Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacekni Zobacz posta
    I co w związku z tym? Jak to się ma to pytania z wątku? Liczyłem na merytoryczną odpowiedź, a tu po prostu chcesz sobie nabić liczbę postów....
    Mam szczerze w rzyci liczbę postów i mogę na Ciebie scedować wszystkie swoje o ile to jest możliwe, natomiast uważam, że poprawność językowa jest nie mniej ważna od pokręconego rozmycia obrazu.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  2. #12

    Domyślnie

    Może to zwykły otwór z brzegami z białego kawałka kalki technicznej lub innego materiału?. Kiedyś tak białą winietę robiono i zmiękczano obraz na brzegach. Skoro bokhen wygląda tak samo na tym szkle to nic innego do głowy mi nie przychodzi. A spadek kontrastu na brzegach można na kilka sposób uzyskać. I chyba tylko to w oczy się rzuca że nie wa winiety i jest słabszy kontrast niż w centrum. Nie znam tego szkła więc zgaduje. Taki zwykły otwór też będzie miał wpływ na ogólny bokhen a zarazem zachowa zbliżony do naturalnego kształt i charakterystykę. Nie serduszka itd.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Może to zwykły otwór z brzegami z białego kawałka kalki technicznej lub innego materiału?. Kiedyś tak białą winietę robiono i zmiękczano obraz na brzegach. Skoro bokhen wygląda tak samo na tym szkle to nic innego do głowy mi nie przychodzi. A spadek kontrastu na brzegach można na kilka sposób uzyskać. I chyba tylko to w oczy się rzuca że nie wa winiety i jest słabszy kontrast niż w centrum. Nie znam tego szkła więc zgaduje. Taki zwykły otwór też będzie miał wpływ na ogólny bokhen a zarazem zachowa zbliżony do naturalnego kształt i charakterystykę. Nie serduszka itd.
    Dzięki za odpowiedź, też tak myślałem, ale chciałem się dowiedzieć czy ktoś coś takiego robił i z jakim to efektem, i w jaki sposób Szczerze to próbowałem sam coś takiego i nie bardzo byłem zachwycony efektami, pewno jakiś błąd tu popełniłem. Muszę próbować więc do skutku

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jak chcesz mieć ładne otoczki kółek na tle to trzeba wyszlifować wewnętrzne pierścienie dystansowe ale po tym zabiegu pożegnaj się z kontrastem, drugi pomysł to wyczyszczenie czarnego lakieru na soczewkach wewnątrz co też daje efekt ciekawy i psuje całość, co do tulejek to między przedni i tylny układ soczewek dajesz tulejkę aluminiową co też robi dziwne efekty i podobnie psuje kontrast itd, odwracanie soczewek na allegro to zazwyczaj ukrywanie zniszczonych soczewek i upychanie jako "petzval" i to jest nie tyle głupota to naciąganie ludzi.

  5. #15

    Domyślnie

    Możesz też tak spróbować:
    -kupujesz najtańszy badziewny filtr UV o średnicy szkiełka na którym chcesz użyć;
    -wypieprzasz cały środek, uważając żeby się nie poharatać i nie uszkodzić oprawki;
    -wycinasz w białym bloku technicznym otworek, i teraz ważne, najlepiej o wielkości ogniskowa/przysłona. Mniejszy może winietować a większy nie da takiego efektu;
    -przyklejasz całość do ramki po filtrze, tak żeby otworek na środku był;
    -robisz zdjęcia;
    -chwalisz się efektem na forum.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #16

    Domyślnie

    @OjTam - żaden papierek, nie zastąpi rasowego narzędzia, takiego jak 105 DC i 135 DC.

    I warto je zanabywać póki jeszcze są dostępne.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  7. #17

    Domyślnie

    Wiadomo.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #18
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  9. #19

    Domyślnie

    @david555 tak z ciekawości. Masz może któregoś z DC?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #20

    Domyślnie

    Nie można tego uniknąć, jeżeli ktoś poważniej podchodzi do portretu.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. typ papieru, drukowanie w lr
    By decmeister in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-06-2017, 09:08
  2. Zakup papieru na dwóch
    By T&T in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-03-2013, 17:40
  3. Dziwny "krążek" na zdjęciu z Nikkora 18-70
    By siwyozzman in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-04-2011, 23:03
  4. Epson P50 - błąd papieru
    By lazik_s in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-07-2010, 07:57
  5. Krążek rozpraszania
    By augiasz in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-11-2006, 14:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •