Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Ważny jest rozmiar odkurzacza. Mam Karchera piorącego. Przygotowanie i czyszczenie tego po wszystkim to mordęga.
    Znajoma, hodowczyni kotów maine coon, używa Xiaomi JIMMY JV83 i jest zachwycona. Jak zobacz jak to działa to penie tez kupię.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  2. #22

    Domyślnie

    Masakra... Przypomniałeś mi, że też mam piorącego Karchera!
    Leży w schowku nieużywany od lat. Wcześniej miałem jakiejś innej firmy, bez funkcji pary.
    I jest tak jak piszesz - koszmar. Wychodzi, że to Ty jesteś dla tego sprzętu, a nie sprzęt dla Ciebie.
    A ten Chińczyk wygląda jak starszy Dyson. Jeśli jest w miarę przyzwoicie wykonany, to faktycznie może być tańszą alternatywą.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Jest jeden dywan z długim włosiem - tu sprawa jest prosta - musi być bardzo mocny odkurzacz myśle że ten V8 dyson który ew. mógłbym kupić też może sobie nie poradzić - musiałaby być opcja wypożyczenia i sprawdzenia.
    Reszta to parkiet
    Mam Dysona V8 absolute. Ogólnie zły nie jest, ale trzeba sobie zdawać sprawę że to jest elektroszczotka, a nie odkurzacz. Tzn. siła ssąca jest mizerna w porównaniu do zwykłego odkurzacza. Wyciąganie paprochów, okruchów itp. z zagłębień w sofie w zasadzie tylko w trybie turbo, a wtedy baterię pożera błyskawicznie. Większe i cięższe śmieci (np. połówka orzeszka po imprezie) to też zadanie ponad jego siły.

    Ogólnie jestem nawet z niego zadowolony, ale gdybym miał kupić drugi raz, to chyba poszukałbym czegoś akumulatorem który można odczepić i wymienić na zapasowy.
    Rozładowanie się w połowie sprzątania może doprowadzić do szału.

    PS: W starym mieszkaniu miałem jeden dywan, który wyjątkowo "nie gadał" z Dysonem, tj. przez to że był dosyć cienki i lekki - blokował elektroszczotkę jeśli akumulator nie był w 100% naładowany.
    FF (Fuji + Fuji)

  4. #24

    Domyślnie

    Najwyraźniej masz znacznie bardziej ekstremalne warunki eksploatacji.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Najwyraźniej masz znacznie bardziej ekstremalne warunki eksploatacji.
    Zaufałem opiniom na temat Dysona, obejrzałem parę testów i zakupiłem V10 Absolute. Jeszcze czegoś tak świetnego nie widziałem, dziś pierwsze próby były. Warunki ciężkie dla odkurzacza, dużo dywanów, chodników. Na piętrze specjalna małpiarnia dla kotów żony (11 x maine coon + 2 x dachowiec), od których się wszystko na dom nosi bo przylepia się do stóp i ubrań. Na parterze dwa psy i dwa dachowe koty, wychodzące. Odkurzacz jest o niebo skuteczniejszy niż piorący Karcher, którego chyba nie będziemy używać częściej niż raz w roku. Szybkość opróżniania zbiornika na śmiecie niewyobrażalnie szybka i bezproblemowa.
    Po pierwszym dniu same zachwyty.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    Zaufałem opiniom na temat Dysona, obejrzałem parę testów i zakupiłem V10 Absolute. Jeszcze czegoś tak świetnego nie widziałem, dziś pierwsze próby były. Warunki ciężkie dla odkurzacza, dużo dywanów, chodników. Na piętrze specjalna małpiarnia dla kotów żony (11 x maine coon + 2 x dachowiec), od których się wszystko na dom nosi bo przylepia się do stóp i ubrań. Na parterze dwa psy i dwa dachowe koty, wychodzące. Odkurzacz jest o niebo skuteczniejszy niż piorący Karcher, którego chyba nie będziemy używać częściej niż raz w roku. Szybkość opróżniania zbiornika na śmiecie niewyobrażalnie szybka i bezproblemowa.
    Po pierwszym dniu same zachwyty.
    A jakiś link do zakupu, wdzięczny będę
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    Zaufałem opiniom na temat Dysona, obejrzałem parę testów i zakupiłem V10 Absolute. Jeszcze czegoś tak świetnego nie widziałem, dziś pierwsze próby były. Warunki ciężkie dla odkurzacza, dużo dywanów, chodników. Na piętrze specjalna małpiarnia dla kotów żony (11 x maine coon + 2 x dachowiec), od których się wszystko na dom nosi bo przylepia się do stóp i ubrań. Na parterze dwa psy i dwa dachowe koty, wychodzące. Odkurzacz jest o niebo skuteczniejszy niż piorący Karcher, którego chyba nie będziemy używać częściej niż raz w roku. Szybkość opróżniania zbiornika na śmiecie niewyobrażalnie szybka i bezproblemowa.
    Po pierwszym dniu same zachwyty.
    Grubo!
    Szybko kupuj drugi - jeden dla góry, drugi dla dołu.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    Zaufałem opiniom na temat Dysona, obejrzałem parę testów i zakupiłem V10 Absolute. Jeszcze czegoś tak świetnego nie widziałem, dziś pierwsze próby były. Warunki ciężkie dla odkurzacza, dużo dywanów, chodników. Na piętrze specjalna małpiarnia dla kotów żony (11 x maine coon + 2 x dachowiec), od których się wszystko na dom nosi bo przylepia się do stóp i ubrań. Na parterze dwa psy i dwa dachowe koty, wychodzące. Odkurzacz jest o niebo skuteczniejszy niż piorący Karcher, którego chyba nie będziemy używać częściej niż raz w roku. Szybkość opróżniania zbiornika na śmiecie niewyobrażalnie szybka i bezproblemowa.
    Po pierwszym dniu same zachwyty.
    Ale wesoło tam musi być u Ciebie, tyle zwierząt ja mam jednego maine coona i tak sporo sierści potrafi zostawić po sobie co dopiero 11
    Co do Dysona to wymieniłem starego na big ball animal 2. Pewnie z czasem będzie tracił moc jak to w odkurzaczach bywa, ale tak silnego sprzętu jeszcze nie widziałem. "Pneumatic cleaner head" z pełną mocą "przyssania" na dywanie to katorga dla ręki. Jak odkurzasz podłogę na piętrze to jeszcze sufit na parterze.

    Gdzieś wyczytałem że są niby dwie wersje, jedna całkowicie bezobsługowa bez tego filtra co się myje co miesiąc. Ale nigdzie nie trafiłem na ten drugi model.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    A jakiś link do zakupu, wdzięczny będę
    https://www.euro.com.pl/odkurzacze-p...absolute.bhtml
    Nawet staniał o parę złotych. Wersja absolute ma wiele końcówek. Mają nawet raty 0%.

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Grubo!
    Szybko kupuj drugi - jeden dla góry, drugi dla dołu.
    Nie, nie jestem jakoś zamożny.A poza tym niech się żona nacieszy

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Ale wesoło tam musi być u Ciebie, tyle zwierząt ja mam jednego maine coona i tak sporo sierści potrafi zostawić po sobie co dopiero 11
    Co do Dysona to wymieniłem starego na big ball animal 2. Pewnie z czasem będzie tracił moc jak to w odkurzaczach bywa, ale tak silnego sprzętu jeszcze nie widziałem. "Pneumatic cleaner head" z pełną mocą "przyssania" na dywanie to katorga dla ręki. Jak odkurzasz podłogę na piętrze to jeszcze sufit na parterze.

    Gdzieś wyczytałem że są niby dwie wersje, jedna całkowicie bezobsługowa bez tego filtra co się myje co miesiąc. Ale nigdzie nie trafiłem na ten drugi model.
    Koty mają swój pokój, 26 m kw. bez sufitu bo dodatkowo przestrzeń aż pod dach. Mają małpi gaj, nawet suche drzewo (stara śliwa). Nie wychodzą poza pokój. Reszta piętra wolna. Na dole psy z kotami siedzą naa dużej przestrzeni, też do mniejszych pomieszczeń nie wchodzą. Dzięki temu jest szansa na nie owłosione ciuchy.
    Nad odkurzaczem się nie zastanawiałem, żona wybrała.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Miny małego
    By artur678 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-04-2011, 07:53
  2. coś małego, coś starego
    By kristof05 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-07-2009, 16:30
  3. [ Architektura ] Coś małego ...
    By Nostromo in forum Architektura
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-02-2009, 23:16
  4. fotografia od małego ;-)
    By Archibald in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 02-01-2009, 16:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •