Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez QubaKpl Zobacz posta
    Nie chciałbym wbijać kija w mrowisko ale muszę potwierdzić wersje harba. Mam ten sam zestaw filtrów co harb i rzeczywiście nie ma osmolenia na drzewach, górach itp nie wiem jak to zrobili ale działa. Na poprzednich moich filtrach (hitech) był efekt przyciemnienia i nie jest to kwestia że w programie wyciągam sobie elementy z cieni. A pisanie że zdjęcia są ala hdrami to tak troche nie na miejscu
    Wystarczy zajrzeć do tych zdjęć :

    http://harb.pl/Inne%20Katalogi%20-%2...8824minDK.html

    http://harb.pl/Inne%20Katalogi%20-%2...SC9242min.html

    wybacz ale suwaki pojechały za daleko - dla mnie to są właśnie foty "ala HDR"

    Ja prosze tylko o pokazanie na przykładzie działania tego filtra który jest na tyle slektywny że przycina światła o cienie pozostawia nietknięte lub mniej przyciemnione niż inne filtry. Subiektywne odczucia są wazne ale w sytuacji gdy coś jest sprzeczne ze znaną nam fizyką - warto pokusić się o prezentację przykładu. W tym samym miejscu i na tym samym aparacie

    To mi zaczyna przypominać audiofilskie problemy z grającymi kablami

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez harb Zobacz posta
    Filtrow Lee uzywałem 10 lat jako jeden z pierwszych na tym forum . Haida jest tez jasniejsza , na tej samej przysłonie zeby uzyskac ten sam czas Lee wymagał ustawienia ISO 400 Haida ISO 200.
    wiesz... ja od 20 lat używam filtrów filmowych Tiffena i mam problem z tym co twierdzisz o właściwościach filtrów Haida. Jeszcze raz napiszę , nie neguję że są to filtry wysokiej jakości. Nieufnie odnosze sie do ich "selektywnosci"

  2. #32

    Domyślnie

    @harb widzę, że korzystasz z D850 i Z7. Może byś coś powiedział o różnicach w jakości obrazka .

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    @harb widzę, że korzystasz z D850 i Z7. Może byś coś powiedział o różnicach w jakości obrazka .
    Korzystałem Jurku, obecnie tylko Z7 - napisze Ci priwa

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez harb Zobacz posta
    Zgadzam sie z Toba ze jest to nie wytłumaczalne teoretycznie, w praktyce połowka Lee potrafiła nawet wprowadzac lekka winiete kolorystyczną. Filtrow Lee uzywałem 10 lat jako jeden z pierwszych na tym forum . Haida jest tez jasniejsza , na tej samej przysłonie zeby uzyskac ten sam czas Lee wymagał ustawienia ISO 400 Haida ISO 200.

    Tkzw "osmolenie" np drzew dotyczy kadrow gdzie drzewo jest umieszcone wysoko w kadrze, i dosc blisko, w tym miejscu bywam od lat

    http://harb.pl/Inne%20Katalogi%20-%2...C1614MinD.html

    , w podobnym ustawieniu z polowka Lee , gora tego klonu była zawsze zdecydowanie ciemniejsza, podnosiło sie maksymalnie połowke Lee zeby tego uniknac , niestety nie zachowałem takich zdjec . To zrobione jest z Haida

    Najlepszym sposobem jest test obu tych filtrow , z elementem umieszconym wysoko w kadrze. Dodam ze nie mam nic wspolnego z firma Haida, pisze o praktycznym odbiorze zdjec robionych z tym filtrem
    Dzięki za szerszy opis i wyjaśnienie. Z tego co piszesz to wygląda na to że to po prostu słabszy filtr od Lee stąd brak tego mocnego ściemnienia.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	84b6c448072c476bb56fd146ace630de.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	103,5 KB
ID:	39745
    Zobacz jak niewiele się dzieje z chmurą na 0.3 i 0.6 pomimo że zmiany na niebie są zauważalne.Tak samo jak już mocno działa 0,9 w stosunku do 0,6.

    Niemniej też bym chętnie zobaczył taki test porównawczy tego filtra z Lee i Hitech bo faktycznie może być to dobry kawał szkiełka wart swojej ceny.
    Jednak nie ma fizycznie opcji aby coś takiego mogło zaistnieć o czym pisałeś.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Tu masz w sumie jeden z pierwszych materiałów wideo które "wyskoczyły" mi na jutjubie
    https://www.youtube.com/watch?v=qlnP6kh1iWo
    Ciekawy system i wydaje sie być faktycznie godny polecenia, ale nadal nie znalazłem żadnego potwierdzenia "selektywności" działania tych filtrów
    Ciekawy filmik. Niestety, nie miałem wcześniej innych połówek na dłużej. Raz, przez chwilę bawiłem się tylko Cokinem i subiektywnie miałem wrażenie, że zdjęcia z filtrem robiły się lekko zielonkawe.
    Mogę potwierdzić, że coś tam jakby trze przy wkładaniu filtra do holdera M10. U mnie był taki problem, że całość chodziła bardzo ciasno i zdecydowałem się na delikatne poluzowanie śrubek. Filtr dalej siedzi pewnie, ale łatwiej się go przesuwa i nie mam wrażenia jakbym tarł o coś szkłem. Inna sprawa, że pomimo dość częstego użytkowania, nie zauważyłem żadnych uszkodzeń na powierzchni filtra, w miejscach, gdzie wsuwa się go w holder. Posiadam tą tańszą wersję Nano Pro, a nie utwardzaną Red Diamond. W tym tygodniu mam nadzieję odebrać drugą połówkę. Tym razem wersję "reverse". Z miękkiej połówki 0,9 jestem bardzo zadowolony.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  6. #36

    Domyślnie

    @harb To co piszesz dotyczy tylko wersji Haida NanoPro MC ? Jak z zafarbem i czyszczeniem tego filtra. Miałem kiedyś polara B+W MC i czyszczenie filtra z powłokami to był koszmar, w wersji starej bez powłok takiego problemu nie miałem. Ciekawe to co piszecie z tymi polówkami, ja gdy jeszcze połówek używałem prawie zawsze góra była zaciemniona, przesuwając filtr do góry traciłem to co chciałem aby było ciemniejsze, dotyczyło to drzew i problem występował w górach. I albo zupełnie rezygnowałem z filtra i robiłem to w programie bądź sklejanie np. trzech lub więcej zdjęć.

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    @harb To co piszesz dotyczy tylko wersji Haida NanoPro MC ? Jak z zafarbem i czyszczeniem tego filtra. Miałem kiedyś polara B+W MC i czyszczenie filtra z powłokami to był koszmar, w wersji starej bez powłok takiego problemu nie miałem. Ciekawe to co piszecie z tymi polówkami, ja gdy jeszcze połówek używałem prawie zawsze góra była zaciemniona, przesuwając filtr do góry traciłem to co chciałem aby było ciemniejsze, dotyczyło to drzew i problem występował w górach. I albo zupełnie rezygnowałem z filtra i robiłem to w programie bądź sklejanie np. trzech lub więcej zdjęć.
    obecna Haida to inna jakosc, filtry sa bardzo bardzo neutralne , maja specjalne powłoki gdzie podczas deszczu krople wody nie utrzymuja sie tak jak na standartowych filtrach innych producentow , wystarczy lekko przetrzec i filtr jest suchy. Wiem o wersji Pro ze jest bdb , mam dwa ND.3 i 1.8 natomiast z uwagi na nietłukliwosc , połowkę mam z serii Red Diamont , jezeli aparat przez przypadek poleci do przodu to jest duza szansa ze ND ktory jest zanim pozostanie cały . Nie umiem powiedziec czy jest roznica pomiedzy wrsja PRO a Red Diamont, z obserwacji zdjec kolegow ktorzy maja połowke PRO raczej nie widze roznicy.

    Poczatkowo nosiłem sie z zamiarem zakupienia systemu M-10, niestety na ogniskowej 14 mm jest bardzo duza winieta , praktycznie widac ten plastykowy uchwyt pierwszego filtra ktory wrzuca sie do kieszonki . M-10 funkcjonuje bdb ale od ogniskowej 16 mm i ten system jest stosunkowo tani

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    Ciekawe to co piszecie z tymi polówkami, ja gdy jeszcze połówek używałem prawie zawsze góra była zaciemniona, przesuwając filtr do góry traciłem to co chciałem aby było ciemniejsze, dotyczyło to drzew i problem występował w górach. I albo zupełnie rezygnowałem z filtra i robiłem to w programie bądź sklejanie np. trzech lub więcej zdjęć.
    w punkt


    Moje filtry już od dawna leżą w szufladzie. Żadne Lee czy tej klasy ale to bez znaczenia, bo wszystkie i tak podlegają tym samym prawom fizyki - w tańszych dochodzą tylko "gratisowe" zafarby.

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez harb Zobacz posta
    obecna Haida to inna jakosc, filtry sa bardzo bardzo neutralne , maja specjalne powłoki gdzie podczas deszczu krople wody nie utrzymuja sie tak jak na standartowych filtrach innych producentow , wystarczy lekko przetrzec i filtr jest suchy. Wiem o wersji Pro ze jest bdb , mam dwa ND.3 i 1.8 natomiast z uwagi na nietłukliwosc , połowkę mam z serii Red Diamont , jezeli aparat przez przypadek poleci do przodu to jest duza szansa ze ND ktory jest zanim pozostanie cały . Nie umiem powiedziec czy jest roznica pomiedzy wrsja PRO a Red Diamont, z obserwacji zdjec kolegow ktorzy maja połowke PRO raczej nie widze roznicy.

    Poczatkowo nosiłem sie z zamiarem zakupienia systemu M-10, niestety na ogniskowej 14 mm jest bardzo duza winieta , praktycznie widac ten plastykowy uchwyt pierwszego filtra ktory wrzuca sie do kieszonki . M-10 funkcjonuje bdb ale od ogniskowej 16 mm i ten system jest stosunkowo tani
    Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Rezerwat Przyrody Jata-Mostek
    By BartixStudio in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-07-2015, 16:07
  2. [ Krajobraz ] Źródła rzeki Łyny
    By wyrzykus in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-04-2014, 20:15
  3. Naturalne źródła energii
    By prz3mo in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 21-05-2010, 15:31
  4. [ Krajobraz ] Zieleńce... mały rezerwat przyrody i spokoju
    By lysyx87 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-11-2008, 10:44
  5. [ Foto-żart ] Rezerwat...
    By darsedz in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-06-2008, 13:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •