Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Sprawdź nikon australia.
    Po wybraniu rejonu Australii przeszedłem na customer support:

    https://downloadcenter.nikonimglib.c...ad/fw/358.html

    Pobrany plik firmware jest identyczny jak pobrany wcześniej ze strony ustawionej na Polskę... :/
    D750 D780 S24-105 S135 S70-200 S150-600 SB-910 QR360 Ig

  2. #12

    Domyślnie

    Obojętnie jaki region wybierzesz, zawsze będziesz przekierowany do Nikon Download Center.

    Jeżeli więc aparat "nie widzi" pliku *.bin, a Ty robisz wszystko zgodnie z regułami, to jest to jakiś szczególny przypadek.

    Może warto ku przestrodze, napisać coś więcej z jakiej jest ten aparat dystrybucji (?).
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie ma lokalizacji dla tych plików, to oprogramowanie w puszce zarządza językiem i serwis tego nie zmieni ponieważ są to kwestie lokalizacji sprzętu w większości firm, mimo to nie powinno być blokady dla samej aktualizacji.
    Było sporo szumu jak eglobal sprzedawał sztuki przedprodukcyjne, może tu też coś takiego kupiłeś ?

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nie ma lokalizacji dla tych plików, to oprogramowanie w puszce zarządza językiem i serwis tego nie zmieni ponieważ są to kwestie lokalizacji sprzętu w większości firm, mimo to nie powinno być blokady dla samej aktualizacji.
    Było sporo szumu jak eglobal sprzedawał sztuki przedprodukcyjne, może tu też coś takiego kupiłeś ?
    Firmware 1.01 się zaktualizowało. W ciągu dnia nieco się spieszyłem i... pomyliłem się przy kopiowaniu pliku Wybaczcie zamieszanie.
    W każdym razie po zaktualizowaniu się liczba dostępnych języków na menu wzrosła do... trzech: angielski, francuski, portugalski.

    Być może wpadłem w pułapkę Eglobal, bo u nich zamówiłem ten egzemplarz.

    Nie zauważyłem żadnej usterki w mojej puszce: robi zdjęcia, nagrywa vide itd. Wszystko wydaje się, że działa jak powinno. Tylko problem z tym menu. Chaiałbym móc działać na dwóch aparatach.
    W takim razie czeka mnie chyba przestawienie D750-tki też na angielski, bo inaczej ciężko się przestawiać przy zmianie korpusu.

    Czy masz więcej informacji w kwestii tych sztuk przedprodukcyjnych? Co z nimi nie tak, jak je odróżnić itd.
    D750 D780 S24-105 S135 S70-200 S150-600 SB-910 QR360 Ig

  5. #15

    Domyślnie

    Jest bardzo proste wyjęcie z sytuacji, które przyniesie w przyszłości więcej korzyści.
    Nauczyć się dobrze języka angielskiego.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  6. #16

    Domyślnie

    Popieram! Nawet nie musi być dobrze, wystarczy kilka/naście terminów, które będą później jak znalazł.

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie sądzę żeby teraz eglobal znowu szalał z tymi modelami przedprodukcyjnymi, więc spokojnie, masz zwyczajnie sprzęt przemycany do europy bez vat, przyzwyczaisz się do angielskiego menu i już.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andystar Zobacz posta
    Jest bardzo proste wyjęcie z sytuacji, które przyniesie w przyszłości więcej korzyści.
    Nauczyć się dobrze języka angielskiego.
    Tutaj nie chodzi na szczęście o dobrą znajomość języka. Zdobycie płynności językowej zabiera kilka lat pracy. W obecnych czasach angielski jest potrzebny. Wszyscy się go uczymy, większość z nas go kaleczy, a mniejszość uzyska poziom profesjonalny (i nadal będzie kaleczyć, chociaż rzadziej).

    Natywna znajomość języka polskiego też nie wystarcza, aby biegle posługiwać się polskim menu.

    Znam angielskie menu, chwilę na nim pracowałem, ale krótko, skoro polska instrukcja odwołuje się do polskiego menu (D750).
    Tutaj zupełnie nie o to chodzi. W fotografii, jaką staram się uprawiać, bardzo ważna jest szybkość. Trzeba się po prostu nauczyć mapy menu, nie tłumaczeń językowych ale mapy funkcjonalnej.

    To chyba wszystko, temat wyczerpany. Pozdrawiam
    D750 D780 S24-105 S135 S70-200 S150-600 SB-910 QR360 Ig

  9. #19
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Generalnie poznasz aparat z menu i jak ustawisz to potem intuicyjnie pracujesz nie wchodząc praktycznie po nic do menu, wszystko można wyciągnąć w guziki i chyba D780 ma podobnie jak Z6, więc do menu nie ma po co wchodzić.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Generalnie poznasz aparat z menu i jak ustawisz to potem intuicyjnie pracujesz nie wchodząc praktycznie po nic do menu, wszystko można wyciągnąć w guziki i chyba D780 ma podobnie jak Z6, więc do menu nie ma po co wchodzić.
    Większość tak. Co ustawiałem przez menu:
    - zapisywanie ustawień do U1/U2
    - wzmocnienie mikrofonu
    - zmiana Picture Control (czasami)
    - HDR (rzadko)
    - włączenie sensora wyzwalacza zdalnego (w D750 sensor IR, w D780 odbiornik radiowy)
    - kontrola lamp zdalnych lampą wbudowaną (wywołanie menu mam na Fn)

    Damy radę.
    Ostatnio edytowane przez apaw ; 23-05-2020 o 22:35
    D750 D780 S24-105 S135 S70-200 S150-600 SB-910 QR360 Ig

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Nikon D780 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 480
    Ostatni post / autor: 17-04-2024, 17:49
  2. D40 polskie menu ?
    By Paszczak in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 21-09-2008, 18:18
  3. Menu w D80
    By Joozek in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-09-2007, 18:50
  4. [ Reportaż ] menu
    By jakubs in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-03-2007, 16:51
  5. Menu D50
    By MASS in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-02-2007, 18:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •