Close

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 63 z 63
  1. #61
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Moją pierwszą lustrzanką, która kosztowała wtedy dość sporo mimo że miała wielki przebieg było Sony A100, potem kupiłęm ładną sztukę A200, następnie A300 i wskoczyłem w gorszego teoretycznie Nikona D80, potem szybko D90 i to był strzał w dziesiątkę, który zatrzymał mnie w sprzęcie foto i w nikonie.

    Jakaś obsesja jest ostatnio że tania amatorska lustrzanka to coś strasznego i musi być bezlustro i oczywiście nie może być tanio tylko wywalać kupę kasy - takie właśnie rady powodują ze ludzie mają sprzęt z milionem funkcji, z wieloma możliwościami, z obiektywami za fortunę i... rynek leci na mordę bo większość się zniechęca.
    Oczywiście to nie jedyny powód bo często widzę jak ludzie walczą ze sprzętem typu D3500 i usiłują coś pstryknąć na AUTO i płaczą że na fonie jest ładniej.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Przy używanym sprzęcie dyskusja może być szersza, tylko chyba nie ma mowy o używanym sprzęcie. Za 2000 to można sobie D700 z Tamronem 28-75 2.8 sprawić
    Albo D600 z 50-tką co może byc nawet ciekawsze.

  2. #62

    Domyślnie

    A ja twierdzę, że zaawansowany kompakt z sensorem 4/3", będzie na początek najbardziej optymalnym zakupem.

    Można się takim sprzętem z powodzeniem nauczyć robić świetne zdjęcia, a jeżeli połknie się przy okazji fotograficznego bakcyla, to dużo łatwiej jest rozpoznać sprzętowe potrzeby i nabyć w odległej, czy nieodległej przyszłości zestaw, który te potrzeby zaspokoi.

    Jestem też pewien, że z takim kompaktem, jego posiadacz nie zechce się rozstać nawet wówczas, kiedy wejdzie w posiadanie korpusu z wymiennymi obiektywami, bo te maleństwa mają swój urok.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #63

    Domyślnie

    A ja myślę, że wpuszczacie na minę z tymi używkami. To ogólnie dobra rada, ale dla tych, którzy już mają jakieś doświadczenie. Tyle, że tacy zazwyczaj rad nie potrzebują. Sprzęt używany wymaga pewnego obycia, bo wiąże się to z pewnym ryzykiem. Trzeba umieć ocenić stan, trzeba pewne rzeczy posprawdzać, znać pułapki itd. Taki sprzęt może wyglądać jak igła, ale wcale tak nie działać. Szczególnie gdy się poleca wiekowe już konstrukcje, których od dawna nie ma w sprzedaży na rynku pierwotnym. Zwiększa się też ryzyko awarii, bo nic (oprócz legendarnego D700) nie jest wieczne. To samo ze szkłami. No chyba, że kolega ma znajomego fachowca, który potrafi mu doradzić. Tyle, że wtedy pewnie nie szukałby pomocy tutaj.

    PS Nie ma też sensu twierdzić, że Sony to tylko telewizory (przy okazji jest to bzdura podwójna, bo na innych usługach i produktach zarabiają znacznie więcej), podobnie jak Panas, Fuji to producent filmów do kliszaków, Nokia to gumiaki a Disney robi tylko kreskówki dla dzieci. To są jakieś zaszłości, które już dawno nie są prawdziwe. Nie ma sensu zaprzeczać, że są firmy, które wyrosły na czymś innym, ale od kilku ładnych lat klepią dobry sprzęt, którym da się robić bardzo przyzwoite zdjęcia.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    .Albo D600 z 50-tką co może byc nawet ciekawsze.
    Kojocisko miał rację. Za chwilę dojdziecie do D5
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 08-05-2020 o 06:13

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Podobne wątki

  1. Pierwsza lustrzanka
    By LesnyLudek in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-04-2019, 20:43
  2. Pierwsza lustrzanka
    By Cespurr in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 29-03-2018, 12:29
  3. [ Architektura ] pierwsza fotka pierwszą lustrzanką
    By VEN in forum Architektura
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-03-2014, 13:24
  4. D60 pierwsza lustrzanka
    By bobza in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-05-2009, 13:34
  5. pierwsza lustrzanka
    By Oliwia in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 01-05-2008, 20:17

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •