Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Nikkor-h 50mm f2

    Nie znalazłem takiego tematu, chociaż wątpię żeby się nie przewinął. Jeśli powinien trafić gdzie indziej, to przepraszam i proszę o przepięcie.
    Ale do rzeczy!
    Zakupiłem niedawno obiektyw (dzisiaj do mnie dotarł). Postawiłem na stare szkła z dobrymi opiniami i padło na Nikkora-h 50mm f2, ale w swojej ignorancji wziąłem wersję (jak mniemam) non-ai... Stary pancernik złożony ze szkła i metalu, o bardzo fajnej jakości, o którym w sumie przypadkiem się dowiedziałem, że może mi staranować body (nigdy bym nie przypuszczał, że obiektyw który pasuje na bagnet, może być niebezpieczny). Oczywiście jak tylko się wydało w co wdepnąłem, to zacząłem szperać po internatach w poszukiwaniu informacji iiii... o dziwno internet jest pełen niekoniecznie zgodnych opinii, a ja jako totalny laik nie umiem oddzielić ziarna od plew.
    Na pewnej stronie trafiłem na listę zgodności obiektywów nikona (kurde, można by doktorat o tym pisać), wg której obiektywów non-ai absolutnie nie używać z nowymi aparatami. Gdzie indziej trafiłem na informację, że jest parę modeli nikona (w tym d60 i d5000), z którymi można swobodnie używać tych starych szkiełek. Nawet na tej zacnej stronce widnieje informacja, która to sugeruje https://www.kenrockwell.com/nikon/co...ility-lens.htm.
    Bardzo bym prosił, żeby ktoś obeznany potwierdził, że mogę bezpiecznie używać tego obiektywu z tym aparatami.
    Na szczęście jeszcze nie pozbyłem się d60, to mogę najpierw przeprowadzić ewentualne testy zanim to zrobię ze swoją główną maszyną. Wolałbym jednak zminimalizować ryzyko, niż iść na żywioł.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5820.JPG
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	3,93 MB
ID:	38589

  2. #2

    Domyślnie

    Zarówno D60 jak i D5000 (zakładam, że chodzi o D5000 nie D500 ) nie mają symulatora przesłony, więc można pre-AI podpiąć. Ale będą to obiektywy manualne, bez pomiaru światła.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    Hura! Normalnie ulga, że weź Dzięki wielkie za odpowiedź. Manuale mi nie straszna, jest ciekawie - bawię się też na m42, więc trochę przywykłem.
    Kurczę, fajny ten obiektyw! Żyleta z piękną głębią, będzie zabawa.

Podobne wątki

  1. Nikkor 50mm 1.4G vs Nikkor 50mm 1.8G (używka kontra nówka)
    By FotoJeronimo in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 29-07-2019, 16:20
  2. Szybkie pytanie - Nikkor (Nippon) 50mm 1.4 czy Yongnuo 50mm 1.8
    By MorderczyKrolik in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-12-2017, 19:06
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-11-2015, 16:55
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-11-2015, 13:19
  5. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 16-09-2013, 08:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •