Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33
  1. #1

    Domyślnie Krążek papieru naklejony na obiektyw

    Mam mam prośbę. Czy ktoś próbował zabawy z np Heliosem i naklejaniem na obiektyw wymienionego w temacie krążka do wzmocnienia efektu bokehu? Spotkałem się z czymś takim w jakimś artykule, tylko nie do końca wiem na czym polega to przyklejanie i jak ma wyglądać ten krążek, czy to ma być kółko czy pierścień? Z pewnością bokehowcy znają odpowiedź na tą zagadkę No i jak się to ma to czyszczenia powierzchni soczewki po zdjęciu tego krążka ....

  2. #2

    Domyślnie

    .....
    5 sekund szukania w internecie. Pięć.

    https://www.youtube.com/watch?v=ZI-l3wZoM6Q
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  3. #3
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    .....
    5 sekund szukania w internecie. Pięć.

    https://www.youtube.com/watch?v=ZI-l3wZoM6Q
    Dzięki, ale nie o to mi chodziło. O tym akurat wiem i nie bardzo mnie to kręci. Mam na myśli coś, co daje efekt prawdziwego bokehu, jak podano w poniższym linku http://wroclovers.pl/stare-radziecki...-dobrej-cenie/ Informacja o tym jest pod drugą fotką, a zdjęcie z bokehem przedstawione jest na trzeciej focie.

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Trzecie zdjęcie to typowy efekt na pełnej klatce z Heliosa jeśli tak jak na zdjęciu głębia ostrości jest na kwiatku, a cała reszta poza i tło jest dość równomierne żeby zobaczyć to zakręcenie sferyczne, reszta zdjęć też typowa dla Heliosa.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Trzecie zdjęcie to typowy efekt na pełnej klatce z Heliosa jeśli tak jak na zdjęciu głębia ostrości jest na kwiatku, a cała reszta poza i tło jest dość równomierne żeby zobaczyć to zakręcenie sferyczne, reszta zdjęć też typowa dla Heliosa.
    Wiem o tym, bo mam i ff i heliosa, ale dodatkowy piękniejszy bokeh właśnie tworzy to naklejone coś na obiektywie. Widziałem kilka zdjęć wykonanych z kółeczkiem i bez niego, wykonanych tym samym szkłem i różnica była zważalna

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak znajdziesz coś to wrzuć tu, tylko nie jakieś odwracanie soczewek bo to jedynie allegrowe głupoty są.

  8. #8

    Domyślnie

    Mam również heliosa z odwróconą soczewką i nie uważam, że jest to allegrowa głupota Efekt jest, przynajmniej dla mnie, bardzo ciekawy, dla kogoś kto lubi takie efekty, jest wręcz świetny. Oczywiście jak z bokehem, ważne jest tło, ale dla chcącego nic trudnego.

  9. #9

    Domyślnie

    Chciałbym nieśmiało przypomnieć, że słowo "bokeh" jest rodzaju nijakiego (rozmycie), przynajmniej w języku polskim.

    Na tej samej zasadzie mówimy ta DR (rozpiętość tonalna).
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Chciałbym nieśmiało przypomnieć, że słowo "bokeh" jest rodzaju nijakiego (rozmycie), przynajmniej w języku polskim.

    Na tej samej zasadzie mówimy ta DR (rozpiętość tonalna).
    I co w związku z tym? Jak to się ma to pytania z wątku? Liczyłem na merytoryczną odpowiedź, a tu po prostu chcesz sobie nabić liczbę postów....

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. typ papieru, drukowanie w lr
    By decmeister in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-06-2017, 09:08
  2. Zakup papieru na dwóch
    By T&T in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-03-2013, 17:40
  3. Dziwny "krążek" na zdjęciu z Nikkora 18-70
    By siwyozzman in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-04-2011, 23:03
  4. Epson P50 - błąd papieru
    By lazik_s in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-07-2010, 07:57
  5. Krążek rozpraszania
    By augiasz in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-11-2006, 14:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •