Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32
  1. #11

    Domyślnie

    Koledzy,
    Rozumiem punkt widzenia david555 odnośnie kupowania sprzętu tylko nowego, jest w tym sporo racji i chętnie kliknąłbym w jakimś sklepie KUP TERAZ na nowym body - jednak wydać pieniądze jest łatwo, trudniej jest wydać je mądrze

    Załóżmy więc, że nie boję się sprzętu używanego, szukam czegoś co da mi lepsze zdjęcie niż smartfon i lepszy komfort pracy niż NEX 5R.

    Pytanie, czy takie d300s albo d700 - tego typu rzeczy - to jest już taki zabytek, że kupić można je tylko po to, żeby stały na kominku jako ozdoba, a sens ma kupno jedynie współcześniejszych konstrukcji typu d7200/d610/d750.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikopol Zobacz posta
    Pytanie, czy takie d300s albo d700 - tego typu rzeczy - to jest już taki zabytek, że kupić można je tylko po to, żeby stały na kominku jako ozdoba, a sens ma kupno jedynie współcześniejszych konstrukcji typu d7200/d610/d750.
    Absolutnie nie. Sprzedałem D700 niespełna rok temu i jestem pewny, że nowy właściciel jest bardziej niż zadowolony. Owszem, nowsze aparaty mają lepsze iso, ale to drobne ograniczenie i mi przez kilka lat nie przeszkadzało Jest na forum kolega sprzedający prawie nieużywane D3 za dobre pieniądze. Jakbyś chciał dołożyć ciut, to ja Ci mogę sprzedać D4 Nie ma się czego bać. Choć oczywiście D610 czy D750 są rozsądnym wyborem. D750 przy obecnych cenach ma najlepszy stosunek możliwości do ceny.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Absolutnie nie. Sprzedałem D700 niespełna rok temu i jestem pewny, że nowy właściciel jest bardziej niż zadowolony. Owszem, nowsze aparaty mają lepsze iso, ale to drobne ograniczenie i mi przez kilka lat nie przeszkadzało Jest na forum kolega sprzedający prawie nieużywane D3 za dobre pieniądze. Jakbyś chciał dołożyć ciut, to ja Ci mogę sprzedać D4 Nie ma się czego bać. Choć oczywiście D610 czy D750 są rozsądnym wyborem. D750 przy obecnych cenach ma najlepszy stosunek możliwości do ceny.
    Chcesz komplet letnich opon zupełnie nowych, ale które przeleżały 10 lat w garażu ?

    Pytałem już oponiarza, a nawet miejscowych "jubilerów", czy wezmą te opony, ale nawet oni ich nie chcą.

    Podobnie jest ze starym sprzętem elektronicznym, który dziś działa zdaje się nawet, że idealnie, ale przyjdzie bo przyjść musi ten krytyczny moment,
    który zabierze każdy sprzęt na śmietnisko.
    Nawet drewniany kij od szczotki potrafi się złamać, a przyznasz, że to mniej skomplikowany sprzęt od Nikona D700.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #14

    Domyślnie

    Instagram to slaby target pod dslr. Rozmiary zdjec nijakie, z poziomu peceta nawet nie dodasz tam zdjecia Znaczy dodasz, przez debugger i tryb mobilny na pc. Do tego wiadomo, capture one/lr/darmowki i silna edycja, zeby nie zostawac w tyle za telefonem, chyba ze znakomicie operujesz swiatlem i ogarniesz bez nadmiernego postprocesu
    Jedzenie etc. - glownie statyczne cele, obojetnie ktora pucha da pewnie zblizone rezultaty, chociaz d7000 to bym nie chcial. d700 mnie odpycha, bo to juz zabytek z 2008 w bezsensownej cenie z 12mpix, z kolei mialem/mam mozliwosc capnac d3s (70k) za 3/3.5k, w sporcie by sie odnalazl a w razie czego fajna ozdoba i na lata produkcji sie nie patrzy :P

  5. #15

    Domyślnie

    Ja tam nie miałbym oporów by sobie kupić D700, nawet kosztem tego, że starsze i z większym przebiegiem Od większości tu przytoczonych DX dalej jest lepsze, chociażby pod względem użytecznego ISO. Teoretycznie zdjęcia jedzenia powinny być zaplanowane, dobrze oświetlone itp. ale jak trafisz na jakieś gorsze warunki a będziesz potrzebował fotę mieć (nie wiem, jakaś restauracja ciemniejsza itp) to w obróbce dużo lepiej to wyjdzie niż z DX.
    A co do ryzyka uszkodzenia pewnie jest, ale jak każdy z tych używanych aparatów Ci padnie to koszty serwisu i tak będą duże. To przynajmniej na starcie mniej wydasz i coś teoretycznie na nieprzewidziane sytuacje jest.

  6. #16

    Domyślnie

    Moze nie to ze opor, ale zapewne ciezko jest kupic dobry egzemplarz. Jakbym sam szukal czegos do 2k (majac 2 fxowe szkla) to od razu mialbym skreslone wspomniane dx'y. Problemu nie ma, bo w tym zakresie zostaje tylko d700

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Chcesz komplet letnich opon zupełnie nowych, ale które przeleżały 10 lat w garażu ?
    Nie... Ale 10 letnie auto, które przestało w garażu 10 lat kupiłbym chętnie. Trochę nie trafione porównanie. Mam Nikona F501, mam też starsze, na przykład FE z 70 lat. Ma już prawie 50 lat i wszystko w nim działa. W F501 jest już sporo elektroniki i też działa. W F100 też i nadal działa. Miałem D200, D700, żadnych problemów.
    Rozumiem, że jak osiągniesz jakiś przebieg w aparacie, to go wyrzucasz do elektrośmieci, no bo skoro sam nie kupisz używanego, to z pewnością uczciwość nie pozwala Ci sprzedać złoma...?
    A tak całkiem na poważnie to spokojnie, sprzęt zadbany i używany normalnie nie będzie sprawiał niespodzianek, nawet jak ma 10 lat. Jedynie technologia go trochę wyprzedziła, ale jestem pewien, że moje D4 z 87 tysiącami zdjęć przetrwa jeszcze nie jedni D750

  8. #18

    Domyślnie

    Tak właściwie to co sie zmienilo w aparatach DSLR na przestrzeni ostatnich 10 lat? Czy nastąpił jakiś przełom na miarę zmiany matryc z CCD na CMOS? Domyślam się, że zwiększył się zakres używalnego ISO. Wzrosła ilość mpx, wraz z rozmiarem zdjęć wzrosla szybkosc przetwarzania i zapisu, standardem sa dwa sloty na karty pamieci ale czy jest coś co było prawdziwym przełomem? Wydaje mi się, że jestem w stanie rozpoznać obrazek z D200, ale czy ktoś z Was, przy założeniu tego samego kadru, światła, obiektywu odróżni zdjecie z d700 od d750?

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikopol Zobacz posta
    ... ale czy ktoś z Was, przy założeniu tego samego kadru, światła, obiektywu odróżni zdjecie z d700 od d750?
    To zależy ile ktoś włożył pracy przy obróbce w usunięcie zafarbów
    A tak na poważnie zmienia się sporo, choć dużo bardziej spektakularnie wygląda to w DX i te pierwsze CMOSy z D300 nie mają już startu do tych nowych aparatów. W pełnej klatce jak sam zauważasz jest coraz wyższe iso, ale i to samo jest już mniej porównywalne. Bo jak zobaczysz zdjęcie w słabych warunkach na 3200 z D700 i D750, to bez trudu pokażesz które jest które. Zmienia się AF, zmieniają się procesory, możliwości DR. Choć bywają zmiany w drugą stronę, bo takich czołgów jak D200, D300, D700 już nie znajdziesz dziś, nawet w tej samej klasie (D500, D850) budowa jest świetna, ale jednak gwoździa nią nie wbijesz.

  10. #20

    Domyślnie

    @madebyzosiek

    Mam sporo aparatów sprawnych ale z mojego punktu widzenia zabytkowych, którymi nie robię już zdjęć, ale z którymi raczej się nie rozstanę z sentymentalnych względów, mam też D50, który nabyłem jako sondę, czy warto w ogóle wchodzić w cyfrowy świat, i którym okazjonalnie nadal lubię sobie coś tam zdjąć, nie zmienia to jednak faktu, że absolutnie nie nabyłbym żadnego cyfrowego starucha, szczególnie kiedy miałoby to być narzędzie pracy.
    Sentymenty sentymentami, a rozsądek rozsądkiem, choć kiedy czytam wypowiedzi kolegów, nie każdy widzi tę kwestię w ten sam sposób.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. powrót do nikona z sony (fx czy dx)
    By FrancisBegbie in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-05-2018, 07:35
  2. Powrót do Nikona - doradzicie?
    By Usser in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-10-2016, 22:21
  3. Powrót do pstrykania, czyli jakie body teraz?
    By brs in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-09-2012, 14:52
  4. stara fabryka i łono natury ślubnie plenerowo
    By Tomek Konopka in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 18:22
  5. [ Portret ] Wyprawa na łono natury
    By Gandalf230 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-08-2009, 21:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •