Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Z APS-C na pełną klatkę

    Od dłuższego czasu szukam idealnego sprzętu dla początkujących/średniozaaw., tak by nie przytłoczyła mnie cena jak i zawartość. Szukam i szukam, i nie mogę się zdecydować.

    Jestem raczej amatorką/pasjonatką. Zdjęcia wykonuję do użytku własnego z małą postprodukcją w lightroomie.

    Początkowo kupiłam Nikona d5200 wraz z Nikkor 35mm dla DX, po pewnym czasie dokupiłam Nikkor 24-70mm 2.8. Bajka dla żółtodzioba. Teraz po około 3 latach użytkowania chciałabym go wymienić na pełną klatkę. Zdaje sobie sprawę, że wykonując zdjęcia w większości krajobrazów i architektury APS-C nadaje się do tego jak najbardziej, jednak zależy mi na jakości zdjęć (aby drukować je w dużym formacie) i nie ukrywam, że chciałabym nauczyć się obsługiwać lepszy sprzęt i wspiąć się po drabince 😊

    Czy możecie mi coś polecić? Rozglądałam się za Nikon D750, ale nie wiem czy warto ze względu na mały przeskok? Aparat wyszedł już jakiś czas temu, a po co mam wymieniać za kolejne 2, 3 lata. W końcu jak szaleć, to szaleć! 😊 Budżet oczywiście ma znaczenie, ale takie 5.000zł myślę, że jest rozsądne. Nie ukrywam, że wolałabym pozostać przy nikonie skoro posiadam już nikkor 24-70, aczkolwiek jestem skłonna rozważyć inne opcje. Bardzo wysoko na mojej liście plasuje się Sony Alfa (ten fajniejszy ), ale też za dużo o nim nie wiem.

    A może warto pomyśleć nad zakupem lepszego, a używanego sprzętu?

    Bardzo dziękuję za wszelkie porady 😊
    Ostatnio edytowane przez daga2006 ; 15-05-2020 o 20:08

  2. #2
    C_K
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez daga2006 Zobacz posta
    po pewnym czasie dokupiłam Nikkor 24-70mm 2.8. Bajka dla żółtodzioba.
    Bajka z rodzaju tych koszmarnych chyba to szkło do pełnej klatki i ogniskowe na apsc po przeliczeniu (36-105) ni w kit ni w gruchę...ale co kto lubi

    Jeśli już masz szkła pod ff to najtaniej wyjdzie d750 to starsza ale naprawde fajna puszka nie ustępuje wiele jakością, iso czy Dr-em z6 czy a7m3, a jest za przysłowiowe grosze teraz (nówka 4500 około, uzywka 3 tys ) z bezlusterkowców FF brałabym albo z6 lub a7m3. Tu jest forum nikona wiec nikt nie doradzi ci czegos innego niz nikon bo mają zólte klapki na oczach ( nie wszyscy ale większość)
    Ostatnio edytowane przez C_K ; 16-05-2020 o 21:10

  3. #3

    Domyślnie

    Koleżanko, po co zakładasz kolejny identyczny post?
    https://forum.nikoniarze.pl/threads/...73#post4123473

Podobne wątki

  1. Przesiadka na pełną klatkę
    By dzikus82 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 29-05-2015, 19:53
  2. 18-50 pod pełną klatkę ???
    By pateb in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-10-2011, 17:21
  3. Rybie oko na pełną klatkę
    By fotoGRAFIK in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:11
  4. szeroko pod pełna klatkę
    By Tomasz121 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 27-01-2009, 11:23
  5. szeroki kąt pod pełną klatkę
    By erkh in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 07-02-2008, 23:20

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •