Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Komputer dla 3DS Max 2018 + Marvelous Designer 8 i modelowanie mebli tapicerowanych

    Witam!

    Zaczynam zajmować się modelowaniem mebli tapicerowanych (narożniki, sofy, kanapy itp) w 3ds max, chcę pod to złożyć komputer. Budżet ok 1500zł na pc używany, bez monitora. Z racji że budżet nie pozwala na szaleństwa muszę przeanalizować co w moim przypadku da mi największy komfort pracy. Doradźcie proszę czy moje konkluzje są właściwe;

    3DS Max 2018:
    - procesor - z jednej strony samo modelowanie, praca nad bryłą w podglądzie wireframe, obracanie jej i edycja podobno utylizuje 1 rdzeń, więc dla viewportów najważniejsza jest wydajność per rdzeń, a nie ilość rdzeni. Idąc tym tropem należało by kupić i7 z jak najmocniejszym rdzeniem w danym budżecie. Na renderze nie zależy mi bardzo mocno, bo będzie wykonywany raz na parę dni więc czy potrwa 15min czy 2 godziny nie robi mi różnicy
    - grafika - tu jest pies pogrzebany i mam mętlik, z jednej strony mówi się że tylko na quadro będę miał ostre krawędzie i płynne działanie, z drugiej przy meblach max 3x3 metry nie ma ciul wie ile linii, 3ds max jest programem do grafiki 3D trochę innym niż autocad czy solidworks i piszą ludzie że na w miarę nowych GTXach (780, 970, 980, 1060) będę miał lepszą wydajność w 3DS max niż na odpowiednikach quadro tyle samo kosztujących.. jak to jest? Co byście doradzili?

    Marvelous Designer jeszcze obczajam, dopiszę pytania jak się zapoznam z tematem.
    ;]

  2. #2
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #3

    Domyślnie

    david wszelkie tego typu tabelki pokazują na czym się da uruchomić program, z jego wydajnością/responsywnością nie ma to nic do rzeczy. Równie dobrze można uruchomić photoshopa na 15letnim sprzęcie, ale obróbka zdjęć na tym będzie tragedią.
    ;]

  4. #4

    Domyślnie

    Wydawało mi się że te tabelki (jak powiadasz), to jednak rekomendacja dla konkretnych chipów, również klasy konsumenckiej, przetestowanych na konkretnej wersji sterowników.
    I nie sądzę, aby chodziło tu jedynie o uruchomienie programu, tylko o jego bezawaryjną pracę.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #5

    Domyślnie

    Na znanym portalu aukcyjnym są dostępne używane: HP nVidia QUADRO M2000 4GB GDDR5 FV w cenie niespełna 650 złotych, co do których masz już pełną rekomendację.

    Z łatwością znajdziesz tę aukcję.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  6. #6

    Domyślnie

    Masz rację, są w tabelkach karty przetestowane i działające. Ale certyfikowane czyli działające w 100% bez żadnych problemów są tylko quadro/fire pro. Konsumenckie karty są tylko "testowane" czy działają z programem. Nawet masz tam napisane, że bezawaryjna praca = certyfikowane, testowane po prostu działają. To po pierwsze.

    Po drugie, tak, znajdę dowolną quadro na aukcji, umiem korzystać z internetu. Sęk w tym, ze ludzie polecają GTXy w tej samej cenie zamiast quadro. Liczę na opinię kogoś, kto faktycznie używa tego programu z kartami konsumenckimi i potwierdzi/zaprzeczy twierdzeniom że w zadanym budżecie nadadzą się lepiej do zastosowań, w jakich mam zamiar używać programu, bo to też jest ważne.

    Dziękuję za chęć pomocy, ale chyba nie należysz do grona użytkowników 3ds maxa, a tylko teoretyzujesz, w takim wypadku niewiele mi pomożesz.
    ;]

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Znajomy brał sprzęt na początku głownie do Autodesk Maya i to chyba podobna sprawa, postawił na gtx 1070 i twierdził że quatro nie ma sensu, 32GB ram i cpu od intela i5 z najwyższym zegarem, teraz zmienił na Ryzen 3700x i dołożył drugiego gtx, zwiększył ram to 64.
    Jeśli to ma być tak mały budżet to trzeba kompromisów, a że przy takich rzeczach nie pracuję to nie biorę sie za doradzanie.

  8. #8

    Domyślnie

    Rozbudowa zawsze może nastapić. Trzeba coś kupić na już, więc budżet jest jaki jest. Mi chodzi konkretnie o wydajność karty w viewportach 3DS max, przy modelach 3x3m max. Rendery mało ważne, modelowanie 3D będzie cały czas, render raz na parę dni, więc zostanie i7 z jak najmocniejszym rdzeniem pojedynczym plus karta którą dobiorę. Quadro certyfikowana, ok, ale jak widze taki filmik:

    https://www.youtube.com/watch?v=Ow5ymFPwMgY

    to bym w quadro nie wszedł. Szukam kogoś kto pracuje w 3ds max miał do czynienia z quadro/gtx i może się wypowiedzieć, potwierdzić/zaprzeczyć tezie, że w vierportach przy małych modelach i karcie za max 700zł więcej fps dostanę na gtx. Te fpsy są kluczowe dla wygody pracy, więc to najważniejsze dla mnie na ten moment.
    ;]

  9. #9
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Co byście doradzili?
    Render finalny i tak robisz na samym końcu, a pracujesz na podglądzie. Z i5, 8 GB ramu i jakąś grafiką z min. 2 GB oblecisz temat na luzie. Quadro by Ci było potrzebne, gdybyś musiał w czasie rzeczywistym robić jakieś skomplikowane symulacje obciążeń termicznych lub dynamicznych w CAD.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Podobne wątki

  1. Sprawdzony web-designer.
    By foto4deg in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-10-2015, 22:39
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-11-2014, 02:49
  3. Web-Designer
    By Cosnek in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-10-2013, 02:15
  4. nero cover designer - nie drukuje
    By luxius in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-09-2009, 15:25
  5. fotografia mebli - co i jak?
    By sachael in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-01-2008, 15:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •