Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    Zdecydowanie wersja pierwsza.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Wiesz... rozumiem. Ale z drugiej strony to ziarno (tmax1600) daje temu zdjęciu trochę "szorstkości" która według mnie tutaj się przydaje ze względu na użycie "gumowego szkła" (tilt/shift robiony domowym sposobem) który powoduje czasem swoistą plastikowość
    Po zobaczeniu wersji kolor, muszę przyznać Tobie rację.
    D70s + D300 + D700 + D750 + S 14-24/2,8 + S35/1,4 + N50/1,8 + N24-70/2,8 + N70-200/2,8 VRII + SB-800 + SB-900 + Zenit 122 + SLIK PX RO 500D

  3. #13

  4. #14
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Wg mnie najlepsza. Na 1 ziarno jest za agresywne. "Zrobienie analogowości" nie podnosi z automatu wartości zdjęcia, nie czyni go lepszym. Sam zresztą o tym mówiłeś (w innym wątku, gdzie nie ty byłes autorem zdjęcia), że narzędzie nie ma znaczenia, liczy się przekaz (o ile dobrze wyłapałem sens). Po co więc dodajesz ziarna? Sentyment?
    Oglądamy na forum akty nino-verona. Robione Hasselkiem 6x6, analogiem. Są gładkie. No bo jakie mają być, gdy są tak tak malutkie? Ziarno się pokaże w formatach wystawienniczych.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #15

    Domyślnie

    Też mi sie trójka widzi najbardziej. Myślałem, że może wpaść w plastik bez tego ziarna, ale jest w sam raz.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  6. #16

    Domyślnie

    @Jacek_Z - chyba jednak nie oglądałeś zdjęć z HL z małego obrazka - mam podlinkować jeszcze raz?
    Tak, to jest jeden ze środków wyrazu a dlaczego go tu użyłem wyjaśniłem kilka postów wcześniej i to bardzo dokładnie.
    Tak, wolę zdjęcia z szumem i ziarnem bo rzygam tymi "doskonałymi" cyfrowymi obrazkami
    Nie brnij w analizę czy ziarno powinno być czy nie, bo brniesz w okolice rozważań ziarno ze średniego vs ziarno z małego obrazka.
    Zdjęcia Bartka o których wspominasz są dobre technicznie ale mnie kompletnie nie biorą i wolałbym nie brnąć dalej dlaczego. Mógłby pewnie robić na materiałach innych, albo inaczej wywoływać itp. Czy to coś by zmieniło? Nie mam pojęcia. Dla mnie nie...
    Chcesz agresywne ziarno - proszę :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	03_4000_cienie_bw_DxO.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	2,21 MB
ID:	39544

    Każdy ma swoje preferencje i nie sądzę aby ziarno było tutaj clou programu ale może być DOPEŁNIENIEM całości.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wg mnie najlepsza. Na 1 ziarno jest za agresywne. "Zrobienie analogowości" nie podnosi z automatu wartości zdjęcia, nie czyni go lepszym. Sam zresztą o tym mówiłeś (w innym wątku, gdzie nie ty byłes autorem zdjęcia), że narzędzie nie ma znaczenia, liczy się przekaz (o ile dobrze wyłapałem sens). Po co więc dodajesz ziarna? Sentyment?
    Oglądamy na forum akty nino-verona. Robione Hasselkiem 6x6, analogiem. Są gładkie. No bo jakie mają być, gdy są tak tak malutkie? Ziarno się pokaże w formatach wystawienniczych.
    Chodzi o odbiór tego co na zdjęciu, właśnie żeby nie było "gładkie". Masz skojarzenia wyłącznie technicznie, nazywasz "analogowością" ale to wyłącznie Twoje odczucia, skrzywienie związane z oceną techniki na której sam wyrosłeś, a nie samej treści.

  8. #18

    Domyślnie

    Ja pozostaję przy pierwszej wersji.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  9. #19

    Domyślnie

    co do zdjęcia to jednak jestem za "jedynką"

    co do ziarna... wiadomo jak wszystko zależy od filmu, sposobu jego wywołania i zeskanowania.

    ostatnio na fejsbukowej grupie "Analogowo" była ankieta z jakich filmów ludzie najczęściej korzystają i numer 1 i 2 do Ilfordy FP4 i HP5 czyli bardzo ziarniste.
    a ja od 8 lat jestem wierny Ilford Delta (100 i 400) a to bardzo drobno-ziarniste filmy. Ba... na etapie skanowania jeszcze ziarenko zanika. Dlatego od pewnego czasu znowu dodaję troszkę ziarenka w PSie ale to ledwie 2-3 max 4% by odzyskać to co się straciło podczas skanowania.

    tak jak Jacek napisał - liczy się pomysł i odbiór zdjęcia a nie ziarno. Jednak uważam, że ziarno i kontrast dodają charakteru zdjęciu (oczywiście mówimy tu o aktach czy portretach). Ale źle dobrane ziarno czy przesadzanie z nim powoduje, że mamy karykaturę zdjęcia.
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartek - NinoVeron Zobacz posta
    Ba... na etapie skanowania jeszcze ziarenko zanika. Dlatego od pewnego czasu znowu dodaję troszkę ziarenka w PSie ale to ledwie 2-3 max 4% by odzyskać to co się straciło podczas skanowania.
    Jeśli to nie tajemnica - czym skanujesz i jak, że tak się dzieje?
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Zbig - kolejny portret
    By CzarekN in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-03-2015, 12:47
  2. [ Portret ] Andrzej - kolejny portret
    By CzarekN in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-02-2015, 13:42
  3. [ Portret ] Kolejny portret wiosenny
    By Dino1984 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-05-2014, 09:55
  4. kolejny portret
    By wcizmowski in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-06-2008, 23:00
  5. [ Krajobraz ] Dęby (kolejny raz, po raz kolejny:))
    By jerezano in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-05-2008, 18:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •