Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Czy ten laptop ogarnie D850?

    Czołem koledzy.
    Podoba mi się taka stacja robocza: https://allegro.pl/oferta/dell-preci...amd-9193577661
    Czy ogarnie ona w miarę sprawnie obróbkę plików z D850 na najnowszym Capture One Pro i Photoshopie?
    I czy da radę ogarnąć filmy z aparatu na jakimś darmowym sofcie (to już amatorsko-domowo)?
    Chyba, że ktoś miałby inny pomysł na stację za około 5 tysi.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  2. #2

    Domyślnie

    @elanek - uciągnie, niemniej za te pieniądze można nabyć wydajniejszą maszynę.
    Luknij na gamingowe laptopy MSI, ostatnio kupiłem jeden jako uzupełnienie i nie żałuję (i7 9750h, ram 32 GB, gtx 1660ti).
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Też szedłbym w gamingowe, w tym dość słaby procesor, a czy potrzeba aż 32GB ram ?

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki. Mam słabość do Della.
    Zamierzam powrócić do fotografii, może nawet troszeczkę zarobić, tak na szynkę do chleba. Zobaczy się. Żona ma firmę, ja mam stosunkowo dobrą pracę i brak możliwości prowadzenia działalności gospodarczej. Kusi mnie żeby wejść na rynek na jakiś czas. Przez tą epidemię i spędzanie większej ilości czasu w domu człowiek zaczyna wymyślać...

    Nie do końca wiem jak będzie z matrycami w gamingowych. Tu się chwalą porządną matrycą 4k. Oczywiście zagłębię się w temat. Dwa dyski to też fajna sprawa.
    Jeśli chodzi o estetykę (mało ważne kryterium, ale...) to gamingowe są obrzydliwe.
    Żona od dwóch czy trzech lat ma Hyperbooka, ale wykonanie tego sprzętu, tj. jakość obudowy to jakiś ponury żart z ludzi. Co prawda sprzęt śmiga, nie powiem złego słowa.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  5. #5

    Domyślnie

    DELL wytwarza solidne sprzęty nie przeczę, niemniej jeżeli maszyna będzie głównie edytować "ciężkie" fotografie i obrabiać wideo, to powinieneś mieć w niej jak najwydajniejszy CPU.
    GPU, też nie jest bez znaczenia, choć w takich edytorach, jak LR, PS, C1, pełni zadania marginalne, tj. przyspieszania interface itp.
    Tajwański MSI, ma w ofercie naprawdę solidne komputery, szkoda tylko, że filozofia ich budowy nie jest tak wygodna dla użytkownika, jak to niegdyś bywało, jako że żeby dostać się do komponentów, trzeba naodkręcać śrubek, że aż nadgarstek boli, co raczej do przyjemności zaliczyć trudno, a dyski, pamięci i nawet bateria, znajdują się pod tą samą pokrywą.
    Ciut chore, bo byłem przyzwyczajony dotąd do innych standardów.
    DELL, który zamierzasz nabyć ma też znacznie lepszy ekran, choć dla mnie nie ma to zupełnie znaczenia, bo i tak podpinam do laptopów zewnętrne monitory.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  6. #6

    Domyślnie

    Rozumiem i praktykuję miłość do profesjonalnej serii Della.
    U mnie w firmie Precisiony to podstawowe stacje robocze. Na twoim miejscy bym wybrał Precisiona z innym CPU.
    U nas w tej chwili standardem jest Precision 7540 z i7-9750H, 6 rdzeni 2,60-4,5GHz. I na tym wszystko śmiga.
    Choć muszę zaznaczyć, że nowe docki Della na USB C nie są tak dobre jak te do serii E. A Precisiony potrzebują stacji z dwoma kablami USB-C.
    Ja, godząc się na kompromis wydajnościowy na rzecz mobilności pracuję z plikami z D850 (Lightroom) na niskonapięciowym i7 (do 2,9MHz). Może bez znakomitego komfortu, ale też bez dramatu.
    Ale ja akurat pokochałem ultrabooki (Latitude 7480).
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    U nas w tej chwili standardem jest Precision 7540 z i7-9750H, 6 rdzeni 2,60-4,5GHz. I na tym wszystko śmiga.
    No dobra, to 7500. Wstępnie myślałem o czymś za 3500, potem za 5000. To dla mnie kwota graniczna.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    ...
    Ale ja akurat pokochałem ultrabooki (Latitude 7480).
    W pełni popieram .
    Mam praktycznie taki sam (z i5) od 1,5 roku i jestem b.zadowolony. Jakość wykonania bez zarzutu, nic się póki co nie zużyło. Bez zewnętrznego monitora też da się przyzwoicie (kolory) obrobić zdjęcie, mimo że ekran bez żadnej kalibracji. LR chodzi w miarę z plikami 42 Mpix, nawet coś da się skleić w panoramę choć zawsze mogłoby być szybciej. B.cichy przy przeglądaniu netu itp.

  9. #9

    Domyślnie

    Kupiłem córce E7460 z i5 i tak jej zazdrościłem, że po pewnym czasie kupiłem sobie E7480 z i7. Potwierdzam każde słowo.
    A tak przy okazji dyskusji o backupie w podróży. Tak kombinowałem dwa lata temu nad backupem w czasie wycieczki do Japonii, że skończyło się własnie na tym laptopie.
    Dla mnie ważną cechą jest dokowalność laptopa.
    Elanek - chciałem tylko napisać, że mamy w zespole pewnie 4-5tą generację Precisionów opartych na i7 wysokonapięciowym i zawsze były to super wydajne sprzęty.
    Jeszcze teraz czasem młodziak na start dostaje M4660 i ciągle to jest wydajany sprzęt, a ma pewnie z 8 lat, jak nie więcej.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #10

    Domyślnie

    Komponenty komputerowe starzeją się w takim tempie, że w praktyce nie ma żadnej różnicy logo której firmy znajduje się na obudowie.
    I to nieprawda, że sprzęt DELLa starzeje się wolniej, a nawet sama jego funkcjonaność wyrównała w dół, szczególnie w kontekście dostępności wymiennych podzespołów.
    Tylko najdroższe modele DELLa mają dolną pokrywę modularną, gdzie nie ma potrzeby odkręcania nastu śrubek i rozdzielania pokrywy kartą kredytową.
    Radzę obejrzeć filmiki na yt.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. NIKON D850
    By nchichel in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 08-05-2020, 14:16
  2. Nikon d850
    By Wilk66 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-09-2018, 05:42
  3. D810 VS D850 czy warto dopłacać do D850?
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 21:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •