Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38
  1. #11

    Domyślnie

    A kto normalny płaci za hurt cenami jak za detal?
    Tak na siłę trochę windujesz koszta. Poza tym można też zrobić testowe skany różnymi sposobami i ocenić jaką opcje wybrać.

  2. #12

    Domyślnie

    Normalność proponuję póki co zostawić z boku - w sferze czysto teoretycznej.

    Oczywiste jest, że ceny przy tak dużym zleceniu mogą być znacznie niższe, niż dla pojedynczych klatek.
    Kwestia, o ile niższe, czyli jak bardzo te 35 zł może zbliżyć się do 2 zł za skan klatki Coolscanem przy 4000 dpi - bo takie ceny jeszcze niedawno w necie widziałem. A te 2 złote przy dużym zleceniu to też zapewne cena do negocjacji.

    PS Nie na siłę. Posługuję się po prostu dostępną informacją z podanego cennika, starając się w miarę obiektywnie porównać z alternatywą z innego sprzętu (który w ofercie firmy jednak nie występuje).
    Gdybym chciał windować na siłę, to wyliczenie zrobiłbym dla opcji maksymalnej - czyli 75 zł za klatkę przy 8000 dpi, + 100% za retusz.
    I zdaję sobie sprawę, że to są rozważania teoretyczne, bo nawet po obniżce o 50% suma wciąż będzie trudna do przełknięcia, z kolei nie sądzę, by firmie chciało się zajeżdżać Flextighta po 4 zł za klatkę.
    W praktyce widzę to tak, że zeskanować trzeba hurtowo czymś tańszym, ale wciąż dedykowanym do filmów, bo na płaszczaku to nawet Syzyf by wymiękł. Ale zeskanować, bo stykówki z małego obrazka są zbyt małe do weryfikacji.
    Można Nikonem, można Minoltą, można Plustekiem, ale najtaniej i najszybciej byłoby chyba jakimś skanerem wbudowanym w minilab, choć oczywiście z gorszą jakością.
    I dopiero po tym, tak jak kolega sruba proponuje, wybrane najbardziej wartościowe klatki zeskanować na maxa Hasslem, bo do tego on służy.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  3. #13

    Domyślnie

    Zgadzam się z Tobą. Autor coś pisał że już sprawdzał innych i nie był zadowolony. Sporo materiału i roboty.

  4. #14

    Domyślnie

    Oczywiście płaci się za sprzęt, ale też - jak wspomniał @90s - za sporo roboty, bo ktoś te negatywy do skanera musi ładować, a przy projektach rzędu kilkaset/kilka tysięcy klatek to się robią miesiące z doświadczenia - zwykle wygląda to właśnie tak, że na podstawie stykówek ludzie wybierają klatki do skanu. Właśnie zrobiłem test z ciekawości na Epsonie V850, negatywy ułożone w formie stykówki, zeskanowane wszystkie razem w formacie mniej więcej A4 przy 600ppi. Bardzo dobrze widoczne zdjęcia. Wg mnie do wstępnej selekcji wystarczające w zupełności. Stykówki wykonywałem też Nikonem D850 na stole reprodukcyjnym, wtedy mamy rozmiar 8256x5504 px, myślę, że też sporo da się zobaczyć.
    Dobrym sposobem na finansowanie tak dużych przedsięwzięć, zwłaszcza w jakimś sensie pożytku publicznego jest napisanie projektu i zdobycie grantu z ministerstwa, funduszy unijnych itp... przy Urzędzie Miasta czy Gminie to myślę, że mają tam ludzi, którzy mogliby się tym zająć, w takim układzie myślę, że byłoby dużo łatwiej.
    Ostatnio edytowane przez sruba ; 05-05-2020 o 15:33

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    No tak...


    No ale wiadomo, że Hassel lepszy - i kiep ten, kto zaprzeczy.
    Oj, chyba jam kiep W wielu kwestiach nikon jest lepszy. A ja na zapas kupiłem bębnowy Tango i też daje radę a koszt to 1 000 E
    Zeiss (N)Ikon www.grenlandia2010.pl
    Pozdrawiam
    Adam

  6. #16

    Domyślnie

    O! Napisz coś bliżej - podłączenie, soft, workflow! Bębnem się w życiu nie bawiłem.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  7. #17

    Domyślnie

    W zestawie z PowerMac G4 - Soft LinoColor. Obecnie zmieniam na New Color. Klejenie na bęben proste jest. https://www.instagram.com/adamadams_onfilm/ zerknij.
    Zeiss (N)Ikon www.grenlandia2010.pl
    Pozdrawiam
    Adam

  8. #18

    Domyślnie

    Aha, dzięki.
    Skany jako znaczki pocztowe wyglądają bardzo-bardzo, ale ja nie jestem instagramowym filatelistą.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  9. #19

    Domyślnie

    Bęben daje najlepszą jakość, bo ma tylko jeden element obrazowy. Dzięki temu może być bardzo dobry. Ale naklejanie jest upierdliwe, zwłaszcza mały obrazek.
    Co innego 4x5". A skanowałem też slajdy 20x30 cm Horowitza.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #20

    Domyślnie

    Panowie.

    Witam. Ja wiem, ze to amatorskie pytanie. Ale chce kupic skaner do zeskanowania rodzinnych zdjec z czasow wojny i powojennych. Jest tego troche.
    Czy rozwiazaniem moglo by byc kupienie Epson Perfection V850 Pro A4 Flatbed Scanner with ReadyScan LED Technology - 6400 x 9600 dpi.
    Mam okolo 20 filmow z lat 80 takze do zeskanowania.

    Pozdrawiam
    Darek
    .................................................. .................................................. ............
    www.greniuk.com

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czy D810 ma najlepszą jakość obrazu?
    By foxepc in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 166
    Ostatni post / autor: 19-07-2017, 09:55
  2. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-11-2014, 18:31
  3. Najlepsza jakość zdjęć do 1500zł
    By Wojtas87 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 17:00
  4. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 07-09-2012, 20:39
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-08-2010, 02:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •