Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 32 z 32
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nathaniel Zobacz posta
    Nikopol , na czym stanął wybór?

    To ciekawe doświadczenie czytać własne posty z perspektywy czasu - choćby półtora roku - jak w tym wypadku.
    Historia potoczyła się następująco:
    Gdy Żona sczaiła, że na fali jej nowego hobby planuję transfer środków w kierunku mojego dawnego hobby, czytaj: licząc na to, że dzięki jej zajawce kupię znowu aparat za kilka tysięcy złotych stwierdziła, że chyba mnie "tu są słowa których nie wypada cytować".
    Do tego doszedł cały ten koronacyrk, ryzyko utraty mojej pracy (poligrafia), jej pracy (turystyka) i temat ucichł.
    Są też jednak dobre wieści. Zuzia bardzo się rozwinęła. W tygodniu robi po 2/3 zdjęcia (tzn zdjęć robi wiele, ale ostatecznych kadrów średnio jest w tygodniu właśnie tyle :P). Dzielnie radzi sobie z NEXem 5r i podpiętym do niego Heliosem 44M-4. Nie ma problemu z odróżnieniem przysłony od migawki. Wie co to bracketing, oraz jaki ustawić czas, żeby przy zastanym świetle z kuchennego okna zamrozić w locie cukier puder. Zdjęcia to wciąż tylko hobby i rozrywka, ale miała już kilka "komercyjnych" współpracy. Nie znudziło jej się, z czego nieskromnie powiem - jestem dumny!
    Pracy żadne z nas nie straciło (odpukać) i w zdrowiu żyjemy... ale chyba my nie o tym :P

    Ostatnio przyjaciel pożyczył mi D7100, YN685, dokupiłem blendę 5w1, uchwyt do lampy i parasolki, parasolkę i... pięknie 85ką ogarnęliśmy fotki jakiegoś tam grilla elektrycznego, w ramach współpracy - są więc szanse, że przekonam swoją Połowicę do nauki strobingu i/lub operowania światłem stałym. W tym momencie następuje plot-twist, bo gdy stwierdziłem, że NEX jakkolwiek dobry by nie był, to lampy błyskowej z niego nie odpalę - czyli Nikon! Tylko, że D750 ani D610 są już nie do kupienia nowe... Na ten moment, na przetrwanie muszę wykombinować jakieś źródło stałego światła, nie wiem czy panel led, czy lampa skupiająca i chyba zostaje tylko odkładanie na Z5? No chyba, że trafię na niedrogie i godne zaufania D750/D610 z drugiej ręki.

  2. #32
    Oszczędny w słowach Awatar metebul
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Dolsk / Poznań
    Posty
    64

    Domyślnie

    Dawno Cie tu nie bylo i byc moze cos kupiles, ale podziele sie moja historia. Od 2011 roku posiadam D7000. I tak jakos ostatnio w przyplywie nadmiaru czasu stwierdzilem ze poszukam sobie jakiegos FX. Rozgladalem sie glownie za D750 z racji cudownego ISO o ktorym tu wszyscy pisza, pozniej rzucilem sie na D800/810 bo jak sie poszuka to w sumie mozna kupic za podobne pieniadze (szukalem oczywiscie uzywek). Ostatecznie uznalem ze jak do zabawy troche szkoda mi jednak wydawac 3000+ na aparat z przebiegiem ok 200k klatek. Zaczalem patrzec na D700. Rozsadek jednak pchal mnie w D610. Kasa zblizona jednak aparat nowszy, wieksza matryca itp itd. Mimo wszystko ciagnelo mnie do bardziej rozbudowanej guzikologii
    . Decyzja zapadla w 10 minut xD tak juz jakos mam xD pojawilo sie na olx ogloszenie D700 z przebiegiem ok 85k. W zestawie 3 baterie, plecak, grip oryginalny, lampa sb-900, 10 kart CF i obiektyw pompka 35-105. Cena 1450. Tak jak mowie. 10 minut, 1 wiadomosc do sprzedajacego i aparat byl moj I fakt ze sprzet stary, 12mpx itp, ale osobiscie uwazam ze robi duzo ladniejsze zdjecia niz moj jednak nowszy D7000 z 16mpx matryca. Dzialanie AF rowniez dla mnie przepasc. Generalnie z zakupu jestem bardzo zadowolony. I szczerze powiem ze nawet jak padnie to mniej mi bedzie zal tej kwoty niz gdybym kupil cos drozszego, z wiekszym przebiegiem i rowniez szansa ze padnie. Oczywiscie nie neguje tego ze pewnie foty z D810/D750 wystawily by moja szczeke z zawiasow, ale za te pieniadze jako amator i tak jestem zadowolony. Takze chyba nie ma co szukac opinii z forum tylko rozwazyc trzeba zakup pod katem swoich potrzeb i mozliwosci. Chociaz z wszystkimi tymi opiniami sie zgadzam oczywiscie.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. powrót do nikona z sony (fx czy dx)
    By FrancisBegbie in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-05-2018, 07:35
  2. Powrót do Nikona - doradzicie?
    By Usser in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-10-2016, 22:21
  3. Powrót do pstrykania, czyli jakie body teraz?
    By brs in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-09-2012, 14:52
  4. stara fabryka i łono natury ślubnie plenerowo
    By Tomek Konopka in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 18:22
  5. [ Portret ] Wyprawa na łono natury
    By Gandalf230 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-08-2009, 21:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •