Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Z APS-C na pełną klatkę

    Od dłuższego czasu szukam idealnego sprzętu dla początkujących/średniozaaw., tak by nie przytłoczyła mnie cena jak i zawartość. Szukam i szukam, i nie mogę się zdecydować.

    Jestem raczej amatorką/pasjonatką. Zdjęcia wykonuję do użytku własnego z małą postprodukcją w lightroomie.

    Początkowo kupiłam Nikona d5200 wraz z Nikkor 35mm dla DX, po pewnym czasie dokupiłam Nikkor 24-70mm 2.8. Bajka dla żółtodzioba. Teraz po około 3 latach użytkowania chciałabym go wymienić na pełną klatkę. Zdaje sobie sprawę, że wykonując zdjęcia w większości krajobrazów i architektury APS-C nadaje się do tego jak najbardziej, jednak zależy mi na jakości zdjęć (aby drukować je w dużym formacie) i nie ukrywam, że chciałabym nauczyć się obsługiwać lepszy sprzęt i wspiąć się po drabince ?

    Czy możecie mi coś polecić? Rozglądałam się za Nikon D750, ale nie wiem czy warto ze względu na mały przeskok? Aparat wyszedł już jakiś czas temu, a po co mam wymieniać za kolejne 2, 3 lata. W końcu jak szaleć, to szaleć! ? Budżet oczywiście ma znaczenie, ale takie 5.000zł myślę, że jest rozsądne. Nie ukrywam, że wolałabym pozostać przy nikonie skoro posiadam już nikkor 24-70, aczkolwiek jestem skłonna rozważyć inne opcje. Bardzo wysoko na mojej liście plasuje się Sony Alfa (ten fajniejszy ), ale też za dużo o nim nie wiem.

    A może warto pomyśleć nad zakupem lepszego, a używanego sprzętu?

    Bardzo dziękuję za wszelkie porady ?
    Ostatnio edytowane przez daga2006 ; 15-05-2020 o 20:08

  2. #2

    Domyślnie

    Nie ma czegoś takiego, jak idealny sprzęt.

    Pierwsza rzecz - to nie aparaty robią zdjęcia, tylko obiektywy. Aparaty realizują tylko prawidłowe naświetlenie nośnika. Sprawdź sobie ceny i dostępność optyki pod Nikona, Canona, Sony, czy innych. Ma to być lustrzanka, bezlusterkowec, czy może dalmierz? Bo w tym hobby kwota 5 tysi może być w sam raz na jeden obiektyw i w zasadzie już nic więcej.

  3. #3

    Domyślnie

    Autorko, jak masz 5k i N24-70, to D750 będzie "idealny". I nie. Nie jest to za mały przeskok.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Obawiam się że sama zmiana wielkości matrycy nie wniesie automatycznie nic lepszego.
    Masz świetny standard zoom ale brakuje ci nadal efektu wow, nie da ci tego też ta 35-tka, jak podepniesz do tego D5200 np 1.8/85mm to jestem przekonany że zrozumiesz że obiektywy to podstawa.
    D750 świetny sprzęt.
    Jeśli sony to radziłbym zakup A7III i nic starszego.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jeśli sony to radziłbym zakup A7III i nic starszego.
    Czyli budżet 2x to co ma. Coś ze sprzedaży D5200 i szkieł by odzyskała, ale czy starczy na A7III i jakieś sensowne standardowe szkło?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Niestety, wiec lepiej D750 bo przynajmniej obiektywy ma.

  7. #7

    Domyślnie

    Używane, teraz można kupić profesjonalne puszki Nikona za ułamek ceny. Mój głos na d810, a nawet d800e, choć to trochę starszy sprzęt. Kilka lat temu te puchy kosztowały <10k, teraz to ułamek tej ceny. Wysokorozdzielcza matryca daje kopa, szczegółowość obrazka cieszy. Przy d800e budżet 5k to jeszcze na jakiś uwa wystarczy, skoro wspomniałaś o architekturze.

Podobne wątki

  1. Z APS-C na pełną klatkę
    By daga2006 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-05-2020, 00:41
  2. Przesiadka na pełną klatkę
    By dzikus82 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 29-05-2015, 19:53
  3. 18-50 pod pełną klatkę ???
    By pateb in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 17:21
  4. szeroki kąt na pełną klatkę?
    By Bartek - NinoVeron in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 177
    Ostatni post / autor: 01-11-2009, 20:38
  5. Rybie oko na pełną klatkę
    By fotoGRAFIK in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •