Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 55
  1. #11

    Domyślnie

    @koesh Lacuna Coil petarda! nie wiem czy wiesz ale ma równie dobry cover Enjoy the Silence
    Poniższy performance miałem przyjemność przeżywać na żywo



    @Keek jestem pewny, że wszyscy odwiedzający ten wątek doceniają twój wkład ale karaoke to nie jest to czego szukamy w wątku "covery (niemal) lepsze od oryginałów"!
    Zobacz jaką epicką wersję schodów do nieba kolega @bogdi64 wstawił. Proszę Be like Bogdi


    ode mnie poniżej młoda i mało znana w Europie grupa mierzy się klasykiem... w mojej opinii jest wow




    to już wklejałem w innym wątku ale tutaj lepiej pasuje epickie solo!


  2. #12

    Domyślnie





    Ostatnio edytowane przez lukiii ; 28-04-2020 o 17:35

  3. #13

    Domyślnie

    Zahir - dzięki, bo ja mam takie troszkę inne podejście do coverów - w przypadku Schodów do nieba to dla mnie wyjątkowa sytuacja, wykonanie przy autorach , a lubię niektóre covery, zwłaszcza te bardziej znane od oryginałów, które mocno zagościły w naszych uszach



    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  4. #14

    Domyślnie

    Tak jak generalnie nie lubię coverów Floydów (bo mało komu udaje się sprostać, nie mówiąc już o poprawieniu) tak ta wersja jest całkiem akceptowalna.



    A to uwielbiam. Zarówno oryginał jak i wersję Brass Against (I całą ich twórczość)

    Ostatnio edytowane przez Boryszuk ; 28-04-2020 o 20:50
    Pursue happiness with diligence

  5. #15

    Domyślnie

    @bogdi64 dzięki, że wstawiłeś Music for Hope w wykonaniu Andrea Bocelli - przejmujący obraz naszych czasów. Za każdym razem jak oglądam te puste ulice i słyszę, pełny wiary, głos niewidomego dzielę z nim nadzieję, że po pandemii odnajdziemy się jako ludzkość się w innej, przewartościowanej rzeczywistości.

    Przy okazji... kolega @fafniak dzielił się ostatnio nowym singlem Stones'ów.
    Co prawda nie pasuje do formy wątku ale wybrzmiewa w podobnym tonie.
    Poza tym to nowość od Rolling Stones, więc ma miejsce wszędzie przyda się też jakby komuś umknął wpis Fafniaka

    po takim singlu, wiem że warto czekać na LP!




    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    lubię niektóre covery, zwłaszcza te bardziej znane od oryginałów, które mocno zagościły w naszych uszach
    dla mnie tutaj takim przykładem jest Whiskey In the Jar w wykonaniu Metalica
    a Janis Joplin zaledwie kojarzę z okresu kiedy odkrywałem muzyczne lata '60 - głownie Hendrix i Doors, kulturę hippie, historię i postać Alberta Hoffmana - a co dopiero jej covery
    ale z ciekawości znalazłem oryginał


    Cytat Zamieszczone przez Boryszuk Zobacz posta
    Tak jak generalnie nie lubię coverów Floydów (bo mało komu udaje się sprostać, nie mówiąc już o poprawieniu) tak ta wersja jest całkiem akceptowalna.
    jest akceptowalna, bo stara się kopiować performance Oryginału?

    a skoro już przywołałeś temat Tool to nie może zabraknąć


  6. #16

    Domyślnie

    No to ja z zupełnie innej beczki...





    Pozdro
    Wiesiek

  7. #17

    Domyślnie

    W wersji Smoke on the water, która wrzuciłem wcześniej, jest o tyle zabawnie, ze żaden z grajków Mr. Big nie gra na swoim zwyczajowym instrumencie.
    A ten kawałek poniżej, zdobył zdecydowanie większą popularność niż oryginał.
    Ostatnio edytowane przez Pawel92 ; 29-04-2020 o 06:52
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  8. #18

    Domyślnie

    trochę tytuł mylacy, bo cover to utwór tylko na okładkę płyty, więc pojęcie wąskie, a dawniej nie było takiego 'gatunku' tylko po prostu utwór w jakimś innym wykonaniu niż oryginalne. pojęcie to obecne jest i nas od parunastu lat, spotkałem się z nim mniej więcej wtedy, i się zdziwiłem, gdy kolega powiedział, że grają 'covery'.
    a tu chodziło o wersje utworów, no i tutaj wiele zalinkowanych coverami nie jest.to tak w kwestii ten tego

  9. #19

    Domyślnie

    Czasem od coveru się zaczyna. U mnie tak było z tym.



    A później jak zajrzałem do oryginału to odkryłem historię, jak z filmu. Utwór na starcie miał podobno 100 samobójstw.

    Przeczytajcie za Wiki https://pl.wikipedia.org/wiki/Gloomy_Sunday



    Lista różnych wykonawców tej piosenki dosłownie powala. Same tuzy - jak ją przepatrzyłem to nie mogłem uwierzyć! Wrzucę jeszcze, z osobistego sentymentu, wielkiego smutasa Matta Elliotta. Ale wykonania czy Bjork czy Bitovej genialne.



    i jeszcze interpretacja Venetiana Snaresa (chyba nie wypada napisać, że to wykonawca którego obowiązkowo trzeba znać, no chyba, że chcecie ciągle siedzieć w mainstreamie )



    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 29-04-2020 o 09:25

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    trochę tytuł mylacy, bo cover to utwór tylko na okładkę płyty, więc pojęcie wąskie, a dawniej nie było takiego 'gatunku' tylko po prostu utwór w jakimś innym wykonaniu niż oryginalne. pojęcie to obecne jest i nas od parunastu lat, spotkałem się z nim mniej więcej wtedy, i się zdziwiłem, gdy kolega powiedział, że grają 'covery'.
    a tu chodziło o wersje utworów, no i tutaj wiele zalinkowanych coverami nie jest.to tak w kwestii ten tego
    Ale herezje, za angielską Wikipedią"
    "The term "cover" goes back decades when cover version originally described a rival version of a tune recorded to compete with the recently released (original) version. The Chicago Tribune described the term in 1952: "trade jargon meaning to record a tune that looks like a potential hit on someone else's label"."

    Żeby było w temacie.
    Przykład coveru bardziej znanego niż oryginał: "Summer in the city"

    Oryginał The lovin' spoonfull:


    Cover Joe Cockera:
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. TWOJE TOP 10 Muzyczne Albumy
    By Zeb McKane in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 16-10-2013, 10:35
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-02-2013, 14:44
  3. Muzyczne inspiracje
    By gabrycha in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-10-2011, 21:03
  4. EN-EL3e - Najniższa cena oryginału lub solidny zaminennik
    By Mr.Pietrek in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 27-01-2007, 03:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •