Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38
  1. #1

    Domyślnie Digitalizacja: Skanowanie kliszy - najlepsza jakość, polecane LABy

    Cześć.
    Mamy rok 2020. Czas negatywów w mainstreamie dawno za nami. Jako, iż fotki robię od dawna posiadam kilometry klisz, na których zależy mi ogromnie. Często są to ujęcia, których nie posiadam w innej formie (skan czy papier). Objechałem kilka LABów na północy PL. Większość nie posiada już sprzętu, który mógłby wywołać kliszę czy nawet zeskanować wywołaną. Z drugiej strony, korzystając z dobrodziejstw jakie daje nam Wujek Google, podesłałem kilka klisz na próbę do firm, które się reklamują na "internetach". Jakość skanu znacznie odbiegała od tego, co oferowały mi lokalne LABy jeszcze przed kilkoma laty, powiedzmy nawet przed dekadą.
    Ciekaw jestem Waszych doświadczeń, firm które robią to dla Was, sprawdzonych, przez Was polecanych. Trochę tego mam, są to archiwa nie tyle prywatne, co gminne, powiatowe, gdyż fotografowałem wiele ważnych wydarzeń regionu, stąd nacisk na jakość, by zachować to dla pokoleń.
    Z góry serdecznie dziękuję za wszelaką pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Mój wujek pracuje w dużym labie gdzie robią nawet prace dla muzeów itd. On zajmuje się tylko wywoływaniem i odbitkami. Jak chcesz to dam ci namiary. Studio jest w Krakowie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DarkFs Zobacz posta
    Cześć.
    Mamy rok 2020. Czas negatywów w mainstreamie dawno za nami. Jako, iż fotki robię od dawna posiadam kilometry klisz, na których zależy mi ogromnie. Często są to ujęcia, których nie posiadam w innej formie (skan czy papier). Objechałem kilka LABów na północy PL. Większość nie posiada już sprzętu, który mógłby wywołać kliszę czy nawet zeskanować wywołaną. Z drugiej strony, korzystając z dobrodziejstw jakie daje nam Wujek Google, podesłałem kilka klisz na próbę do firm, które się reklamują na "internetach". Jakość skanu znacznie odbiegała od tego, co oferowały mi lokalne LABy jeszcze przed kilkoma laty, powiedzmy nawet przed dekadą.
    Ciekaw jestem Waszych doświadczeń, firm które robią to dla Was, sprawdzonych, przez Was polecanych. Trochę tego mam, są to archiwa nie tyle prywatne, co gminne, powiatowe, gdyż fotografowałem wiele ważnych wydarzeń regionu, stąd nacisk na jakość, by zachować to dla pokoleń.
    Z góry serdecznie dziękuję za wszelaką pomoc.
    Laboratorium LabLab http://lablab.pl/ w Krakowie, wykonujemy digitalizacje zarówno dla prywatnych zleceniodawców, jak i dla instytucji, tj. muzea (MOCAK, Fundacja Zofii Rydet, Muzeum Etnograficzne w Krakowie i in), reprodukcje odbitek czy negatywów szklanych (Nikon D850 i stół reprodukcyjny), skany odbitek (Epson 10000 Expression XL, Epson Perfection V850) skany filmów (negatywy i slajdy) na Hasselblad Flextight X5.

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    No tak...
    Hasselblad Flextight X5.
    Lepiej chyba już się nie da.
    Zazdroszczę, pobawiłbym się.

    Ale policzmy - wg cennika skan małego obrazka w rozdzielczości 4000 dpi (czyli tyle, ile robi Coolscan) to 35 zł za klatkę.
    Film to 36 klatek, zatem 36 x 35 = 1260 zł.
    Autor wątku pisze, że ma "kilometry", zatem przyjmijmy 100 filmów.
    100 x 1260 = 126000 zł.
    A za tę cenę można by kupić tego Hassla - o ile ktoś chciałby go sprzedać oczywiście, bo nie jest już produkowany.

    Dla porównania - kilka miesięcy temu kupiłem Coolscana 5000ED po przeglądzie i z roczną gwarancją za 960 USD + koszty wysyłki i cło.
    Na zapas, bo jednego już mam.
    No ale wiadomo, że Hassel lepszy - i kiep ten, kto zaprzeczy.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  6. #6
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    No tak...
    Hasselblad Flextight X5.
    Lepiej chyba już się nie da.
    Zazdroszczę, pobawiłbym się.

    Ale policzmy - wg cennika skan małego obrazka w rozdzielczości 4000 dpi (czyli tyle, ile robi Coolscan) to 35 zł za klatkę.
    Film to 36 klatek, zatem 36 x 35 = 1260 zł.
    Autor wątku pisze, że ma "kilometry", zatem przyjmijmy 100 filmów.
    100 x 1260 = 126000 zł.
    A za tę cenę można by kupić tego Hassla - o ile ktoś chciałby go sprzedać oczywiście, bo nie jest już produkowany.

    Dla porównania - kilka miesięcy temu kupiłem Coolscana 5000ED po przeglądzie i z roczną gwarancją za 960 USD + koszty wysyłki i cło.
    Na zapas, bo jednego już mam.
    No ale wiadomo, że Hassel lepszy - i kiep ten, kto zaprzeczy.
    Przy tak dużych zleceniach zawsze jest pole do negocjacji poza tym opcji i możliwości jest wiele, można zrobić stykówki i na ich podstawie zeskanować wybrane klatki na X5 na przykład... autorowi wątku chodziło o jakość, jak podkreślał więc tak jak piszesz - lepiej się już chyba nie da
    Ostatnio edytowane przez sruba ; 03-05-2020 o 23:05

  8. #8

    Domyślnie

    Serdecznie dziękuję za odpowiedzi! Przeglądałem ofertę, świetna opcja! Zdecydowana większość klisz należy do Urzędu Gminy, zabieram się za przedstawienie im oferty. Prawda jest taka, że teraz nie przywiązują wagi do wartości historycznej tych klatek, ale za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat wartość znacząco wzrośnie. W ten właśnie sposób próbuje im to wyklarować.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    A za tę cenę można by kupić tego Hassla - o ile ktoś chciałby go sprzedać oczywiście, bo nie jest już produkowany.
    https://www.pronetkrakow.com.pl/6531...xtight-x5.html

    ps.
    Faktycznie wycofany, ...teraz doczytałem w dostępności
    Ostatnio edytowane przez jjj ; 04-05-2020 o 19:26

  10. #10

    Domyślnie

    Ja tymczasem, wraz z autorem, trzymam kciuki za to, "aby Polska rosła w siłę, a ludzie żyli dostatniej", znaczy, by w/w Gminę stać było na te skany.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czy D810 ma najlepszą jakość obrazu?
    By foxepc in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 166
    Ostatni post / autor: 19-07-2017, 09:55
  2. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-11-2014, 18:31
  3. Najlepsza jakość zdjęć do 1500zł
    By Wojtas87 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 17:00
  4. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 07-09-2012, 20:39
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-08-2010, 02:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •