Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Oryginalność filtra UV Marumi

    Pojawiła się taka kwestia. Ostatnio szukałem filtra ochronnego na teleobiektyw. Średnica spora, bo 95 mm i byłem dość zdziwiony, że nawet za filtr ochronny trzeba zapłacić koło 300 zł. W każdym razie, skusiłem się na używkę Marumi, któa była "nietrafionym prezentem", na olx. Sprzedawca filtr wysłał i na pierwszy rzut oka wszystko wygląda ok. Ku mojemu zdziwieniu, przeglądając olx dziś zauważyłem taki sam filtr, z takimi samymi zdjęciami i identyczną ceną, będący "nietrafionym prezentem". Na opakowaniu była nawet naklejka sklepu z kodem kreskowym. Zastanawiam się teraz, czy ktoś rozprowadza dobrze uwiarygodnione podróbki.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  2. #2

    Domyślnie

    Kopiowano już fitry Hoya, to czemu nie Marumi.

    Możesz zlinkować tego sprzedawcę ?
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #3

    Domyślnie

    Ciekawa sprawa. Wysłałem mu wiadomość, że współczuję, ponieważ ktoś go najwyraźniej nęka prezentami w postaci tych filtrów i ogłoszenie po kilkunastu minutach zniknęło. Ostało mi się tylko zdjęcie z ostatnio przeglądanych ogłoszeń.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	16,6 KB
ID:	39008
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  4. #4

    Domyślnie

    Podeślij zdjęcia i skontaktuj się z producentem. Ja miałem sporo walk aby oryginalną kartę sandisk kupić bo nawet sklepy sprzedają świadomie lub nie lewe.

  5. #5

    Domyślnie

    No tak. Trudna sprawa. Na szczęście, nie był to produkt o dużej wartości. W sumie, to najbardziej mnie interesuje teraz czy będę w stanie dostrzec na zdjęciach jakąkolwiek różnicę, z filtrem i bez. Ogłoszenie zniknęło bardzo szybko i tak sie zastanawiam jeszcze, czy np. filtr nie pochodzi z kradzieży jakiejś większej partii, aczkolwiek, może sobie wkręcam. W każdym razie, info ku przestrodze. Będę też zaglądał na olx z czystej ciekawości, kiedy filtr znowu się pojawi. Zrobię jeszcze w wolnej chwili kilka zdjęć filtra i opakowania, to wrzucę.
    Ostatnio edytowane przez Rafaello666 ; 02-05-2020 o 11:29
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  6. #6

    Domyślnie

    Każdy dodatkowy element wprowadza jakieś wady, w teorii bo w praktyce różnicy nie zobaczysz pewnie. Poza tym to tylko UV, najbardziej uważaj na polary.
    Na ebayu była kiedyś strona gdzie mogłeś porównać podróbki z oryginalnymi produktami. Tak własne sprawdzałem karty.
    Poszukaj w sieci może coś ciekawego znajdziesz.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Każdy dodatkowy element wprowadza jakieś wady, w teorii bo w praktyce różnicy nie zobaczysz pewnie. Poza tym to tylko UV, najbardziej uważaj na polary.
    Na ebayu była kiedyś strona gdzie mogłeś porównać podróbki z oryginalnymi produktami. Tak własne sprawdzałem karty.
    Poszukaj w sieci może coś ciekawego znajdziesz.
    Nie jestem wielkim zwolennikiem filtrów UV, czy ochronych i często odkręcam już w trakcie fotografowania, jak aparat jest na statywie. Robię sporo zdjeć typu wschody/zachody i każde szkiełko może być problemem, a często już korzystam z filtra połówkowego. Prawdę mówiąc, polara też kupiłem kiedyś używkę i wydaje mi się, że wszystko z nim ok. Będę musiał się temu uważniej przyglądać.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Zrobiłem zdjęcia opakowania i samego filtra. generalnie, nie mam się czego czepić na pierwszy rzut oka. Filtr jest wykonany starannie. Gwint chodzi płynnie i nie widac jakichś oczywistych niedoróbek.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200502_114953.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	3,18 MB
ID:	39011
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200502_115034.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	2,84 MB
ID:	39012
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafaello666 Zobacz posta
    Nie jestem wielkim zwolennikiem filtrów UV, czy ochronych i często odkręcam już w trakcie fotografowania, jak aparat jest na statywie. Robię sporo zdjęć typu wschody/zachody i każde szkiełko może być problemem, a często już korzystam z filtra połówkowego. Prawdę mówiąc, polara też kupiłem kiedyś używkę i wydaje mi się, że wszystko z nim ok. Będę musiał się temu uważniej przyglądać.
    Ja jak zaczynałem to miałem UV na każdym szkle i to własnie jako ochronne. Teraz po latach nie mam na żadnym. Również posiadam dwa szkła z gwintem 95mm. Myślę że dobrze mieć jedno takie szkło np 95mm i pierścienie pośrednie pod pozostałe. Czasami warunki i tematyka może być ryzykowna dla optyki i wtedy warto nakręcić.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Poszukaj w sieci może coś znajdziesz.
    Tak to powinno wyglądać na innym przykładzie.
    https://shashinki.com/blog/2014/09/2...e-hoya-filter/

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięi za linka. Mam kilka filtrów Hoya, ale po przejrzeniu rzeczy, na które jest zwrócona uwaga na stronie i porównaniu zdjęć w kilku sklepach nie mam się czego czepić. Ciekaw jestem za to, czy ten Marumi to oryginał, czy podróba. Szukam dalej
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam na każdym z obiektywów Hoya UV Fusion Antistatic i nie zauważyłem żadnego widocznego spadku jakości. Może laboratoryjnie coś by wyszło...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Oryginalność europejskiej karty gwarancyjnej
    By Maciek1 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-02-2014, 18:13
  2. Marumi a Marumi Fujiyama ?
    By rap in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-10-2011, 09:15
  3. Usuwanie filtra AA
    By darkmajin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-02-2011, 09:48
  4. Oryginalność kart na dzisiaj...?
    By d70s in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 17-08-2007, 14:36
  5. mm filtra
    By czeski in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-01-2007, 23:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •