Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32
  1. #11

    Domyślnie

    Jednak Nikkor 200-500 byłby lepszym wyborem. Pół przysłony jaśniejszy oraz sprawdzony przez wielu pod względem jakościowym. Nie zmienia to faktu, że to ciemne szkła jednak.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    Pół przysłony jaśniejszy oraz sprawdzony przez wielu pod względem jakościowym. Nie zmienia to faktu, że to ciemne szkła jednak.
    Można spytać co masz na myśli mówiąc, że sprawdzony przez wielu pod względem jakościowym? Chodzi Ci o jakość zdjęć rozumiem, bo chyba nie wykonania?
    D810 + nikkor 500 f/4 vr
    instagram: frogifly

  3. #13

    Domyślnie

    Jakość optyczną i AF


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    Jakość optyczną i AF


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Podejrzewam, że jeśli dostałbyś 10 zdjęć wykonanych losowo tymi dwoma szkłami to wskazanie które jest z którego obiektywu zależne będzie od szczęścia w losowaniu.

  5. #15

    Domyślnie

    Może. Nie używam żadnego z wymienionych. Jednak z tego co wiem od kolegów, N200-500 to naprawdę dobry obiektyw za rozsądna cenę. I nie wymaga szczęścia przy zakupie, jak to podobno bywa z Sigmą


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    Może. Nie używam żadnego z wymienionych. Jednak z tego co wiem od kolegów, N200-500 to naprawdę dobry obiektyw za rozsądna cenę. I nie wymaga szczęścia przy zakupie, jak to podobno bywa z Sigmą


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Nie żebym się czepiał. Ale to taka tradycja forum trochę - "N200-500 mają koledzy a Sigmy podobno są loteryjne". Gotowy przepis na merytoryczną poradę.
    N200-500 jest bardzo dobry - nie pozbawiony jednak pewnych uciążliwości do których trzeba przywyknąć. Sigmy są bardzo dobre - jeśli nie będziemy się katować myślą, że trzeba je będzie być może kalibrować, samemu lub w serwisie.
    Finalnie dostajemy obrazek, który jeśli prawidłowo zarejestrowany, prawidłowo działającym sprzętem i dobrze wywołany będzie prawie identyczny. Czy to będzie T, S czy N.

  7. #17

    Domyślnie Obiektyw do fotografii przyrodniczej - wybór

    A tak nie jest? O kalibracji nowych Sigm często się czyta, nawet na tym forum, z jakością też bywa różnie. O obiektywach Nikona nie ma takich opinii, szczególnie o tele.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez leon001 ; 10-05-2020 o 19:42

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    A tak nie jest? O kalibracji nowych Sigm często się czyta, nawet na tym forum, z jakością też bywa różnie. O obiektywach Nikona nie ma takich opinii, szczególnie o tele.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Akurat o 200-500 na tym forum też się czyta straszne rzeczy czasem Ale jest fajny, jest na liście moich planów. Ale złego słowa o Sigmach Art czy Sport nie powiem, a nie czytałem, miałem ich bardzo dużo. Prawie każdy mój obiektyw był jakoś kalibrowany, Nikkory też i nie chodzi tylko o kalibrację w korpusie, także mniej czytaj, mniej słuchaj kolegów, więcej sprawdzaj, będziesz pewny, a nie będzie Ci się wydawać

  9. #19

    Domyślnie

    Ja kupowałem T150-600 G1 kilka lat temu, to dwie sztuki N200-500, które sprawdzałem na 500mm były słabsze od Tamiego na 600mm (a Tamron to podobno „mydło” na 600mm). Nie ma żadnej zasady, trzeba sprawdzić, porównać sztuki.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaweko Zobacz posta
    Ja kupowałem T150-600 G1 kilka lat temu, to dwie sztuki N200-500, które sprawdzałem na 500mm były słabsze od Tamiego na 600mm (a Tamron to podobno „mydło” na 600mm). Nie ma żadnej zasady, trzeba sprawdzić, porównać sztuki.
    Nie będę się kłócił, nie ma o co. Wszystkie swoje obiektywy kupiłem w necie w sprawdzonym sklepie i ominęły mnie takie problemy. Wszystkie to Nikkory.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Puszka do fotografii przyrodniczej
    By KUBAS95 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 05-01-2012, 20:32
  2. Nikon d90 do fotografii stockowej i przyrodniczej
    By under in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-12-2010, 22:11
  3. Festiwal fotografii przyrodniczej
    By gawar in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-12-2010, 13:12
  4. Dobry poradnik do fotografii przyrodniczej?
    By Miss M. in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-12-2008, 21:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •