Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Filtr ZOMEI lub coś w podobnej cenie.

    Zakupiłem filtr UV marki ZOMEI, proszę o opinię na temat tej firmy. Planuję zakup filtra ND, co proponujecie? Dodam że wolałbym coś z tańszej półki.
    ...

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    ZOMEI to taki lepszy chińczyk, miałem ich ND i polar, było ok do czasu jak nie kupiłem Marumi, które mają dość dobre ceny części modeli.

  3. #3

    Domyślnie

    Obecność filtra UV zobaczysz najczęściej przy pracy pod światło i jeżeli już to warto kupować lepsze filtry lub w ogóle.
    Co do ND to nie wiadomo o jaką moc Ci chodzi. Jak to ma być big stop lub coś w tej okolicy to celuj w serię HOYA PROND. Przynajmniej zafarbu nie będzie. Z tańszych to jeszcze Haida nanopro, chociaż osobiście nie sprawdzałem tych ostatnich. Zakładam, że to ma być filtr nakręcany, bo prostokątne, holder itp to już duże koszty.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztofh Zobacz posta
    Obecność filtra UV zobaczysz najczęściej przy pracy pod światło i jeżeli już to warto kupować lepsze filtry lub w ogóle.
    Co do ND to nie wiadomo o jaką moc Ci chodzi. Jak to ma być big stop lub coś w tej okolicy to celuj w serię HOYA PROND. Przynajmniej zafarbu nie będzie. Z tańszych to jeszcze Haida nanopro, chociaż osobiście nie sprawdzałem tych ostatnich. Zakładam, że to ma być filtr nakręcany, bo prostokątne, holder itp to już duże koszty.
    Niedawno byłem na zdjęciach z kumplem, który używa filtrów Haida i wydaje mi się, że ND z Haidy jest bardziej neutralny dla koloru niż Hoya Prond, który ja miałem nakręcony. Sam zakupiłem na razie połówkowy z Haidy i jestem bardzo zadowolony, a ND w planach.
    W temacie posta - używam filtrów ochronnych Hoya Fusion Antistatic i wydają się być ok, aczkolwiek przy zdjęciach pod słońce coraz częsciej pamiętam o odkręcaniu, bo zdarza im się generować flarę. Do Zomei to chyba nie miałbym zaufania, chociaż nie używałem.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  5. #5

    Domyślnie

    Połówkowe to raczej prostokątne, bo z nakręcanymi trudno się pracuje. O ile da się trochę ustawić filtr w poziomie ryzykując czasem że spadnie z obiektywu, ale już w pionie łapanie poziomu odpada. Natomiast jeżeli chodzi o ND szczególnie te ciemniejsze to mam HOYA PROND i w porównaniu z filtrami Hitecha i Lee, które też posiadam dużej różnicy nie ma.

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tylko że ZOMEI kosztuje grosze w porównaniu do tych co wymieniacie, ciekawe czy pytającemu chodzi o kompromisowy produkt czy cena się nie liczy ?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Tylko że ZOMEI kosztuje grosze w porównaniu do tych co wymieniacie, ciekawe czy pytającemu chodzi o kompromisowy produkt czy cena się nie liczy ?
    Nie wiem na ile może być widoczna różnica w jakości między filtrem Zomei i Hoya. W cenie rzeczywiście spora. Jednak na rynku jest też sporo używek i może to jest jakieś wyjście.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  8. #8

    Domyślnie

    Filtr UV kupiłem w celu zabezpieczenia obiektywu. Filtr nd wolałbym obrotowy. Mam też prostokątne ale dają zafarb fioletowy.
    ...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikodemo Zobacz posta
    Filtr UV kupiłem w celu zabezpieczenia obiektywu. Filtr nd wolałbym obrotowy. Mam też prostokątne ale dają zafarb fioletowy.
    Lee leci w błękity przy niedoświetleniu, poza tym łatwo się to koryguje. Więc okrągły w żaden sposób tego problemu nie rozwiąże a dołoży kolejne.
    Osobiście bym też proponował ND kwadraty a połówki prostokątne.
    Pewnie masz albo będziesz też myślał o Polaryzacyjnym. I dlatego w mojej opinii nakręcane poza UV to kiepski pomysł. Bo czym więcej nakręcisz tym większa winieta a ze szerokim szkłem to miałem nawet przypadki że rejestrował pierścień na krawędziach.

    Więc jak to ma być zakup jednorazowy i planujesz jakieś rozwijanie tego pomysłu to holder i płytki będą optymalnym rozwiązaniem. Sam przerabiałem temat od nakręcanych i wszystko poszło do sprzedania. Największe wady tego typu wychodzą przy stoperach i kombinowaniu z większą ilością filtrów jak jeden.

  10. #10

    Domyślnie

    Holder i filtry prostokątne mam tylko to jakiś najtańszy chińczyk kupiony parę lat temu. Chyba masz rację, lepiej zainwestować w tego rodzaju filtry. Są bardziej uniwersalne.
    ...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. czy warto d90 w tej cenie ?
    By kowalmen in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 19:12
  2. Używa ktoś torby Pasafe 100 lub podobnej ?
    By polo in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-01-2011, 15:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •