Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11

    Domyślnie

    Z racji tego, że niedawno nabyłem G640 czekam z niecierpliwością na Twoje testy i porady jak ogarnąć ładne drukowanie odbitek!

  2. #12

    Domyślnie

    Profile dla mojej G540 zostały zrobione. Profilowane papiery to
    1. FomeiJet PRO 265 Gloss - profilowanie 2749 i 1005 pól
    2. FomeiJet PRO 265 Pearl - profilowanie 2749 pól
    3. PF270SATPE (papierdozdjec.pl) - profilowanie 1005 pól
    4. PF270WPPE (papierdozdjec.pl) - profilowanie 1005 pól
    Profilowanie robione było dla oryginalnych tuszy i takich też będę używał, bo z zamiennikami różnie bywa a tracić pieniędzy na testy tuszy dziwnego pochodzenia nie mam już ochoty.
    Jeżeli ktoś potrzebuje zrzuty z porównania z Affinity Photo Soft Proof dla wszystkich profili proszę napisać wiadomość prywatną.

    Z oceny wydruków moje typy, które będę już używał do końca to:
    - papier z pozycji 2 - druk z najlepszym oddaniem czerni - przeznaczenie do albumu;
    - papier z pozycji 4 - druk z najlepszym oddaniem zieleni i delikatnie lepsze oddanie barw ale gorsze oddanie czerni niż papier z pozycji 2, (trochę szerszy gamut) - przeznaczenie do albumu;
    - papier z pozycji 3 i 1 - codzienne wydruki do ramek i dla kogoś z mniejszymi wymaganiami.
    Po przedrukowaniu sporej ilości zdjęć na standardowych ustawieniach sterownika i zrobieniu profili i testów tych profili stwierdzam, że Canon G540/G640 to bardzo dobra drukarka i nie ma się ona czego wstydzić w stosunku do dużo droższych drukarek. Do wyciśnięcia z niej jak największej zgodności trzeba ją oprofilować, ponieważ wydruki na standardowych ustawieniach sterownika pozostawiają bardzo wiele do życzenia. To mój faworyt jeżeli chodzi o stosunek jakości do ceny i do domu droższej drukarki (np. pigmentowej) kupował raczej nie będę.
    Cała zabawa kosztowała trochę pieniędzy, ale myślę, że było warto.
    NIKON D7500, Sigma 100-400mm f/5-6.3 DG OS HSM, AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED, AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G, SB-600

  3. #13

    Domyślnie

    Mam do Was pytanie bo widzę że są osoby które używają Canon G540.
    Mam z nią taki problem, że obcina mi zdjęcia podczas wydruku. Mam zaznaczone aby drukowała bez ramek. Drukuje na całej stronie bez ramek ale robi irytującego cropa. W PS mam zdjęcie przygotowane na A4/300dpi, po wydrukowaniu i zmierzeniu ile obcięło: lewa krótka strona 1,2mm / prawa krótka 4mm / dół 3mm. Co dziwne nie obcina tylko jednej z długich krawędzi. Wiecie gdzie można się dostać do ustawień tych "marginesów"? Co do samych wydruków to jestem zadowolony, jak sie korzysta z ICC to kolory takie same jak na monitorze, nie można się przyczepić. Wadą jest na pewno brak podświetlanego panelu ale zamontowałem pod szafką małą lampkę led i mi nie przeszkadza Tylko ten crop przy wydruku irytuje
    D70S....Z6...

  4. #14

    Domyślnie

    Mam drukarkę Epsona, ale powinno być podobnie.

    PS -> File ->Automate -> Epson Print Layout ( w Twoin przypadku odpowiednik Canona).

    Tam sobie poustawiasz wszystko.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. kamerka WOO 4K - ktoś ma, cel - wymiana doświadczeń
    By zbyszekD7000 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 21:07
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-04-2012, 15:15
  3. Wydruk zdjęć Epson 1400
    By staszic in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 00:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •