Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie Filmowanie kamerą gopro 8

    Cześć czy ktoś mi jest w stanie doradzić jaki kompletny zestaw kupić do filmowania podczas wycieczek górskich. Nie interesuje mnie jakieś profesjonalne filmowanie tylko dla własnych celów by później oglądać jej przebieg na telewizorze. Kamera gopro 8 do tego MIKROFON POJEMNOŚCIOWY do aparatu BOYA BY-MM1, przejściówka tak aby mikrofon podłączyć bezpośrednio do kamer( nie wiem czy w ogóle jest taka możliwość. Dodatkowo uchwyt do szelki plecaka. Co jeszcze potrzeba aby zestaw był kompletny. Do tej pory nagrywam obraz aparatem lx 100 a dźwięk nagrywam mikrofonem BOYA BY-LM10. Problem polega na tym iż tym zestawem upierdliwe jest filmowanie podczas marszu w trudnym terenie a atrakcyjnym. Dlatego chciałbym lx 100 robić zdjęcia a film nagrywać gopro. Ceny to ok 1500 zł za gopro 110 zł za dwie baterie plus ładowarkę, mikrofon ok 110 zł. Nie wiem tylko ile kosztuje i czy jest na rynku przejściówka z mikrofonu na kamerkę no i porządny uchwyt do plecaka ale nie klips

  2. #2

    Domyślnie

    Ile kosztuje 8 Black?
    Mam 7 Black, teraz podobno można kupić ją w super cenie. To bardzo dobra kamera z dobra stabilizacją. Stabilizacja elektroniczna, im lepsze warunki oświetleniowe tym ładniejszy obraz.

    Baterie tylko oryginały kupuj. Dłużej trzymają na baterii. Najlepiej mieć 3 baterie plus powerbank najlepiej.

    Jeśli chcesz podłączyć mikrofon zewnętrzny to musisz kupić adapter audio od gopro. Innej możliwości nie ma. Możesz jednocześnie podpiąć mikrofon i ładować kamerę z powerbanka. Na Ali są fajne klatki na gopro plus taki adapter.

    Na klipsach się nie znam, mam szelki, nie testowałem ale na piesze wycieczki wydają się spoko.

    Co do mikrofonu, to 8 Black ma fajna ramkę chyba już z mikrofonem zewnętrznym.

    Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  3. #3

    Domyślnie

    Zestawu ci nie polecę i nie wiem czy pomogę.

    Nie wiem dlaczego akurat upierasz się przy wersji 8 ?
    Mam wersję siedem i wbudowane mikrofony są zadziwiająco skuteczne.
    Co do zestawu to rozumiem że chodzi również o mocowanie.
    Wziąłbym mocowanie na klatkę piersiową i mocowanie na głowę kask. Przy czym mocowanie na głowe kask chyba wybrałbym na taśmach ze względu na przypadek któregoś z kierowców formuły 1 (narty-kask-gopro-upadek)
    Zaplanowałbym to tak aby mozna było wygodnie przepinać kamerę jedną ręką

  4. #4

    Domyślnie

    Sprawdziłem ceny. 8 black za 1450 zł extra cena. Nie ma się co zastanawiać. We wrześniu październiku pewnie będzie premiera 9 Black

    Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  5. #5
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Czytałem coś tam jakieś porównania i jednak 8 wychodzi zwycięsko to postanowione i raczej tego nie zmienię. Nie potrzebuję mocowania na kask bo kasku nie nosze tak więc to odpada. Dodatkowo filmy z kasku po prostu mnie denerwują tego nie da się oglądać. Myślałem nad mocowaniem na klatce ale nie wiem jak będą wygladać krótkie ujęcia z tego poziomu. Co mnie denerwuje to własnie ta uprząż a na niej plecak. Podczas długich wędrówek rzędu 30-50 km może to być problemem. Najbardziej odpowiada mi uchwyt na szelkę plecaka.

  6. #6

    Domyślnie

    Spoko
    Jak z twoich riserczy wersja osiem jest lepsza to bierz. Myślę że i tak dłużej będzie miała wsparcie a to też sie liczy.
    Mocowania na głowie bym nie skreślał ale tylko przy założeniu że wspinasz się a mocowanie jest "przepinalne"

  7. #7
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    A czy nagrywanie z klatki piersiowej lub z paska będzie stabilne?

    Teraz denerwuje mnie ciągłe rozkładanie tego zestawu a potem stabilicacja w vegasie w domu dźwięku z mikrofonu krawatowego z obrazem z lx a.
    Ostatnio edytowane przez manfred ; 19-04-2020 o 09:37

  8. #8

    Domyślnie

    stabilizacja która jest wbudowana w te ustrojstwa jest bardzo ok.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    A czy nagrywanie z klatki piersiowej lub z paska będzie stabilne?
    Bedzie Pan zadowolony. Nie mam akurat pod reka zadnego klipu z mocowania na klatce piersiowej. Mam za to z tylu kasku. Stabilizacja obcina odrobine kadru wiec 4k ze stabilzacja nie jest do konca 4k.

    https://youtu.be/pV3TfOQUzcM

    Pursue happiness with diligence

  10. #10
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Obraz bajka aż nie mogę uwierzyć

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kamerka GoPro 5
    By 2marekm in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-12-2020, 18:01
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-08-2018, 20:03
  3. Filmowanie 1 czyli Nikona 1 jako kamera
    By arona102 in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 23-08-2017, 08:29
  4. GOPRO 3+ - uszczelnienia ?
    By fafniak in forum Serwis
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-08-2015, 00:25
  5. Jaka kamera 120fps? GoPro?
    By docxxx in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 02-04-2013, 12:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •