Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartek - NinoVeron Zobacz posta
    ostatnio na fejsbukowej grupie "Analogowo" była ankieta z jakich filmów ludzie najczęściej korzystają i numer 1 i 2 do Ilfordy FP4 i HP5 czyli bardzo ziarniste..
    Bo chcą pokazać, że robią analogami.
    Ja nie mam nic przeciwko robieniu analogami, przecież wiesz jaki aparat kupiłem kilka dni temu.

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Tak, wolę zdjęcia z szumem i ziarnem bo rzygam tymi "doskonałymi" cyfrowymi obrazkami.
    Ja też juz nimi rzygam, jak to okreslasz, ale dodanie ziarna do gładkich zdjęć niewiele zmienia. Wg mnie.
    Będzie dyskusja zaraz o tym co to plastyka zdjęć, albo plastyka MF.
    Wg mnie nie ma co dorabiać ziarna w zdjęciach wyświetlanych na monitorach o rozdziałkach FHD.
    Analog ma sens ze względu na inną tonalność, inaczej oddaje światła i cienie (to dotyczy zarówno Ilford Delta jak i T-MAxa czy innych filmów) niż cyfra. I do tego inna plastyka MF.
    Oczywiście to moje upodobania, każdy ma swoje, inne. Ja za analoga nie cierpiałem ziarna, stąd Mamiya RZ i 6x7. Owszem, jak sie kocha ziarno to mały obrazek, filmy 400 ASA, agresywne wywoływanie. Ale to mnie nie kręci tak samo jak przeciwieństwo - np rosyjskie wygłaskane idealne glamoury.
    Każdemu się podoba inna stylistyka, wyraźnie to już chyba powyżej zaznaczyłem. Każdy oglądając/oceniając zdjęcia wyraża swoje opinie, skrzywione swoim gustem.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 17-05-2020 o 17:55
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #22

    Domyślnie

    Ależ rozumiem - po prostu napisz ze fota się tobie nie podoba zamiast "na około" to tłumaczyć

  3. #23
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    Fota się podoba, wersja 3 najbardziej
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #24

    Domyślnie

    Jacek, Ty rzygasz?
    Wątpię. To Twoja figura retoryczna.
    Gust i sterowane nim skrzywienie też się zmienia na przestrzeni dziejów... czasu... wieku...
    Mamy czasy coraz bardziej "perfekcyjnej" cyfry, rozdzielczość matryc i obiektywów wciąż rośnie, a tłumy entuzjastów, czekając na kolejne odsłony puszek i obiektywów produkuje miliony "zaangażownych" postów nie widząc, że - za Tuwimem - "patrząc, widzą wszystko oddzielnie".
    Lata temu - w początkach mojego amatorstwa - też przeszkadzało mi ziarno.
    Probowałem NP15 i Atomala, lecz nie pomogło.
    Więc DUPA! - pozostaje sprawa szerszego spojrzenia - i zdjęć po prostu dobrych, które bronią się same z siebie.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  5. #25
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 744

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Gust i sterowane nim skrzywienie też się zmienia na przestrzeni dziejów... czasu... wieku... .
    Oczywiście. I u danego osobnika też ewoluuje. I to czasami mocno. Mi sie kiedyś podobały takie idealne galmourki. Aż sie przejadły. Wahadło poszło w drugą stronę.
    Podobno tylko krowa nie zmienia poglądów. Piszę co mi się podoba AD 2020
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Zbig - kolejny portret
    By CzarekN in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-03-2015, 12:47
  2. [ Portret ] Andrzej - kolejny portret
    By CzarekN in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-02-2015, 13:42
  3. [ Portret ] Kolejny portret wiosenny
    By Dino1984 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-05-2014, 09:55
  4. kolejny portret
    By wcizmowski in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-06-2008, 23:00
  5. [ Krajobraz ] Dęby (kolejny raz, po raz kolejny:))
    By jerezano in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-05-2008, 18:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •