Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Wodospad w Iwli

  1. #1

    Domyślnie Wodospad w Iwli

    Niewielki strumyk, ale odpowiednia zabawa szerokim kątem zmienia go w sporą rzekę Trochę danych technicznych:
    - swobodę kadrowania, jakiej bym nie miał w zwykłych butach, zapewniły mi kalosze – jeden z podstawowych, a niekoniecznie oczywistych elementów garderoby fotografa krajobrazowego;
    - rozmycie wody uzyskałem dzięki użyciu szarego filtra sześciokrotnie wydłużającego czas naświetlania. Dodatkowo swoje dorzucił polar.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2020-05-09-Iwla1.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	1,41 MB
ID:	39438

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Ładnie skomponowany kadr. Uroku dodają też płatki. Moim zdaniem trochę za bardzo rozmyłeś wodę. Wir na dole kadru fajnie go dopełnia, ale czy nie lepiej jakby był mniej "watowaty" i jakaś struktura widoczna by była? Tak se myślę, bo w temacie rozmywania wody wodospadu różne gusta są
    Fuji

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję!
    @basket - generalnie rozumiem co masz na myśli, wiem że ten efekt miał swój czas kilka lat temu, ale co poradzę że dopiero od roku mam dobre filtry, i jeszcze się nie nacieszyłem nimi Bez niego mz rozmycia było za mało.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2009
    Miasto
    Suwalszczyzna
    Posty
    47

    Domyślnie

    Nic dodać nic ując, taki powinien być ten strumyk. Jak dla mnie jest nastrój, chciałoby się pomoczyć twarz.

  6. #6

    Domyślnie

    Zacnie, magicznie pokazane ujęcie z dawką tajemniczego lasu☺

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez creep Zobacz posta
    Dziękuję!
    @basket - generalnie rozumiem co masz na myśli, wiem że ten efekt miał swój czas kilka lat temu, ale co poradzę że dopiero od roku mam dobre filtry, i jeszcze się nie nacieszyłem nimi Bez niego mz rozmycia było za mało.
    bardzo dobrze uzułes tych filtrow, o Twoim opanowaniu czasu naswietlania swiadczy nie przepalona woda, szeroki kadr jak najbardziej tutaj sie sprawdził , osobiscie kadrowałbym na pierwszy prog "wodospadu" tworzy on cos w rodzaju poziomu do ktorego mozna by sie odniesc, bo sam nieraz tak mam ze kiedy stane w niefortunnym miejscu , mimo tego ze poziomnica statywu oraz aparatu pokazuje ze mam poziom , to na fotografii wyglada to inaczej. Tutaj mam wrazenie ze natura nie wyznaczyła poziomu, dlatego dla dobrego odbioru zdjecia ja osobiscie bym jej pomogł, oczywiscie wybor nalezy do fotografujacego . Tak czy inaczej dobra fotografia , pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuję @harb. Rozumiem o co Ci chodzi, mam stamtąd kilka kadrów i ten uznałem za najlepszy. W rzeczywistości pierwszy wodospad ma chyba nie więcej niż pół metra wysokości, i dopiero dzięki szerokiemu kątowi zaczyna dominować w kadrze - a ja równałem do powierzchni wody między tym a dalszym wodospadem. Twój pomysł jeszcze kiedyś przetestuję, gdy będę miał okazję!

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Wodospad w miejscowości Iwla
    By grzegorzdz72 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-09-2011, 08:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •