Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    To jesteś "skazany" na wyzwalacze producenta (lub na kolejną taką lampę w roli wyzwalacza, jeśli ma wbudowany), albo na pooglądanie różnych lamp, niezależnie od nadruku firmowego na obudowie, i znalezienie czegoś wyglądającego dokładnie tak samo, mającego takie same parametry - wtedy jest szansa, że pod marką własną producenta sprzęt będzie zgodny i tańszy. Taki przykład to producent: Godox, "marka" zależnie od importera to Flashpoint (w USA), Quadralite (u nas) i pewnie kilka-kilkanaście innych na świecie.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    To jesteś "skazany" na wyzwalacze producenta (lub na kolejną taką lampę w roli wyzwalacza, jeśli ma wbudowany), albo na pooglądanie różnych lamp, niezależnie od nadruku firmowego na obudowie, i znalezienie czegoś wyglądającego dokładnie tak samo, mającego takie same parametry - wtedy jest szansa, że pod marką własną producenta sprzęt będzie zgodny i tańszy. Taki przykład to producent: Godox, "marka" zależnie od importera to Flashpoint (w USA), Quadralite (u nas) i pewnie kilka-kilkanaście innych na świecie.
    Nie zupełnie. Z wyzwalaczami YN622 działa tak jak każda inna lampa. Sama w sobie też działa jak powinna w TTL i "M" i "S" . Ma jednak wbudowany system radiowy nadajnik/odbiornik więc teoretycznie powinna obywać się bez zewnętrznych wyzwalaczy. YN 622N II działa - jak zapewnia instrukcja z systemami nikona zarówno lampami jak i wyzwalaczami. Czytałem to w instrukcji. Teoretycznie mogła by być jakaś kompatybilność rollei z iinymi urządzeniami, np.: mała lampka viltrox JY610N II jest kompatybilna z systemem i-TTL i CLS (przynajmniej w specyfikacji).

  3. #13

    Domyślnie

    Dokładnie, masz rację - jeśli mają wbudowane radio, to nie wymagają żadnej dodatkowej "puszki", oprócz drugiego radia, niestety tylko takiego działającego w systemie radiowym Rollei.
    CLS to system zdalnego sterowania optycznego Nikona, "master" błyska jakby alfabetem Morse'a, i w ten sposób przekazuje informacje od lamp "slave", to coś innego niż sterowanie radiowe.
    Każdy z wielkich producentów aparatów "przespał" rozwój technologii, i prędzej pojawiły się rozwiązania radiowe firm trzecich (np. YN 622 dla Canona i Nikona), niż własne rozwiązania "firmowe" (w Canonie RT, w Nikonie jeszcze później). A skoro nie było radiowego "wzorca" takiego jak optyczne sterowanie CLS, to każda z firm trzecich mogła rozwijać własny system, zgodny ze swoim sprzętem, bo po co "tuczyć konkurencję". Dlatego system radiowy Phottix nie jest zgodny z YN, YN nie jest zgodne z Godoxem, Godox nie jest zgodny z Triopo itd. Nawet lepiej - gdy pojawił się system Canon RT ("natywny" system radiowego zdalnego sterowania w Canonie, obejmujący sterownik i lampy z wbudowanymi sterownikami), to wkrótce później pojawiły się zgodne lampy i sterowniki firmy YN, później np. mniej u nas popularnej firmy Shanny, też lampy i sterownik, z małym "haczykiem": były zgodne z lampami i sterownikami Canon RT, ale nie były zgodne z "odpowiednikami" produkcji YN (już nie pamiętam dokładnie, ale chyba lampy Shanny RT mogły być sterowane sterownikiem YN RT, ale lampy YN RT nie działały ze sterownikiem Shanny RT, choć bez problemu działały z Canonami).
    Owszem, fajnie dla nas - użytkowników - byłoby, gdyby firmy połączyły swoje siły i stworzyły jeden wspólny system radiowy, niezależny od systemu aparatu (Godox to zrobił w swoim sprzęcie, lampa dedykowana do Nikona może pracować jako zdalna radiowa w systemie Canona, lampy studyjne i akumulatorowe Godox pracują w TTL z prawie każdym aparatem, jeśli tylko jest odpowiedni sterownik), wspólny dla różnych producentów, ale mamy to, co mamy.
    Więc tak jak pisałem, pozostaje albo korzystanie ze sterownika Rollei, albo znalezienie producenta tych lamp brandowanych jako "Rollei" i sprawdzenie, czy nadajniki z jego nadrukiem nie będą łatwiej dostępne i tańsze.

  4. #14

    Domyślnie

    r_m dziękuję. I właśnie o taki wykład mi chodziło. Pozdrawiam

  5. #15

    Domyślnie

    Chciałem odkurzyć trochę temat tej lampy. Wcześniej używałem jej z Nikonem D3200 a obecnie z D7200. Z 3200 nie zauważyłem żadnych mankamentów. Z 7200 lampa cały czas pracuje w trybie iTTL-BL. Tryb ten nie wyłącza się przy zmianie położenia palnika. W body nie znalazłem możliwości sterowania lampą opcjonalną tak aby zmieniać tryb iTTL-BL na iTTL. W samej lampie również nie ma możliwości przełączania trybu. Jest tylko praca TTL Canon lub Nikon. Tryb master do sterowania radiowego lub błyskowego innych lamp, tryb slave, manual i stroboskop. Zmiana ustawień lampy z trybu automatycznego iTTL na master daje jedynie zmianę w zapisie exif. Brak jednak zmiany stopnia naświetlenia. Zmiana obiektywu z typu G na manualny (Helios) nie powoduje zmiany zapisu exif, cały czas jest TTL-BL. Błysk jest bardzo delikatny i niedoświetla sceny. Jedynie zmiana siły błysku na lampie lub w body - nawet do +3ev powoduje widoczny skutek.
    Gdy zakładam inną lampę np.: Metz 36 (całkowity automat bez możliwości zmiany ustawień) to obrazek jest naświetlony prawidłowo (przynajmniej dla mnie).

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Lampa Rollei Flash Unit 56 i Nikon D7100 mam problem:\
    By bumbum124 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-02-2017, 10:15
  2. Rollei c5i vs Rollei c5i II vs Rollei c50i.
    By Paweł6767 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-11-2016, 17:28
  3. n flash Wireless studio flash - Lampa plenerowa bez batterypacka i okablowania
    By badger in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-06-2013, 08:25
  4. Rollei Redbird i Rollei inferd
    By jaroo1 in forum Tradycyjne techniki wołania - ciemnia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-12-2009, 12:56
  5. Metz 36 AF-3 Flash Unit - kupic czy nie kupic
    By pxl in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-09-2007, 19:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •