Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    LV tryb foto oczywiście?
    Wybacz moją ignorancję w temacie, ale nie zrozumiałem pytania. Przełączam pomiędzy wizjerem a LCD po prostu przełącznikiem Lv obok pokrętła trybów.

    Coraz więcej wskazuje chyba na system pomiaru, załączam aparat w trybie A, f2.8, ISO2000, +/-0 Ev, z pokrywą na obiektywie dostaję czas 1.6s. Zdejmuję pokrywę i czas się nie zmienia. W podglądzie na LCD czas przy zdejmowaniu pokrywy zmienia się z 2s na 1/500s.

    Istnieje szansa, że jest po prostu zabrudzony i bawić się we własnoręczne czyszczenie, czy nie ma sensu? Aparat mogę jeszcze zwrócić, ale nie chce się bawić z formalnościami jeśli to pierdoła, bo wziąłem go na raty.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jano27 Zobacz posta
    Istnieje szansa, że jest po prostu zabrudzony i bawić się we własnoręczne czyszczenie, czy nie ma sensu? Aparat mogę jeszcze zwrócić, ale nie chce się bawić z formalnościami jeśli to pierdoła, bo wziąłem go na raty.
    Nie. Do tego nie ma dostępu. Matryca znajduje się nad pryzmatem (w tym modelu układem luster).
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #13

    Domyślnie

    O co chodzi z tą pokrywą na obiektyw? Czy możesz nie kombinować, tylko normalnie robić zdjęcia?

  4. #14

    Domyślnie

    Jeszcze mogłem was wprowadzić w błąd, za co przepraszam, w manualu przy podglądzie przez wizjer też jest źle, ustawię sobie dobry czas na LCD, przełączę na wizjer i wywala drabinkę w lewo na kilometr. Po prostu zawsze robiłem zdjęcia w taki sposób, że kadrowałem, ustawiałem parametry i drabinkę przy podglądzie na LCD i przełączałem na wizjer, przez co nie zwróciłem nawet na to uwagi.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    O co chodzi z tą pokrywą na obiektyw? Czy możesz nie kombinować, tylko normalnie robić zdjęcia?
    Haha, chodziło mi oczywiście o dekielek, zaślepkę. Miałem ją założoną przy włączaniu aparatu, czas naświetlania nie zmienił się jednak w automacie nawet jak ją zdjąłem.

  5. #15

    Domyślnie

    Jak wziąłeś na raty, to pewnie jest na gwarancji.
    Tak jak TOP mówi - wyślij go do serwisu, bo to nie jest normalne.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jano27 Zobacz posta
    ... Przełączam pomiędzy wizjerem a LCD po prostu przełącznikiem Lv obok pokrętła trybów.
    ...
    Masz rację, zapomniałem, że d5600 ma po prostu LV. Być może jest tak jak koledzy podpowiadają, że aparat do serwisu. Ja się tylko zastanawiam, czy zwyczajnie jak ustawiasz parametry na LV to nie wyskakuje AUTO ISO jak przy filmowaniu (dlatego masz domyślny czas 1/60s). Próbowałeś robić zdjęcia w dzień, zapominając o LV?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Masz rację, zapomniałem, że d5600 ma po prostu LV. Być może jest tak jak koledzy podpowiadają, że aparat do serwisu. Ja się tylko zastanawiam, czy zwyczajnie jak ustawiasz parametry na LV to nie wyskakuje AUTO ISO jak przy filmowaniu (dlatego masz domyślny czas 1/60s). Próbowałeś robić zdjęcia w dzień, zapominając o LV?
    Tak, obojętnie czy zasłonię obiektyw deklem, czy robię zdjęcia w dzień/nocy, przy patrzeniu przez wizjer automat ustawia ogromne czasy naświetlania. Przy przełączeniu na LV wszystko jest ok, AUTO ISO jest wyłącznie w samym trybie AUTO, w trybach P S A nie.

  8. #18

    Domyślnie

    Sorry, ale jeszcze tak z ciekawości zapytam - czy kiedy zasłaniasz obiektyw deklem, to w wizjerze dobrze widzisz obiekt fotografowany?

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Sorry, ale jeszcze tak z ciekawości zapytam - czy kiedy zasłaniasz obiektyw deklem, to w wizjerze dobrze widzisz obiekt fotografowany?
    Nie wiem czemu jesteś taki uszczypliwy, uraziłem Cię w jakiś sposób? Dekiel założony mam tylko dla ochrony obiektywu gdy nie używam aparatu i przywołałem go wyłącznie do porównania, żeby pokazać, że nawet kompletne odcięcie obiektywu od światła nie powoduje różnicy w dobranym przez automat czasu naświetlania.

  10. #20

    Domyślnie

    Nie, to nie uszczypliwość. Czasem ludzie mają różne pomysły, na przykład fotografowanie z dekielkiem na obiektywie, a potem wychodzą jakieś problemy. Lepiej upewnić się co do przypadku, więc jeszcze raz - sorry.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. pierścienie pośrednie z automatyką
    By YaPKnn in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-01-2014, 22:24
  2. d90 plus sb-900 plus automatyka i TTL
    By dahaka in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 17:39
  3. Pierścieniomieszek z automatyką
    By nickt in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-05-2010, 13:47
  4. Mieszek Macro i automatyka
    By jasior in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-08-2009, 07:31
  5. bagnet a automatyka przysłony
    By mibartek in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-04-2009, 20:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •