Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Frywolna chmurka.

    Wstałem rano (a jestem śpiochem, więc każda wczesna pobudka to dla mnie wyzwanie), pojechałem na plener. Planowałem zupełnie inny kadr, szeroki, z pięknym i dalekim widokiem. Niestety, tam warunki nie dopisały. Ale trzysta metrów dalej...


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2020-05-20-las1.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	1,44 MB
ID:	39653

    Teoretycznie na zdjęciu powinien być jakiś obiekt w mocnym punkcie. Tu tego nie ma. W zasadzie niczego nie ma... tylko mgła, promienie światła i trochę zieleni. Ale może takie nic się Wam spodoba, jak i mi się spodobało?

  2. #2

    Domyślnie

    Szalenie klimatyczna fota
    To w filmowym opowiadaniu "jest cisza przed burzą", pojawi się coś z tej sciany lasu co zmieni nastrój diametralnie

  3. #3

    Domyślnie

    Mam jedną uwagę, wydobyłbym w ciemnych partiach obrazu większą głębię przyciemniając je. Dałoby to większy dramatyzm i emocje w scenie.
    Całościowo kadr nad którym bym jeszcze @creep popracował bo ma duży potencjał...
    Nikon i podróże ...


  4. #4

    Domyślnie

    dla mnie wszystko jest na plus, mz "uszlachetnianie" tej foty, zepsuje jej duszę, to jedno z tych zdjec gdzie najwazniejszy jest klimat, gra swiatła - ten element tutaj robi to zdjecie, mimo ze motyw jakich wiele chce sie te prace ogladac

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Oczywiście że zdjęcie obrabiałem i to przez dłuższą chwilę - i lekko balans bieli, i minimalnie krzywe ale starałem się to zrobić tak, by nie było tego widać. Ciężko by mi było dorzucić czerni tam, gdzie mgła jest podświetlona, a była generalnie wszędzie - to by dopiero wyglądało niewiarygodnie. Wszystko jest kwestią tego jaki chcemy osiągnąć efekt - mi zależało na łagodności. Do dramatyzmu to fajnie by było, gdyby np. z tego zagajnika coś wychodziło, wtedy można by wokół tego budować jakąś dynamiczniejszą historię.
    Ile osób tyle opinii (a czasem i więcej), a gdy wypowiadają się tak zacni (i nieprzypadkowi) rozmówcy jak Wy, to z każdej sugestii coś wyciągam na przyszłość. Dziękuję za to!

  7. #7

    Domyślnie

    Świetne zdjęcie.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Chmurka
    By Greg77 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-07-2014, 17:48
  2. [ Krajobraz ] Pod chmurką ...
    By darko in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-07-2011, 09:35
  3. [ Krajobraz ] Chmurka....
    By ART69 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 19:02
  4. [ Krajobraz ] Pod chmurką...
    By Bartekkw in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 01:00
  5. [ Krajobraz ] Chmurka
    By Valwit in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 14:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •