Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    Od 1995 roku używam sprzętu Nikona - poprzez F4, F5, D1, D200, D300s, D700, D500 i D850 i nic nie musiałem kalibrować, czasami lekkie poprawki w korpusie. Swoje uwagi kierujesz pod niewłaściwym adresem.
    No widzisz, a ja z Nikkorem 70-200 2.8 VR II miałem taką przygodę, że przy regulacji na 0 było idealnie na 135. Na 70 lekki BF, na 200 lekki FF. Może dla kogoś akceptowalny, ale dla mnie nie. Zabawa regulacją i okazuje się, że ideał na 200 jest przy +10, a na 70 przy -6. Oczywiście serwis pomógł, ale jednak... Narzędzie pro, wydawałoby się że ideał, a tu taka wpadka. A mojego Nikkora 17-55 2.8 w zakresie 35-55 do porządku doprowadziło dopiero Studio5s, więc te Nikkory też do ideałów nie należą... Ale też uważam, że nie ma o co się spierać. Każdy używa tego co mu pasuje. Bez sensu jest tylko pisanie, że moi koledzy coś tam mówili... Masz wielkie doświadczenie własne i lepiej z niego korzystaj...

  2. #22

    Domyślnie

    To odnośnie Sigmy tylko powiem, że w pewnym momencie wyłączyłem opcje customowe (tzn usb dock) i zacząłem robić na standardowych ustawieniach (chyba jakąś aktualizację instalowałem). No i działało super, usb dock leżał i się kurzył I nie trzeba się było niczym martwić.
    D810 + nikkor 500 f/4 vr
    instagram: frogifly

  3. #23

    Domyślnie

    Ludzie dajcie spokój!

    A co do obiektywów Nikona: miałem 18-35, który wykraczał ze skali mikrokalibracji. Mam 50/1.8 który pracuje na 0 i 85/1.8 w którym muszę ustawić +13. Wszystko sprawdziłem „naocznie” i FoCal’em.

    Twierdzenie „kup Nikona” i nie będziesz musiał kalibrować to bajka.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  4. #24

    Domyślnie

    A który obiektyw jest bardziej pyłoszczelny? skoro temat został sprowadzony do poziomu piaskownicy

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawl_s Zobacz posta
    Ludzie dajcie spokój!

    A co do obiektywów Nikona: miałem 18-35, który wykraczał ze skali mikrokalibracji. Mam 50/1.8 który pracuje na 0 i 85/1.8 w którym muszę ustawić +13. Wszystko sprawdziłem „naocznie” i FoCal’em.

    Twierdzenie „kup Nikona” i nie będziesz musiał kalibrować to bajka.
    Oczywiście, zdarzają się przypadki mikrokalibracji, ale zaręczam Ci, że w obiektywach wyższej klasy nie występuje problem, że zabraknie skali.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    Na szczęście nie jesteś zapewne żadnym autorytetem w dziedzinie fotografii, więc Twoja opinia nic nie znaczy...
    Tyle, że temat nie dotyczy poziomu fotograficznego a konkretnego sprzętu. Ktoś słusznie zauważył, że nie używałeś sprzętu na temat którego się wypowiadasz. Kontrargument, że twoi znajomi używali jest do jakiegoś stopnia słuszny, bo nie zawsze trzeba lądować na księżycu by móc twierdzić, że Ziemia nie jest płaska, ale te przepychanki portfoliowe faktycznie zaniżają poziom, bo odwracają uwagę od meritum a służą jedynie temu by wgnieść adwersarza w glebę. Może robisz super zdjęcia, nie sprawdzałem, ale to nie znaczy, że wiesz o sprzęcie którego nie używałeś więcej od kogoś kto może i robi słabsze, ale np jest fanem sprzętu lub ma konkretny obiektyw. To jest tak oczywiste, że aż dziw bierze, że się na ten temat w ogóle dyskutuje

    PS Nie jestem tu niczyim adwokatem
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 11-05-2020 o 15:18

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawl_s Zobacz posta
    Ludzie dajcie spokój!

    A co do obiektywów Nikona: miałem 18-35, który wykraczał ze skali mikrokalibracji. Mam 50/1.8 który pracuje na 0 i 85/1.8 w którym muszę ustawić +13. Wszystko sprawdziłem „naocznie” i FoCal’em.

    Twierdzenie „kup Nikona” i nie będziesz musiał kalibrować to bajka.
    FoCal jest wart tych 40£ czy 60£ za licencję? Dobrze to działa?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Tyle, że temat nie dotyczy poziomu fotograficznego a konkretnego sprzętu. Ktoś słusznie zauważył, że nie używałeś sprzętu na temat którego się wypowiadasz. Kontrargument, że twoi znajomi używali jest do jakiegoś stopnia słuszny, bo nie zawsze trzeba lądować na księżycu by móc twierdzić, że Ziemia nie jest płaska, ale te przepychanki portfoliowe faktycznie zaniżają temat, bo odwracają uwagę od meritum a służą jedynie temu by wgnieść adwersarza w glebę. Może robisz super zdjęcia, nie sprawdzałem, ale to nie znaczy, że wiesz o sprzęcie którego nie używałeś więcej od kogoś kto może i robi słabe zdjęcia, ale np jest fanem sprzętu lub ma konkretny obiektyw. To jest tak oczywiste, że aż dziw bierze, że się na ten temat w ogóle dyskutuje

    PS Nie jestem tu niczyim adwokatem
    I to jest główna wada tego forum - ciągłe rozpatrywanie mało istotnych szczegółów sprzętu fotograficznego. Dyskusja zaczęła się od pytania co warto kupić: obiektyw N czy S. Napisałem jedynie, że moim zdaniem wybór N, będzie lepszy i potwierdza to wielu moich znajomych, którzy akurat używają tego obiektywu. Osobiście Sigmy nie znam, bo nigdy nie kupiłem innego obiektywu niż Nikon i zawsze był to nowy obiektyw. Jednak uważam, że jeśli jest możliwość finansowa, to lepiej kupić N niż S czy T. W tym konkretnym przypadku przewagą N były cena i jasność oraz to, że ten obiektyw można kupić w ciemno, bez przebierania wśród wielu egzemplarzy w sklepie.
    A co do portofoliów, to uważam, że na forum fotograficznym warto wiedzieć co kto robi w fotografii.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    Oczywiście, zdarzają się przypadki mikrokalibracji, ale zaręczam Ci, że w obiektywach wyższej klasy nie występuje problem, że zabraknie skali.
    No i straciłeś wiarygodność... Opisany na tym forum przykład „szejsety” nikonowskiej Yanisa pokazuje wprost, że nawet obiektywy za kilkadziesiąt tys. zł, nowe trzeba kalibrować serwisowo

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaweko Zobacz posta
    No i straciłeś wiarygodność... Opisany na tym forum przykład „szejsety” nikonowskiej Yanisa pokazuje wprost, że nawet obiektywy za kilkadziesiąt tys. zł, nowe trzeba kalibrować serwisowo
    Ekstremalne przypadki też się zdarzają. To jednak margines.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    W tym konkretnym przypadku przewagą N były cena i jasność oraz to, że ten obiektyw można kupić w ciemno, bez przebierania wśród wielu egzemplarzy w sklepie.
    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    Ekstremalne przypadki też się zdarzają. To jednak margines.
    Skoro się zdarzają to i zakup "w ciemno" nie jest już taki pewny. Mam 5 Sigmę, mam też Nikkora. Kalibracja za free w Sigmie to nie jest koniec świata. Kalibrowałem również do wzorca D500 bo mimo, że to N i nowy to jednak coś inżynierom poszło nie tak najwidoczniej. Jesteś przekonany do N, ktoś do S, inny do T. A jak się spotkamy "w polu" i strzelimy fotki to najpewniej po exifie będzie widać kto czym robił.
    Autor wątku kupił nowy obiektyw 23 kwietnia - już jakiś czas temu Może napisze nam swoje odczucia.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Puszka do fotografii przyrodniczej
    By KUBAS95 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 05-01-2012, 20:32
  2. Nikon d90 do fotografii stockowej i przyrodniczej
    By under in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-12-2010, 22:11
  3. Festiwal fotografii przyrodniczej
    By gawar in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-12-2010, 13:12
  4. Dobry poradnik do fotografii przyrodniczej?
    By Miss M. in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-12-2008, 21:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •