Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 67
  1. #11

    Domyślnie

    W tej chwili używam do makro Mikro Nikkora 105/2,8 AF-s VR i Laowy 25/2,8 2,5-5x. Do zbliżeń między 1:1, a 2:1 dokręcam na Nikkora stary
    obiektyw Tessar 210/4 pochodzący z kamery wielkoformatowej. Bzyg został takim zestawem zrobiony.

  2. #12

    Domyślnie

    8


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zieleniak 1.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	637,8 KB
ID:	39147

    Odorek zieleniak.

    Z6, N105+Tessar 210 stack 45x

  3. #13

    Domyślnie

    9


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tut1.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	579,8 KB
ID:	39192


    Tutkarz cygarowiec

    Z6 + Laowa 25/2,8

  4. #14

    Domyślnie

    10


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ważka1.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	528,4 KB
ID:	39205

    Taka klasyka ważkowa.

    Z6 + Mikro Nikkor 105

  5. #15

    Domyślnie

    Będziesz mi płacił za ortodontę, bo szczęką walnąłem o blat biurka z wrażenia
    Mam takiego nikkora, ale jako lajkonik w temacie fotografii ośmielę się zapytać - w jaki sposób montujesz tessara na nikkora? Na odwrót przez pierścień z dwustronnym gwintem filtrowym czy jest jakiś inny sposób, o którym nie wiem? Informacja w jaki sposób robisz stackowanie też na pewno będzie warta poznania

  6. #16

    Domyślnie

    Tego Tessara kupiłem na takim bazarze różności raczej dla tego że sprzedający chciał za niego 50 zł niż z myślą o konkretnym zastosowaniu.
    Okazało się jednak, że ma identyczny gwint mocowania co Mikro Nikkor 105 . Z Tessara wychodzi jednak poza gwint ostatnia soczewka, ale dało
    się to ominąć poprzez dodatkową przejściówkę ze starego sowieckiego filtra o takim samym gwincie. Ma on dość szeroki kołnierz, więc bez
    problemu zakręcam go na przedni człon Nikkora. Trzeba jednak uważać co obiektyw jest dość ciężki, a mocowanie filtra w Nikkorze z plastiku.
    W sumie daje mi to skalę odwzorowania ok 1,6 :1. Nie jest to duży przyrost ale w niektórych sytuacjach przydatny. nie zauważyłem jakiegoś
    widocznego pogorszenia jakości obrazu. Daje on podobne powiększenia jak nasadka Raynox 250, która jednak ze względu na swoją średnicę
    powodowałaby prawdopodobnie sporą winietę na matrycy FF. Kiedyś próbowałem używać pierścieni pośrednich, ale waga obiektywu powodowała,
    że ciągle występowały jakieś przerwy na kontaktach. Fakt, że to nie były najwyższej klasy pierścienie. Tu w moim przypadku nie tracę nic z funkcjonalności
    obiektywu i mogę go wykorzystać z funkcją focus bracketing jaką mają Zetki i chyba d-850. Funkcja jest bardzo upośledzona, ale idzie
    wykorzystać ją do składania stacków. Mam też zautomatyzowaną stackiernicę napędzaną silnikiem krokowym, która teraz pozostaje w domu.
    Składanie stosów to w zasadzie tylko dwa programy: Helikon Focus i Zerene Stacker, ale i tak trzeba ręcznie robić korekty. W sumie nie jest to
    jakaś zawiła technika tylko kwestia pozyskania dobrego materiału wsadowego.

  7. #17

    Domyślnie

    Już powoli mam dość tych ryjkowców, |Jak sie tylko pojawię na łące, wystawiają te swoje malutkie ryjki i drą się "zrób mi zdjęcie"


    11


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tutkarz 3.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	503,8 KB
ID:	39241

    Tutkarz cygarowiec.
    Mały, ok 7,8 mm owad żerujący głównie na młodych liściach. W sadach potrafi wyrządzić poważne szkody, ale wygląda dość sympatycznie.


    Z6, Mikro Nikkor 105 +tessar 210, stack 68x

  8. #18

    Domyślnie

    Może osobny wątek, Ryjkowce 2020?

    Stack 68x, Jeżu Kolczasty... Fotograf płakał jak obrabiał!
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  9. #19

    Domyślnie

    11
    Tutaj owad jest za doskonale pokazany. Wygląda jak wklejony w zdjęcie liścia .

    Patrzę na Twoje zdjęcia i podziwiam. Jako skutek uboczny zniechęciłem się do pójścia na łąkę.

    CO do łącżenia obiektywów, to kiedyś nakręcałem 50 mm1,8, na strego Nikkora 80-200 4,5-5,6. Kiedyś nawet coś z takiego zestawu wrzucałem na forum. Później kupiłem 60 mm makro i pierścienie. Dzięki krótszej ogniskowej, skala jest większa niż przy 105, ale odległość ostrzenia bardzo małą.

  10. #20

    Domyślnie

    Stacki z kilkudziesięciu zdjęć to nic nadzwyczajnego. Są pasjonaci co potrafią sfotografować sporego chrząszcza obiektywem mikroskopowym,
    fragment po fragmencie oczywiście wraz ze stackowaniem.Daje to gigantyczny obraz z najdrobniejszymi szczegółami.

    Dzisiaj dwa z wczorajszego wypadu na pobliską łąkę.

    12

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łow2.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	624,9 KB
ID:	39382


    13


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łow1.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	535,8 KB
ID:	39383



    Coś z rodziny łowczaków.

    Oczywiście stacki .
    Z6, Mikro Nikkor 105, Laowa

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Ptaki ] Myszołów 2020
    By Arni10100 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-05-2020, 11:04
  2. Retusz PRO - 15/03/2020
    By Studio Huśtawka in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-01-2020, 22:10
  3. [ Ptaki ] Jastrząb ... 2020
    By raftik in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-01-2020, 20:06
  4. [ Ptaki ] Jamiołuszka ... 2020
    By raftik in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-01-2020, 19:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •