Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie D750 + SB-700 - Nie widać błysku

    Witajcie

    Posiadam D750 i chciałbym wyzwolić zdalnie poprzez lampę wbudowaną SB-700. Po skonfigurowaniu wg mnie poprawnie (ale jestem początkujący więc mogę się mylić) lampa błyska razem z aparatem tylko.. błysk nie jest widoczny na zdjęciu. Zupełnie tak jakby błysk był chwile po zrobieniu zdjęcia. Próbowałem rożnych konfiguracji. Zmniejszyłem lampę wbudowaną na najniższą moc i zdjęcie jest prawie czarne, a SB-700 mam ustawioną na maksymalną moc. Jak podepnę lampę na aparat lub przez nadajnik/odbiornik lampa śmiga normalnie. Myślę, że błąd leży gdzieś w ustawieniach. Poniżej ostatnia konfiguracja jaką ustawiłem:

    Nikon D750:
    Tryb - preselekcja przysłony A
    Czas synchronizacji błysku 1/200
    Czas migawki błysku 1/60
    Sterowanie lampą wbudowaną - CMD - M - 1/128

    SB-700:
    Remote
    SU-4
    M 1/1

    Zaznaczę, że bawiłem się z różnymi konfiguracjami trybami i czasami, ale mogłem coś przeoczyć

    Z góry dzięki za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli na sterowniku CMD jest 1/128 to lampa również błyska z minimalną mocą. Ciężko coś powiedzieć jak się nie widzi zdjęcia.
    Spróbuj zmienić moc błysku na CMD.
    Body kilka słoików i inne graty

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez galowy Zobacz posta
    Jeśli na sterowniku CMD jest 1/128 to lampa również błyska z minimalną mocą. Ciężko coś powiedzieć jak się nie widzi zdjęcia.
    Spróbuj zmienić moc błysku na CMD.
    Ale z tego co piszesz to sugeruje to, że moc lampy wyzwalanej zdalnie jest ścisłe powiązana z lampą wbudowaną. Tzn jeżeli chciałbym małą moc to lampa wbudowana musi mieć mała moc, jeśli chcę dużą to wbudowaną ustawiam na duża moc i wtedy zdalna błyska też dużą mocą. Trochę mi się to gryzie, bo sugerowałoby, że ustawienia zdalnej lampy w tym momencie są nie do zmiany i wszystko zależy od tego jak ustawimy moc lampy wbudowanej. Może tak w tym przypadku jest, ale nigdzie o czymś takim nie przeczytałem do tej pory.
    Jak będzie trzeba to podeśle oczywiście przykładowe zdjęcia.

  4. #4

    Domyślnie

    Być może źle cię zrozumiałem.
    W sterowniku CLS regulujesz moc lampy wbudowanej i zewnętrznej.
    Wbudowaną ustawiasz na małą wartość aby nie było jej za bardzo widać na zdjęciach
    Grupę do której jest przydzielona lampa reporterska ustawiasz na potrzebną moc.
    Lampa repo w trybie SU i powinno działać.
    Body kilka słoików i inne graty

  5. #5

    Domyślnie

    Proponowałbym zmienić preselekcje na manual. Pracujesz z lampą w trybie manualnym
    Body kilka słoików i inne graty

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez galowy Zobacz posta
    Proponowałbym zmienić preselekcje na manual. Pracujesz z lampą w trybie manualnym
    Próbowałem i również nic z tego. Teraz na szybko zamieniłem i to samo. Poniżej opisze dokładniej jak mam ustawione.

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o Nikosia to stanąłem na lampie SB-800 i w zasadzie rzadko używam bardziej studyjne lub YN. Jednak aby zdalnie można było sterować zewnętrzną lampą poprzez wbudowaną lepiej jest ustawić lampę w tryb REMOTE zamiast SU-4. Może to coś pomoże. Pozdrawiam
    Body kilka słoików i inne graty

  8. #8

    Domyślnie

    OK. Załóżmy że chciałbym otrzymać zdjęcie poniżej. Lampa SB-700 założona na aparat i ustawiona manualnie na 1//1 . Mamy mocno prześwietlone zdjęcie. Podobny efekt mogę uzyskać gdy zdejmę lampę i ustawie lampe wbudowa na moc 1/1 Manualnie.


    Chciałbym ten sam (oczywiście podobny) efekt uzyskać wyzwalając zdalnie SB-700 poprzez lampe wbudowaną. Przy założeniu:
    - Lampa wbudowana wyzwala. Parametry najmniejsze możliwe 1/128
    - Lampa SB-700 Ustawiona przed aparatem wyzwalana zdalnie, tryb remote, Manualny, moc 1/1

    No i gdy mam takie ustawienia jak poniżej (niezależenie czy tryb M/A/S:


    Zdjęcie tylko z lampą wbudowaną wychodzi tak:



    Zdjęcie z włączoną lampą SB-700 leżącą obok na maksymalnych ustawieniach mocy wychodzi tak (błyska).



    Z mojego punktu widzenia efekt powinien być przy takich ustawieniach podobny jak to tego z pierwszego zdjęcia tylko uzyskujemy go przy minimalnym udziale lampy wbudowanej a dużym udziale lampy wyzwolonej zewnętrznie SB-700


    Mam nadzieję, że teraz wszystko wygląda przejrzyście. Jak trzeba jakieś zdjęcie poprawić itp to piszcie. Podejrzewam, że będzie to jakaś pierdoła, ale nie jestem w stanie tego przeskoczyć do tej pory

  9. #9

    Domyślnie

    Pomieszałeś ustawienia. Zdalna ma na wyświetlaczu "SU-4", czyli prosta fotocela reagująca na pierwszy zauważony błysk, a pierwszym są błyski sterujące z wbudowanej (przed otwarciem migawki), wtedy odpala zdalna, op otwarciu migawki, gdy wbudowana błyska 1/128 zdalna jest już rozładowana.
    Spróbuj: tryb sterownika, wbudowana na "--", nie na 1/128, w zdalnej wyłączyć SU-4, zdalna w tej samej grupie i kanale, co "tryb sterownika" w aparacie.
    Opcja 2: wbudowana nie "w trybie sterownika", tylko w M z małą mocą, zdalna w SU-4, czujnik w zdalnej musi "widzieć" błysk wbudowanej.

  10. #10

    Domyślnie

    ROZWIĄZANIE!

    Dzięki wielkie za sugestie i pomoc. W zasadzie najbardziej pomocna była rada "galowy". Przestawienie w trybie remote z "SU-4" na "Advanced" rozwiązało problem. Błysk jest widoczny i wszystko śmiga jak należy. Dla osób które w przyszłości będą się borykać z podobym problemem przedstawiam parametry jakie mam ustawione i wszystko śmiga

    D750:
    Tryb M A S (obojętnie jaki ustawiony)
    Czas Synch Błysku - 1/200
    Czas migawki dla błysku - 1/60
    Sterowanie lampą wbudowaną - CMD:
    *Wbudowana - M - 1/128 (Chce mieć jak najmniejszy błysk tej lampy)
    *Grupa A - M - 1/2 lub TTL - Obojętnie. Z tego poziomu ustawiamy moc zdalnej lampy. Na lampie nic nie zmienimy
    Kanał - 1
    Lampa wbudowana jest podniesiona i błyska

    SB-700:
    Kółeczko na tryb - Remote:
    *GR A
    *CH 1
    W menu Remote na Advanced (przy SU-4 nie rejestruje błysku na zdjęciu).

    Nie wiem czy to optymalne ustawienia. Będe się nimi jeszcze bawił. W każdym razie dzięki za pomoc!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-09-2016, 22:21
  2. sb 910 su-4 manual - nie widać błysku
    By zajeli-mi-login in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-05-2015, 11:10
  3. Jak widac nie od dzis....
    By Greg77 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-08-2011, 11:30
  4. [ Portret ] Monia dużo widać trochę widać nie widać ;)
    By missbizarre in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-12-2010, 11:45
  5. Widać go...
    By titus1 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-07-2010, 00:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •