Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie [D750] Wężyk spustowy

    Chciałbym kupić wężyk spustowy do D750, ale cena oryginalnego, moim zdaniem, jest przesadnie wysoka. Czy są jakieś tańsze, na pewno działające, zamienniki? Kupiłem ten ze zdjęcia. Niby dedykowany do tego body, ale nie działa.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez nazwy-1.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	139,9 KB
ID:	39181
    Ostatnio edytowane przez gumer ; 07-05-2020 o 15:41

  2. #2

    Domyślnie

    Mam taki do Fuji S5Pro i działa jak powinien, ale do D7200 kupiłem sobie ten: https://pl.aliexpress.com/item/32829158648.html - działa super, bezprzewodowy, więc można sobie podejść z lampą i doświetlić jakieś drzewko czy coś, zasięg spory także luz, ma tryby zdjęć powtarzalnych z ustawianymi przerwami między zdjęciami i jeszcze jakieś inne, ale ja to głównie do pojedynczych strzałów używam. Ogólnie jak dla takiego lajkonika jak ja to jest super, a stówka za taką wygodę to nie piniądz. W moim egzemplarzu zauważyłem jednak pewną wadę - dwa lub trzy razy zdarzyło się tak, że przy dłuższym używaniu ciągiem przestawały mi działać przyciski na tyle aparatu (podgląd, menu etc.) i musiałem odłączyć odbiornik od aparatu i podłączyć spowrotem i wszystko działało dalej.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    A nie chcesz pilota na podczerwień? Kupiłem jakiś najtańszy z allegro za 5 zł i działa.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Pawel Zobacz posta
    A nie chcesz pilota na podczerwień? Kupiłem jakiś najtańszy z allegro za 5 zł i działa.
    Też mam taki pilocik, ale denerwowało mnie, że za każdym włączeniem aparatu musiałem w opcjach włączać nasłuchiwanie sygnału z tego pilocika, da się to jakoś na stałe włączyć, żeby się nie resetowało po wyłączeniu aparatu?

  5. #5

    Domyślnie

    Powinien działać, może reset do ustawień fabrycznych, może przypisałeś sobie spust na inny przycisk? W takim wypadku wężyk nie działa.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  6. #6

    Domyślnie

    Używam z D7100 i działa bez problemu.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie resetowałem ustawień. Spust i af mam ustawione defaultowo. W instrukcji wężyka jest napisane, że wciśnięcie przycisku na pilocie do połowy ustawia ostrość, a wciśnięcie do końca robi fotę. W mnie nie działa ani jedno, ani drugie. Pilocik uszkodzony, czy jak?

  8. #8

    Domyślnie

    Pilot/kabel/wtyczka/gniazdo. Któreś z nich pewnie tak.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joint Zobacz posta
    Też mam taki pilocik, ale denerwowało mnie, że za każdym włączeniem aparatu musiałem w opcjach włączać nasłuchiwanie sygnału z tego pilocika, da się to jakoś na stałe włączyć, żeby się nie resetowało po wyłączeniu aparatu?
    Nie sprawdzałem, ale tutaj jest porada, jak ustawić czas na 15 minut https://www.dpreview.com/forums/thread/4207777 i to by już było niezłe. Po wyłączeniu niestety pilot gaśnie, podpiąłem go pod szybkie menu.

  10. #10

    Domyślnie

    Kluczowe w tym pilocie jest "Nikon MC-DC2". Jeżeli taki kupiłeś to musi działać, zakładając że gniazdo w puszce jest OK.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wężyk spustowy DIY
    By spy89 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-02-2013, 21:44
  2. Wężyk spustowy do F80?
    By to in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 20:46
  3. Wężyk spustowy
    By Expel in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 20:00
  4. Wezyk Spustowy
    By bahuone in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-10-2008, 00:54
  5. wężyk spustowy
    By tanatos in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-01-2008, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •