Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Nowe mini studio domowe - sprzęt

    Witam,

    Chcę zacząć przygodę z fotografią studyjną, portretową.
    Posiadam Nikona D800 i obiektyw AF-S Nikkor 50mm f/1.8G. W niedalekiej przyszłości dokupuję 35mm ze względu na ograniczoną przestrzeń studyjną.

    Do tej pory fotografowałem tylko w plenerze, przy świetle dziennym.

    Potrzebuję listy sprzętu, który będzie niezbędny do rozpoczęcia - lampy, stojaki, etc. Najchętniej konkretne pozycje.

    Przy okazji, czy ktoś zna jakiś model czytnika CF, który nie wywala błędów i nie spali się po kilkunastu użyciach? Jestem już sfrustrowany Hamą i Ednetem.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Witaj, zapewne wiele jest tego w innych tematach, a dla radzących przydałoby się żebyś określił co oznacza dokładnie "ograniczona przestrzeń" bo może trzeba będzie iśc w panele LCD zamiast tradycyjne softboxy, octy itp albo zamiast lamp studyjnych w standardowym zrozumieniu może reporterskie, no i jaki budżet bo ktoś poda ci lampę za kwotę, którą przewidujesz na całość ?

  3. #3

    Domyślnie

    Z czytników to polecam Kingston Memory Card Reader FCR-HS3 USB 3.0 od wielu lat korzystam na dwóch stacjach i zero problemów.
    Co do reszty to za mało informacji.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki bardzo 90s, wypróbuję!

    Koesh, dzięki za odpowiedź!
    Co nieco czytałem w innych tematach, jednak jestem na tyle do tyłu w temacie, że ciężko nadgonić.
    Do wyboru są dwa pomieszczenia, mniej lub bardziej prostokątne - 2m na 3.5m oraz 3.5 na 4.
    W pierwszym ze względu na piony wentylacyjne etc ciężko byłoby ustawić jakieś światła dalej niż 1.5-2m od modela. Dodatkowo przestrzeń ograniczają skosy na suficie, na jednej ścianie, ale ciągną się przez 1/4 pokoju. Światło z zewnątrz padałoby z prawej od miejsca, w którym stałby model.
    W drugim z kolei jest dostępna tylko jedna ściana, na prawo od modela, światło zewnętrzne z lewej.
    Budżet na całość do 5tys PLN, aczkolwiek wiadomo, peirwszy sprzęt - im taniej tym lepiej.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Statywy z tego zestawu są świetne: http://fsfoto.pl/product_info.php/in...400--901-.html , podobnej konstrukcji statyw mam do lampy.
    Poprzeczka taka sobie, przy scenkach o szerokości 2 metry, gdy Żona wiesza na tle różne gadżety, wygina się. Nie łamie, ale tło winylowe marszczy się. Kupiłem w sklepie hydraulicznym rurę stalową pół cala, nawierciłem otwory pod statywy i mogę się na tym huśtać.
    Z oświetlenia to używam w domowym studio softbox Phottix Raja 65 cm i lampy YongNuo YN-560III oraz wyzwalaczy RF-602 czy RF-603. Na początek fajna jest też zwykła parasolka dyfuzyjna. Dla mnie plusem lampy reporterskiej jest brak kabli. Przy zamieszaniu, które towarzyszy zdjęciom, na pewno lampa by leżała.
    Do obciążenia statywów kupiłem 4 komplety obciążników do ćwiczeń 2x1,5KG.
    Oprócz tego wielka blenda.

    Co do obiektywu, to im szerzej, tym trudniej. W kadr zaczynają wchodzić Ci boczne ściany. Ja jakoś nie od razu to skojarzyłem. Zmiana ogniskowej to nie tylko odległość od modela, ale i różnica w tle, które mieści się w kadrze.
    To tyle z amatorskich porad. Pod studio brałbym większy pokój, ten mały jest mocno wąski.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Pawel Zobacz posta
    Zmiana ogniskowej to nie tylko odległość od modela, ale i różnica w tle, które mieści się w kadrze.
    No i przede wszystkim zmiana perspektywy i zupełnie inny obraz.

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pamietaj że pomieszczenia, które ma otwarte "ściany" albo okna itd, można odcinać prosto i tanio, szyna zwykła karniszowa na suficie, podpięta czarna flizelina na metry z castoramy i masz boki załatwione.
    Oświetlenie obecnie można już kupić sensowne panelowe na ledach co daje sporo miejsca, jest lekko i zgrabnie bo nie masz wielkich softboxow, troszkę się temat oświetlenia zmienił.
    Nie napisze konretów ale u chińczyka co robi taki sprzęt miał już panele 60x40cm do tego można zakładać modyfikatory, klapki itd.

  8. #8

    Domyślnie

    z lamp ciągłych to może coś jak yn165 ledowe, z filtrami, wrotami, ok 240 zł. można zasilać z kabla 9v albo baterii 6xR6 czy akumulatora Sony, czysto bez kabli. lepsze aku sony czy eneloop, bo baterie zjada szybko.

  9. #9

    Domyślnie

    Ciasno, kruca bomba i z D800 w takiej ciasnocie cienko to widzę.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Ciasno, kruca bomba i z D800 w takiej ciasnocie cienko to widzę.
    Co jest nie tak z D800?
    Jakis inny model w ciasnym pomieszczeniu bylby lepszy ??

    Z czytnikow to uzywam ten Lexar i zero problemow
    https://www.lexar.com/portfolio_page...l-slot-reader/

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Male, domowe studio - sprzet
    By arecki1338 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-09-2017, 15:12
  2. Domowe mini-studio
    By oliwiadro in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 24-11-2014, 14:56
  3. mini studio domowe
    By errantesse in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-09-2013, 09:27
  4. Domowe mini studio - błysk czy ciągłe
    By czarny9 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 11:02
  5. Domowe studio: lampa vs podstawowe ośw. mini studyjne
    By Ronol in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-01-2010, 11:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •