Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33
  1. #1

    Domyślnie Kalibracja D750 z Tamronem 150-600G2

    Witam

    Zaopatrzyłem się w konsolę tamron tap in. Chciałbym się zpytać czy ktoś z was już kalibrował sam ten obiektyw za pomocą tej konsoli. Jakie macie sposoby i jak się do tego zabrać ? Czy w Poznaniu jest może osoba, która już ma z tym doświadczenie i pomogłaby w kalibracji ?

    Pozdrawiam

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Można dockiem, ale chyba jednak lepiej i dokładniej w serwisie, mają doświadczenie i oprogramowanie serwisowe.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #4

    Domyślnie

    Ja dockiem kalibrowałem Tamrona 70-200 G2. Skończyło się na wysłaniu obiektywu do kalibracji do serwisu. I powiem że nie żałuję
    Na świecie ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.

    http://marchewkowakuchnia.wordpress.com/

  5. #5

    Domyślnie

    Dość łatwo kalibruje się stałki, szczególnie że w Tamronie są tylko trzy odległości. Ale zoomy nie są łatwe, to za pierwszym razem jest ogrom zabawy i wiele poprawek... Nie wiem jak się spisuje serwis Tamrona z kalibracjami, Sigma robi to świetnie.

  6. #6

    Domyślnie

    Dawałeś do studio5S ? Co stwierdził ten pan? Może zbyt dużo oczekujesz od tego obiektywu. Mieszkam okolice Słupcy od strony Poznania. Jak chcesz to możemy rano pojechać na łąkę, wodę. Usiąść i w terenie przetestować, pogadać o robieniu zdjęć. Na pewno będą blisko sarny

  7. #7

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo (mogę się mylić) to studio5s nie kalibruje tamrona 150-600 ( chyba gdzieś o tym czytałem)

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ostek Zobacz posta
    Z tego co mi wiadomo (mogę się mylić) to studio5s nie kalibruje tamrona 150-600 ( chyba gdzieś o tym czytałem)
    Nawet jeżeli facet z 5s wziąłby się za justowwnie tego obiektywu, to będzie dysponować dużo mniejszym zakresem regulacyjnym, niż autoryzowany serwis producenta.
    Tym bardziej, że przy zoomach wchodzi w grę tylko e-justowanie, czyli co najmniej 5 najczęściej używanych odległości dla każdej ogniskowej.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  9. #9

    Domyślnie

    Miałem TAPa, miałem G2, TAPa sprzedałem po 2 nieudanych próbach wyciągnięcia czegoś więcej z G2. To jest tylko chwyt marketingowy, tak jak ktoś napisał może nadaje się do stałek (i to tych krótszych) gdzie zmiennych jest mało, ale zooma nie sposób tym skalibrować w taki sposób żeby w każdym zakresie było lepiej. Poza tym oprogramowanie Tamrona jest bardziej okrojone od tego z Sigmy a tam też nie udało mi się skalibrować 150-600 S.

  10. #10

    Domyślnie

    A powidzcie mi ile serwis Tamrona pobiera za kalibrację pogwarancyjnego szkła ? Ktoś z was wysyłał ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Wczoraj jeszcze byłem w terenie i na odległości około 15/20 metrów strzeliłem tego kozła. Co sądzicie BF/FF czy jego brak bądź poruszone?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0455.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	15,61 MB
ID:	39418

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D750 z Tamronem 90mm i zoomem. Jakie opcje?
    By Mata_Hari in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-09-2018, 18:27
  2. Problem z Tamronem 70-200/2,8
    By jacekni in forum Serwis
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2017, 14:23
  3. d5100 z tamronem 16-300
    By mroova in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-09-2014, 16:56
  4. Zestawy z Tamronem 17-50/2.8 - jaka kalibracja wymagana
    By Nixi in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-06-2014, 10:48
  5. problem z tamronem
    By kriswiczkoks in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-09-2009, 13:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •