Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Wbudowana lampa błyskowa Nikod d5600 (i inne?)

    Witam.
    Od niedawna jestem posiadaczem Nikona D5600. Przesiadłem się z Canona więc uczę się nowej zabawki i z dnia na dzień myślę o tym aparacie coraz lepiej. Jest jednaj jedna rzecz, która w codziennym użytkowaniu jest okrutnie irytująca i co więcej, rozmawiałem z osobą używającą chyba model d3100 i okazuje się, że ma dokładnie to samo.
    Wbudowana lampa błyskowa bardzo opóźnia uruchomienie migawki. Jest to spóźnienie rzędu ok sekundy, może nawet dłużej, więc wszystkie zdjęcia sytuacyjne - odebranie świadectwa, gratulacje od prezesa itp - bardzo trudno uchwycić, bo z jednej strony jest to trudno przewidzieć i nacisnąć spust sekundę wcześniej, z drugiej strony naciśnięcie guzika "w czasie" sprawia, że w momencie zrobienia zdjęcia jest już po akcji.
    Czy jest to problem mojego modelu, mojego egzemplarza może nawet, czy też jest to jakiś wspólny problem dla Nikonów. A może mam coś do poprawienia w ustawieniach i będzie to działał - nomen omen - błyskawicznie.
    Z góry dziękuję za porady.
    Pozdrawiam
    MS

  2. #2

    Domyślnie

    Sprawdź, czy nie masz włączonej redukcji czerwonych oczu.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki wielkie - pomogło
    Co sprzęt to odrobinę inne działanie. W Canonie działa z przedbłyskiem, ale w zasadzie bez opóźnienia i nie wpadłbym na to, ze redukcja tak go spowolni. Jeszcze raz dziękuję.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Jest jeszcze drugi problem, w D750, pewnie u Ciebie też. Po kilku (-nastu?) błyśnięciach jedno po drugim lampa zaczyna zamulać aparat. Z tego, co zauważyłem jest to spowodowane jej ładowaniem się. I też wtedy jest taki efekt, że pstrykasz i nic się nie dzieje.

  5. #5

    Domyślnie

    tak. Miałem też ten problem w Canonach. Jest to kwestia wyeksploatowanej w jakimś stopniu baterii i tego, ze "wyssanie" z niej prądu do naładowania lampy trwa z czasem coraz dłużej. Zmiana baterii na nową pomaga, albo użycie battery pack'u. Dzieki za podpowieź jeszcze raz.

Podobne wątki

  1. Nikon D90 wbudowana lampa błyskowa
    By looki1989 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-07-2014, 14:36
  2. D70 uszkodzona wbudowana lampa błyskowa
    By błajan in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-11-2013, 12:01
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-12-2010, 18:11
  4. d80 - wbudowana lampa błyskowa
    By zenon.smietana in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-11-2009, 20:22
  5. Wbudowana lampa błyskowa w D200
    By Sail in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-04-2009, 15:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •