Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie lampa rollei pro flash unit 56F

    Jestem od niedawna posiadaczem dwusystemowej lampy rollei pro unit 56F. Z instrukcji wyczytałem, że lampa ma wbudowany moduł komunikacji bezprzewodowej 2,4G. Działa jako master i slave. Próbowałem z zestawem yongnuo 622N TX i 622N II w ustawieniu 622 i 60-RX. Niestety sprzęty się nie widzą. Czy ktoś miał do czynienia z taką lampą. Z czym to jest kompatybilne w radiowym trybie zdalnym?

  2. #2

    Domyślnie

    A dlaczego by się miały widzieć? Różny producent, różne rozwiązania (nie licząc rebrandów Godoxa).
    A z czym będzie banglać? Z własnym wyzwalaczem rollei. Prawdopodobnie z tym.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Miały by się mieć ku sobie żeby sprawić radość użytkownikowi - to powód podstawowy. A teraz poważnie. Inni, niż systemowi producenci oświetlenia starają się aby to działało chociażby z systemem - canon, nikon. Np.: Yongnuo jest przynajmniej z instrukcji kompatybilne z nikonem. Podobnie inni producenci niszowi próbują aby "to" działało ze wszystkim i można "to" było sprzedać.
    Liczyłem na osoby które miały do czynienia z Rollei.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomkrzysz Zobacz posta
    Miały by się mieć ku sobie żeby sprawić radość użytkownikowi - to powód podstawowy. A teraz poważnie. Inni, niż systemowi producenci oświetlenia starają się aby to działało chociażby z systemem - canon, nikon. Np.: Yongnuo jest przynajmniej z instrukcji kompatybilne z nikonem.
    Jeszcze raz. Żaden system radiowy różnych producentów między sobą się nie komunikuje. Oczywiście, zakładając, że jest to różny system, a nie rebrand Godoxa czy innego.

    Chcesz zdalnie bez dedykowanego nadajnika? Próbowałeś na stopkę 622N i wyzwalać 622TX? Edycja: Oczywiście lampa w trybie normalnym, jak na puszce.
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 13-05-2020 o 20:22
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #5

    Domyślnie

    Próbowałem na stopce z 622n, próbowałem 622NTX, próbowałem z lampą na stopce w trybie nadajnika (master). Nie idzie.
    Miałeś taką lampę czy po prostu to wiesz?

  6. #6

    Domyślnie

    A, pardonik. Zrozumiałem, że lampę ustawiłeś w slave i próbowałeś 622 jako master wyzwolić.
    Skoro to standardowa stopka, to powinna na YN odpalić.
    Lampa na aparacie działa tak? Masz może inną lampę, żeby odbiornik sprawdzić?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #7

    Domyślnie

    Próbowałem we wszystkie strony i nic. Nie blokuje mnie to bo mam komplet wyzwalaczy yongnuo ale było by miło wiedzieć, że lampa może działać sama jako radio. No tylko nie wiadomo z czym. Yongnuo przy wyzwalaczach YN 622N II podaje kompatybilność z lampami nikona i ich sterownikami master. Myślę, że inni również.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Stopka w YN 622 i w lampie jest nikonowska (lub canonowska)

  8. #8

    Domyślnie

    Nie, nie. Każdy producent ma swój system komunikacji. Wyzwalaczem YN nie wyzwolisz godoxa, przykładowo. Ba, nawet samo YN ma 2 systemy, które nie całkiem są kompatybilne. Jak chcesz tą rollei wyzwolić bez yn, to potrzebujesz albo wyzwalacza od rollei albo drugiej lampy z master/slave.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomkrzysz Zobacz posta
    Działa jako master i slave. Próbowałem z zestawem yongnuo 622N TX i 622N II w ustawieniu 622 i 60-RX. Niestety sprzęty się nie widzą. Czy ktoś miał do czynienia z taką lampą. Z czym to jest kompatybilne w radiowym trybie zdalnym?
    Nie miałem takiej lampy, więc się wypowiem
    Stawiam na to, że jest kompatybilna z nadajnikiem lub innymi lampami (mającymi wbudowany nadajnik) tej marki (ewentualnie tego chińskiego producenta, który to robi na zlecenie posiadacza znaku "Rollei") i z niczym więcej.
    Czy lampa na aparacie pracuje normalnie w TTL?
    Jeśli tak, ustaw ją dokładnie tak samo (bez żadnego master/slave, ma być tak, jakby była założona na aparat, w ttl, jeśli ma opcję wyboru Canon/Nikon/autorozpoznanie na wszelki wypadek ustaw "na sztywno" Nikon ), i załóż na 622n. Załóż 622n-tx na aparat, ustaw w 622n-tx odpowiedni kanał/grupę, ustaw "ttl", sprawdź czy działa.
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 14-05-2020 o 20:53

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Nie miałem takiej lampy, więc się wypowiem
    Stawiam na to, że jest kompatybilna z nadajnikiem lub innymi lampami (mającymi wbudowany nadajnik) tej marki (ewentualnie tego chińskiego producenta, który to robi na zlecenie posiadacza znaku "Rollei") i z niczym więcej.
    Czy lampa na aparacie pracuje normalnie w TTL?
    Jeśli tak, ustaw ją dokładnie tak samo (bez żadnego master/slave, ma być tak, jakby była założona na aparat, w ttl, jeśli ma opcję wyboru Canon/Nikon/autorozpoznanie na wszelki wypadek ustaw "na sztywno" Nikon ), i załóż na 622n. Załóż 622n-tx na aparat, ustaw w 622n-tx odpowiedni kanał/grupę, ustaw "ttl", sprawdź czy działa.
    Dzięki. Na wyzwalaczach działa tak jak przewidział to producent wyzwalaczy, jest wszystko ok. Interesowało mnie tylko samodzielne działanie lampy jako nadajnika i odbiornika.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lampa Rollei Flash Unit 56 i Nikon D7100 mam problem:\
    By bumbum124 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-02-2017, 10:15
  2. Rollei c5i vs Rollei c5i II vs Rollei c50i.
    By Paweł6767 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-11-2016, 17:28
  3. n flash Wireless studio flash - Lampa plenerowa bez batterypacka i okablowania
    By badger in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-06-2013, 08:25
  4. Rollei Redbird i Rollei inferd
    By jaroo1 in forum Tradycyjne techniki wołania - ciemnia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-12-2009, 12:56
  5. Metz 36 AF-3 Flash Unit - kupic czy nie kupic
    By pxl in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-09-2007, 19:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •