Close

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 83
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Że tak zapytam z głupia frant...
    Jak się Szanowni zapatrują na ładowanie do LF-a papieru negatywowego zamiast filmu? Bo to i tak trzeba skanować, więc później obróbka mniej kłopotliwa. Nie do wszystkiego rzecz jasna, ale może?
    Z tego co pamiętam to papiery mają bardzo, bardzo małą czułość (czy to w ASA czy to w DIN ).

  2. #22

    Domyślnie

    Pamiętasz ile dokładnie? Kolodion ma pomiędzy 1-3 w zależności od stanu i składu.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Pamiętasz ile dokładnie? Kolodion ma pomiędzy 1-3 w zależności od stanu i składu.
    Niestety nie, interesowałem się tym tak dawno "że najstarsi ludzie nie pamiętają".
    Ale tu: https://pl.rec.foto.narkive.com/hvzR...ow-w-skali-iso jest coś
    na ten temat.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jo44 Zobacz posta
    Niestety nie, interesowałem się tym tak dawno "że najstarsi ludzie nie pamiętają".
    Ale tu: https://pl.rec.foto.narkive.com/hvzR...ow-w-skali-iso jest coś
    na ten temat.
    Czyli podobnie jak kolodion. Gdzieś miałem fotografa który fajne zdjęcia portretowe w tej technice robił, z zaciekami w dwóch kolorach.

  5. #25
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Znajomy robi fotografie otworkową bezpośrednio na papierze. Ma długie czasy naświetlania. Ale wiadomo, otworek to bardzo duże f.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #26

  7. #27

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Otóż i to, pierwej kupić małoobrazkowy aparat za 100 złotych i pobróbować swoich sił w ciemni.
    Zestawy używanych akcesoriów, koreks, kuwety, wieszaki, płuczki, powiększalnik, widziałem na znanym portalu aukcyjnym za tak zwane psie grosze.
    To już bym chyba wolał Pentaxa + 105/2.4. :P


    Kuba, nie mam nic. Ja jestem 100% cyfrowy.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    To już bym chyba wolał Pentaxa + 105/2.4. :P


    Kuba, nie mam nic. Ja jestem 100% cyfrowy.
    A ja wręcz przeciwnie, absolutnie nie potrafię do końca wejść w cyfrowy obraz, który jest dla mnie nieodmiennie sztuczny, bo tworzony z kwadratów.
    Niby na dużych rozdzielczościach tego mocno nie widać, ale z tyłu głowy czujesz, że z tą cyfrową wersją "rzeczywistości" nie wszystko jest w porządku.
    Dlatego nadal moczę łapska w chemii i dopiero wtedy mam z fotografii prawdziwą przyjemność.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  10. #30

    Domyślnie

    Tutaj się zgodzę z david555 - chyba lepiej zobaczyć czy wkręcisz się w zabawę analogiem od małego formatu. Sam kupiłem jakiś czas temu Yashica Electro 35 GTN, koreks Patterson, termometr, chemię (ID11, utrwalacz Foma) i negatywy żeby poczuć to samo, co jakieś 28 lat temu jak chodziłem na kółko fotograficzne do domu kultury.
    Próg wejścia nie jest jakoś drogi - można zacząć od zwykłego Zenita z Heliosem 58/2 i spróbować zrobić pierwszy film analogiem.
    Większość negatywów B&W z przyzwoitym efektem wywołasz w D76 i pochodnych, utrwalacz może być dowolny. Sam wczoraj zamówiłem zestaw Tetenal C-41 i kilka negatywów kolorowych, z tym jest ciut więcej bawienia się.
    Koszt chemii przy wywołaniu pojedynczej kliszy małoobrazkowej B&W wychodzi jakieś 3,50 zł, koloru w C-41 5 zł (przy zakupie zestawu Tetenal 2.5l)
    Do tego czekam na dostawę do paczkomatu używanego Epsona V350, co by te negatywy digitalizować. Do tej pory używałem A7II i Samyanga 35/1.4 na pierścieniach makro ale jakość brzegów takiego "skanowania" jest bardzo słaba, a nie chciałem kupować ekstra obiektywu makro.
    Może w przyszłym roku zapoluję na średni format, tylko i sam sprzęt droższy i negatywy droższe.
    A7R3/AF18/AF35/AF45/MF58/AF85/MF135
    Yashica Electro 35 GTN | Konica Autoreflex TC 28/40

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Średni format
    By Marcin Borkowski in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 06-12-2013, 22:57
  2. Średni format.
    By frankohlanko in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 09-05-2013, 17:50
  3. średni format
    By kh29228 in forum Tradycyjne techniki wołania - ciemnia
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-01-2008, 21:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •