Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Nikon Coolpix P900 - problemy z obiektywem

    Witam Wszystkich serdecznie,
    Mam pytanie do Posiadaczy Nikona P900, czy Ktoś z Was miał może problem z obiektywem w tym aparacie? Mój egzemplarz nabyłem końcem lutego 2020 i okazało się, że podczas poruszania aparatem dochodzą z jego wnętrza delikatne stuki. Przyjrzałem się dokładnie i okazało się, że ruchoma część obiektywu posiada luz, na tyle duży aby wydawać stuki. Zgłosiłem się z problemem do supportu Nikona, gdzie bardzo miły Pan zasugerował iż może to być odgłos stabilizacji i poprosił o sprawdzenie czy dziwne dźwięki dochodzą tylko na wyłączonym aparacie. Kiedy napisałem mu, że włączony czy też wyłączony wydaje takie same dźwięki napisał: "...W takim wypadku sugerował bym wysyłkę aparatu do serwisu Nikon ponieważ z opisu wyraźnie widać że jest to usterka fabryczna tak jak Pan pisał i w tym wypadku sugerował bym wysyłkę aparatu do serwisu Nikon aby technik zbadał aparat i usunoł usterkę...".
    Oprócz tego jakość zdjęć jest tragiczna, podobny problem miał Jurek07, który skończył się wymianą na nowy egzemplarz, ale to było 2 lata temu i niestety chyba już tutaj nie zagląda.
    Mimo obaw, wyślę aparat do serwisu do Czech, zobaczymy co stwierdzą, aczkolwiek jeśli Ktoś miałby jakieś doświadczenia w kwestii wymiany egzemplarza na nowy to byłbym wdzięczny za wiadomość.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    Może Komuś ta informacja pomoże, aparat dotarł do serwisu we czwartek 28 maja, zaś w poniedziałek 1-go czerwca przed południem otrzymałem info że aparat zostanie wymieniony na nowy i otrzymałem dane do śledzenie przesyłki.
    We środę 3-go nowy aparat już był w moich rękach.
    Pozdrowienia dla Wszystkich.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Metman Zobacz posta
    Witam Wszystkich serdecznie,
    Mam pytanie do Posiadaczy Nikona P900, czy Ktoś z Was miał może problem z obiektywem w tym aparacie? Mój egzemplarz nabyłem końcem lutego 2020 i okazało się, że podczas poruszania aparatem dochodzą z jego wnętrza delikatne stuki. Przyjrzałem się dokładnie i okazało się, że ruchoma część obiektywu posiada luz, na tyle duży aby wydawać stuki. Zgłosiłem się z problemem do supportu Nikona, gdzie bardzo miły Pan zasugerował iż może to być odgłos stabilizacji i poprosił o sprawdzenie czy dziwne dźwięki dochodzą tylko na wyłączonym aparacie. Kiedy napisałem mu, że włączony czy też wyłączony wydaje takie same dźwięki napisał: "...W takim wypadku sugerował bym wysyłkę aparatu do serwisu Nikon ponieważ z opisu wyraźnie widać że jest to usterka fabryczna tak jak Pan pisał i w tym wypadku sugerował bym wysyłkę aparatu do serwisu Nikon aby technik zbadał aparat i usunoł usterkę...".
    Oprócz tego jakość zdjęć jest tragiczna, podobny problem miał Jurek07, który skończył się wymianą na nowy egzemplarz, ale to było 2 lata temu i niestety chyba już tutaj nie zagląda.
    Mimo obaw, wyślę aparat do serwisu do Czech, zobaczymy co stwierdzą, aczkolwiek jeśli Ktoś miałby jakieś doświadczenia w kwestii wymiany egzemplarza na nowy to byłbym wdzięczny za wiadomość.
    Siema, jeżeli jeszcze tu zsglądasz to napisz czy obiektyw miał luz przód tył. Moj też jest grzechotka.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam to i ja napiszę. Objawy identyczne co u kol @Metman. Wczoraj ok godz 15 (pracuja do 16) aparat coolpix p950 dotarł do sewisu w Czechach. Dzisiaj o godz 10:30 status naprawy,, naprawiony- pakowanie,,. Opis [432] Wymiana uszkodzonego podzespolu optycznego (obiektywu). Cos bardzo szybko.

  5. #5

    Domyślnie

    Pytanie: gdzie jest ten serwis w Czechach? jak teraz sprawuje się aparat?

  6. #6

    Domyślnie

    Mój wrócił dzisiaj, luzy jaki były takie są. Niby wymienili obiektyw, ale poprawy zero. Jutro nikon poczyta sobie moja opinię. Choc aparat zabawka to jednak nie powinno tak być.

  7. #7

    Domyślnie

    Witaj, pytałem o serwis, bo też mam takie luzy. Nie wiem czy robię dobre i wyraźne zdjęcia ?. Mam wrażenie że są dobre, ale gdy widzę fotki innych tu na forum, i gdzie indziej. Jestem w rozterce. A po tym co czytam u Ciebie, nie ma sensu wysyłka do serwisu.

  8. #8

    Domyślnie

    W moim p950 od zoomu 200mm do 900mm mam luzy ok 2-3mm tzn obiektyw wsuwa sie i wysuwa grawitacyjnie w zależności w która strone skieruje obiektyw. Po wymianie jest dokładnie tak samo, choc przed wysyłka so serwisu facet poprosił mnie o pokazanie tych objawów na filmiku. Po obejrzeniu stwierdził czeski technik, że te luzy są za duże i tak nie powinno być, aparat wrócił w stanie jak przed naprawą. Więc czy warto sam musisz zdecydować.

  9. #9

    Domyślnie

    A jak wyglądają Twoje fotki, czy masz jakieś zastrzeżenia do jakości, np. ostrości?

  10. #10

    Domyślnie

    Panowie,
    Dawno nie zaglądałem na forum, a tutaj okazuje się, że nie ja jeden miałem problemy. Mój egzemplarz miał ledwie wyczuwalny, osiowy luz ruchomej części obiektywu, efektem były koszmarnej jakości zdjęcia. Nie wyobrażam sobie aby luz wynosił 2mm.
    Taki aparat kwalifikuje się do wymiany, jeśli wraca i problem się powtarza, uważam trzeba natychmiast ponowić reklamację. Aż do otrzymania sprawnego aparatu. Mój był w serwisie czeskim www.vspdata.cz/en/service/nikon, żadnych problemów nie miałem, zaś operacja od oddania paczki kurierowi do odbioru nowego egzemplarza zajęła dokładnie 7 dni. W nowym egzemplarzu, brak luzów, stuków, ponadto kontakt z serwisem wzorowy.
    Życzę wam rychłego rozwiązania problemów i dajcie znać kiedy to nastąpi.
    Pozdrowienia,
    Janek

    Przykładowa fotka:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sample_P900.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	591,4 KB
ID:	43720

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon coolpix p900 oprogramowanie
    By ruskojac in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-05-2020, 13:42
  2. Nikon Coolpix P900 problem
    By zioleczek007 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-09-2019, 12:32
  3. Nikon coolpix P900 zdjecia burzy
    By Woytek_1970 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-09-2019, 14:26
  4. Problem z obiektywem - Nikon Coolpix L810
    By buncoll-ldz in forum Serwis
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-08-2014, 19:36
  5. Nikon Coolpix s 630 -problemy
    By XRougeX in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-08-2009, 22:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •