Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41
  1. #11

    Domyślnie

    No spoko cena.

    Odpuściłbym sobie tc, na tym obiektywie nie warto tak kombinować.
    Z resztą nikonowski nie będzie zgodny, ew jakiś kenko mc4 1.4 ale szkoda kasy moim zdaniem.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  2. #12

    Domyślnie

    Cześć
    Dzięki za podpowiedzi, w zasadzie to muszę wyjaśnić co kombinuję od początku.
    Jak już pisałem ,robienie zdjęć to temat większości wakacyjny,a że miałem już sytuację że robiąc zdjęcia w określonym kierunku nagle za plecami trafiało się coś extra i nim się odwróciłem było po temacie to swego czasu wpadłem na pomysł by żona miała drugi aparat. Miałem nikona 60 w zasadzie jeszcze mam plus nikor 18-200 pisałem i owszem ściąga ale nie wszystko jest równie ładne jak czasem widzę ujęcia innych amatorów.W związku z czym świeżo po powrocie koniec marca postanowiłem uporządkować sprzęt i powymieniać go ,ważnym dla mnie elementem był GPS by po powrocie z objazdówek nie głowić się gdzie i co robiłem , a że do nikona nie znalazłem modułu GPS ,doczytałem że był wybór padł na D5300 i z niego chcę zrobić coś na zasadzie jak czytałem reporterki. Natomiast drugi jaki zakupie ,raczej pójdę w canona bo tam mam nieco większy wybór luster z GPS lub możliwości podpięcia modułu i tam chcę zrobić sprzęt do działania z dużej odległości.Istotne jest w tym wszystkim ograniczenie ilościowe sprzętu ,bez wymian obiektywów w trakcie wyjazdu by też ograniczyć wagę bo na wakacjach nie tylko zdjęciami człowiek żyje. Z kasą też nie mogę szaleć bo skończy się na walizkach pod drzwiami .
    Wracając do wątka głównego Nikon 5300 bo ten w drodze będzie pewnie w wtorek,kwestia doboru obiektywu jednego z dobrym światłem robiącego ładne foty przy kiepskich umiejętnościach ale chęci poprawy,o tele powyżej 150 zapomnijmy to temat canona będzie.
    a te co mam 18-55 s \ 18 - 200 / 55 - 300 plus D 60 najwyżej sprzedam
    pozdrawiam

  3. #13

    Domyślnie

    Jeśli chcesz oszczędzić i pieniądze i ilość sprzętu, po pozostań przy jednym systemie.
    Mając dwa Nikony, możesz pomiędzy nimi zmieniać obiektywy, możesz mieć jedną lampę, którą użyjesz raz na jednym korpusie, raz na drugim itd. z resztą dedykowanego wyposażenia.

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pchanie się w dwa amatorskie aparaty w różnych systemach jest dość dziwne, zamiast skupić się na jednym aparacie mającym to co chcesz plus obiektywy, oba systemy mają podobną optykę, w canonie sporo wychwalanych obiektywów to tylko legendy i mity tak samo jak ich niskie ceny, przejechałem się tak dwa razy po tych opowieściach w internetach i zawsze wracałem do nikona.

  5. #15

    Domyślnie

    Bez wątpienia jeden system jest właściwym podejściem do tematu, nikona mam od ponad 10 lat ,dylemat mam niestety z GPS co z tego że parę sztuk jest z możliwością podpięcia jak brak modemu

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wurth Zobacz posta
    Wracając do wątka głównego Nikon 5300 bo ten w drodze będzie pewnie w wtorek,kwestia doboru obiektywu jednego z dobrym światłem robiącego ładne foty przy kiepskich umiejętnościach ale chęci poprawy
    @wurth
    Bardzo ważna rzecz.

    Żaden sprzęt nie sam nie robi zdjęć. Ani dobrych ani złych.
    Zdjęcia robi fotograf. A czy dobre czy nie, to już zależy od jego umiejętności.

    Zdjęcia to kadr i światło. Czyli miejsce, pomysł i warunki (zastane lub uzyskane przyniesionymi źródłami światła).
    Oczywiście upraszczam, ale zapamiętaj. Najważniejsze są Twoje umiejętności i jeśli chcesz robić dobre zdjęcia, skup się na rozwijaniu ich, a nie na zakupach.

  7. #17

    Domyślnie

    Jak spojrzeć na pytania jakie stawiam widać na dzień dobry że nie wiele wiem i umiem, to oczywiste jak to że sprzęt nie robi udanych zdjęć a ten co go obsługuje.
    Ale o ile rozumiem formułę for ,może się mylę służą omijaniu pewnych błędów i pozwalają skrócić czas dochodzenia do pewnych prawd dzięki Wam i waszej wiedzy ,sprawdzonej na bitewnym polu przez lata korzystając z sprzętów pewnie jakich nie miałem i mieć nie będę co przekłada się na nie kupowanie czegoś co nie do końca nas nauczy no chyba że pytania wcześniej by potem nie było .....
    Podobnie jak ktoś pyta o drogę, nie powiem że jak Pan pojeździ po mieście to zapewne pan w końcu trafi, rozumiem też że paru wyjadaczy pytania moje irytują, jeśli ktoś odpowie lub podpowie to wielkie dzięki na to liczę.Nie piję żebyś nie myślał to tak celem wyjaśnień,dzięki za podpowiedź.

  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie obrażaj się tylko opisz konkretnie wszystko co potrzebujesz bo sam widzisz że tak błaha sprawa może irytować, jesteś amatorem bez wiedzy ale chcesz brnąć w dwa systemy, po co takie wygibasy ?
    Druga sprawa to szmelcu typu 18-200 nie bierz pod uwagę.

  9. #19

    Domyślnie

    Nie obrażam się, określam tylko że rozumiem iż zdjęcia to nie tylko sprzęt, ale ten jestem wstanie zgromadzić znacznie szybciej niż umiejętności i wiedzę tyle w temacie.
    Co do sprzętu D5300 dojdzie jutro kupię AF-P DX 18-55 mm f/3.5-5.6 G VR ,mam i zostawię AF-S 55-300/4.5-5.6G ED VR rozważam czy warto do portretu kupić LENS AF 50MM F/1,8D i na tym aparacie jako zestaw 1 bym zakończył,to dla żony.
    2.Zestaw dopiero planuję więc staram się wybrać co chcę żeby nie tracić kasy tak kupuję używki ,bo zdjęcia będę liczył w tysiącach a nie dziesiątkach tyś. więc powinien sprzęt przeżyć a ja dać radę kupić.
    I tak drugi ma być do wyjazdów typu safari ,a więc z samochodu bo wysiadać się nie da a safari to nie zoo więc spory zoom, na D60 i 18-200 szału nie było. Wyszukałem coś takiego jak AF-S Telekonwerter TC-14E III a obiektyw pasujący AF-S NIKKOR 80-400mm f/4.5-5.6G ED VR lub inny Sigma lub Tamron tylko nie wiem jak wagowo żeby nie przesadzić i do tego nikon pełna klatka zamykający drugi zestaw,pozdrawiam.

  10. #20

    Domyślnie

    Z ww 50D nie będziesz miał autofocusa. Do d5300 lepiej wybrać 50G, a najlepiej to się wstrzymać ze stałką i popatrzeć, jaka ogniskowa do czego najbardziej pasuje. N35/1.8 dx też jest ciekawy.
    Jak jeździsz na safari to proponuję zainwestować w odrobinę lepszy sprzęt, bo to ułamek kosztów takiej wyprawy Do d5300 możesz póki co dokupić (proponuję sprzedać 55-300, zamiana powinna być w miarę bezgotówkowa) Nikkora 70-300 af-p vr dx. Popatrz na forum, były tematy dotyczące tego szkła, nawet w tym tygodniu.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 03-04-2023, 21:04
  2. Co sobie zostawić Olympus OM 35mm 2.8 czy OM35mm 2.0?
    By puchan in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-02-2016, 13:24
  3. N24-50 i N28-105 - który sobie zostawić?
    By Sokolik Wędrowny in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-11-2010, 00:09
  4. jaki aparat, jaki obiektyw...
    By igusiek21 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 16:14
  5. [ Architektura ] stał sobie most... ale jaki !!!
    By RumaK in forum Architektura
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-01-2007, 23:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •