Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Dwa pytania o D750

    1. Co jaki czas oddajecie swój aparat do kalibracji AF do wzorca?

    2. Czy tryb Q jakoś pomaga w tym by zdjęcia były bardziej ostre niż w trybie standardowym migawki, są jakieś poruszenia lustra czy coś w tym rodzaju?

  2. #2

    Domyślnie

    Raczej tryb MUP niż Q, jeżeli chodzi o tłumienie drgań.

    A najmniej drgań od lustra jest w trybie LV.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #3

    Domyślnie

    Tzn MUP wiadomo na statywie, ale do zwykłego portretu czy zdjęcia z ręki, zyskam coś na Q oprócz tego, że migawka wydaje inny dźwięk? Będę miał ostrzejsze zdjęcie?

  4. #4

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pytanie dlaczego nie masz ostrego zdjęcia robią normalnie ?

  6. #6

    Domyślnie

    Moze cos z lustro-szokiem :P Coz za zbieg okolicznosci, dzisiaj w nocy trafilem w watek o tym, chociaz srednio rozwiazany

  7. #7

    Domyślnie

    Czy tryb Q jakoś pomaga w tym by zdjęcia były bardziej ostre niż w trybie standardowym migawki, są jakieś poruszenia lustra czy coś w tym rodzaju?
    Wedle mojego doświadczenie tryb Q pozwala zmniejszyć mikro poruszenia. Używam tego tryby standardowo w zdecydowanej większości przypadków. Wiadomo, w portrecie czasu mocno nie skrócisz ale i tak warto, zwłaszcza jeśli obiektyw nie ma VR.

  8. #8

    Domyślnie

    @poste O właśnie widzisz, o to mi chodziło.
    @koesh Generalnie mam ostre zdjęcia, ale nie mam ani jednego obiektywu z VR, a gdzieś tutaj przeczytałem, że ten tryb Q pozwala zmniejszyć te mikroporuszenia.
    Widzę, że @poste potwierdza tą wersję, więc przestawię się na Q bo czemu niby nie Może ostre będzie jeszcze bardziej ostre

  9. #9

    Domyślnie

    Nie robię jakichś testów, bateryjek, itd.. To jest moje odczucie, przy parametrach ekspozycji, których zwykle używam, a dążę zwykle do min.ISO. Ktoś może mieć inne przyzwyczajenia i doświadczenia. Po prostu statystycznie zauważyłem u siebie większy procent poprawnych, nie poruszonych zdjęć w trybie Q i tyle.

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli lustro byłoby podnoszone podczas ekspozycji to oczywiście ma to sens ale przecież ekspozycja jest po podniesieniu lustra i musiałoby być wielkości klapy od śmietnika żeby spowodowało jakieś efekty negatywne, tak samo można zastanawiać się czy naciśnięcie spustu powoduje poruszenie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-01-2016, 17:28
  2. sb-700 pytania
    By xssnake in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-07-2011, 14:02
  3. D90 Pytania
    By Expel in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 20:55
  4. 85/1,8 - pytania.
    By Vooda in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-11-2007, 09:56
  5. C1 - pytania
    By Kraftsman in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-01-2007, 19:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •