stosowania tego papieru. Z użytkowania dotychczasowego zauważyłem, że tusze czarny i szary zużywają się najszybciej. Drukarka całkiem zacnie drukuje BW (w porównaniu do wspomnianych drukarek typowo biurowych Brother). Robiłem sobie też odbitki w CEWE (z drukarek sublimacyjnych na miejscu i z labu CEWE) i muszę przyznać, że Canon broni się bardzo dobrze. Nie wiem jak będzie wyglądać jej eksploatacja po roku bo krótko ją posiadam ale do wydruku zdjęć polecam. Do dokumentów lepiej chyba kupić laser - ja tak bym właśnie teraz zrobił. Będę aktualizował ten post albo założę nowy odnośnie Pixma G540 - chcę ją oprofilować, zrobić wydruki testowe i zrobić ich skany lub zdjęcia aby każdy mógł sprawdzić czy drukarka spełni oczekiwania.
    NIKON D7500, Sigma 100-400mm f/5-6.3 DG OS HSM, AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED, AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G, SB-600

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. kamerka WOO 4K - ktoś ma, cel - wymiana doświadczeń
    By zbyszekD7000 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 21:07
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-04-2012, 15:15
  3. Wydruk zdjęć Epson 1400
    By staszic in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 00:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •