Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11

    Domyślnie

    Myślę że w Twoim przypadku tak będzie najrozsądniej. W końcu wpadłeś w fotografię i spokojnie możesz sobie to wszystko kompletować z czasem.
    Jak coś jeszcze mogę doradzić to jest taki fajny pierścień który cofa mocowanie Holdera dzięki temu zyskujesz większą przestrzeń na filtry.
    Holder możesz też tanio kupić używany na ebayu. Do tego pierścienie pośrednie jak masz szkła z mniejszym mocowaniem jak 77mm, da ci to uniwersalne narzędzie które podepniesz do wszystkiego.
    Najważniejsze są jednak płytki i tutaj to już musisz sobie sam zdecydować jaka firma i jaka kwota.

    Szare połówki 150x100 są genialne bo często nawet nie zakładam do holdera tylko w ręce trzymam przed obiektywem i modeluje wedle uznania i potrzeby. Więc nawet jedna dobra płyta może ci w zupełności wystarczyć

  2. #12

    Domyślnie

    A wiesz jak nazywa się ten pierścień do cofnięcia holdera?
    ...

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikodemo Zobacz posta
    A wiesz jak nazywa się ten pierścień do cofnięcia holdera?
    Wide Angle Adaptor Ring.
    0:58 filmu na dole
    https://www.wexphotovideo.com/lee-wi...-77mm-1010428/

  4. #14

    Domyślnie

    Po zamocowaniu filtra z holderem na 24mm jest duża winieta, ale zakładałem go na nakręcany filtr UV. Muszę sprawdzić bez filtra UV. Taka nakładka do szerokiego kąta może się przydać. Dzięki.
    ...

  5. #15

    Domyślnie

    Przy filtrach szarych nie stosuje się filtrów UV. Jaki masz holder system i filtry? Może przy szerokim obiektywie filtry są za małe.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikodemo Zobacz posta
    Po zamocowaniu filtra z holderem na 24mm jest duża winieta, ale zakładałem go na nakręcany filtr UV. Muszę sprawdzić bez filtra UV. Taka nakładka do szerokiego kąta może się przydać. Dzięki.
    Ogólnie UV też przestałem używać. Zakładam tylko jak wiem że może mi soczewek coś uszkodzić lub pada deszcz i często trzeba wycierać.
    Holder najlepiej mocować bezpośrednio na obiektyw nie na filtr. Czym mniej elementów tym lepsza jakość obrazu i mniejsze problemy.
    W Twoim przypadku UV plus Holder zrobił swoje. przy 17mm problem byłby jeszcze większy.

    Pierścień na pewno wart uwagi, niekoniecznie tego producenta. Ale myślę że chłopaki co siedzą mocno w krajobrazie mogą coś konkretnego doradzić w przyzwoitej cenie.

  7. #17

    Domyślnie

    Ja używam systemu Haida M10. Generalnie filtry o szerokości 100 mm. Przy 17 mm nic nie wchodzi w kadr. Wydaje mi się, że przy 24 mm nie winietował mi nawet filtr 75 mm, ale pod warunkiem założenia holdera typu slim.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  8. #18

    Domyślnie

    Ja mam coś takiego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu (22).jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	120,0 KB
ID:	39197
    Najtańszy zestaw z ebaya. Rozmiar filtrów to 8.5 x 9.5cm.
    ...

  9. #19

    Domyślnie

    Nie wiem co to za produkt. Generalnie, tanie filtry mają często opinię farbujących zdjęcia, czy generujących bliki (drogim też się zdarza). Mam nadzieję, że różnica w cenie nie wynika tylko z renomy firmy, chociaż pewnie ma to jakiś wpływ na wycenę produktu. Generalnie, z Haidy jestem zadowolony, jednak są to filtry dość drogie. Tańsze od NiSi, ale niedużo.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  10. #20

    Domyślnie

    No tak, z takim zestawem Świata nie zawojujesz. Postaraj się przynajmniej o zestaw taki jak pisze Rafaello666 i będzie OK. Przy tak małych filtrach nie trudno o winietę przy szerszym kącie.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. czy warto d90 w tej cenie ?
    By kowalmen in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 19:12
  2. Używa ktoś torby Pasafe 100 lub podobnej ?
    By polo in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-01-2011, 15:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •