Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Cóż, samolot na lotnisku bądź na pokazach lotniczych a samolot na wysokości przelotowej to jednak różne pary kaloszy.
    Podobnie, działanie AF w kompaktach a w lustrzankach.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2018
    Miasto
    Białystok
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jjj Zobacz posta
    Większych głupot niż Ty napisałeś dawno już tutaj nie czytałem. AF-S do obiektu w ruchu w aparacie który posiada AF-C ? No chyba, że ta opcja nie działa w P900...

    Pierwsze z brzegu:
    http://www.hesja.pl/co-nowego,328,po...graficzny.html
    http://poczatkujacyfotograf.pl/jak-f...owac-samoloty/
    http://airfoto.photosite.pl/index_old.pl.html
    Gdzie w tych linkach jest wzmianka o RNAV spottingu kompaktami? Tutaj cały czas chodzi o samoloty pasażerskie, transpotrowe na wysokości powyżej 9 tys. metrów. Nie o pokazy, nie o focenie spod płotu na lotnisku, tylko o RNAV spotting!
    I dlaczego uważasz, że piszę głupoty, jeżeli nie miałeś sprzętu w ręku? Bazujesz na własnych domysłach, które są powielane w necie na potęgę. Nie wiem, ale się wypowiem.

    Otóż wykorzystanie AF-C sprawi, że bardzo często obraz będzie się rozmywał, do tego stopnia, że obraz będzie jedną, wielką niebeską plamą. A jeszcze gorzej jeżeli użytkownik "za jednym zamachem" wysumie obiektyw na maksymalną ogniskową. Obraz tak się rozmyje, że AF nie będzie miał na czym wyostrzyć, nie wspominając o wycelowaniu w samolot. Autofocus będzie często głupieć. Temu poleciłem AF-S, bo użytkownik sam ma możliwość złapać samolot w obszar ostrzenia. Nawet jak od razu wysumie obiektyw do końca to będzie w kadrze widać lekko rozmazany samolot. Dużo łatwiej i skuteczniej.
    A dlaczego nie punkty ostrzenia, tylko ustawienia centralne na szeroki kadr? Bo punkty ostrzenia bardzo często skupiają się na smugach lub kilku punktach na samolocie. Mało skuteczne...
    Ostatnio edytowane przez QuCyk ; 19-04-2020 o 21:53

  3. #13

    Domyślnie

    Czyli to jest problem kiepskiego AF-C w P900 a nie argument na stosowanie af-s zamiast af-c w tego typu fotografii obiektów poruszających się. Co do punktu centralnego to ja tego akurat nie negowałem. No i skąd wiesz, że autor pisał wyłącznie o tak wąskim zakresie zdjęć lotniczych jak przelatujące na wys. 9000 m samoloty pasażerskie ?
    Zresztą to żadna filozofia, żeby autor to sobie potestował/posprawdzał i przy okazji poznał aparat.
    Ostatnio edytowane przez jjj ; 19-04-2020 o 22:17

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2018
    Miasto
    Białystok
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jjj Zobacz posta
    Czyli to jest problem kiepskiego AF-C w P900 a nie argument na stosowanie af-s zamiast af-c w tego typu fotografii obiektów poruszających się. Co do punktu centralnego to ja tego akurat nie negowałem. No i skąd wiesz, że autor pisał wyłącznie o tak wąskim zakresie zdjęć lotniczych jak przelatujące na wys. 9000 m samoloty pasażerskie ?
    Zresztą to żadna filozofia, żeby autor to sobie potestował/posprawdzał i przy okazji poznał aparat.
    Więcej jak pewne, ze chodziło o RNAV. Do focenia tylko spod płotu kupuje się lustrzanki. Choć P900 też fajnie się pod płotem sprawdza
    Generalnie AF-C działa prawidłowo. Ale jeżeli mówimy o RNAV, gdzie samolot w kadrze nie jest duży, to AF-C potrafi zgłupieć - o to chodzi. Dlatego z własnego doświadczenia poleciłem AF-S. AF-S używałem też pod płotem na okęciu i żadnego zdjęcia nie miałem nieostrego (chyba, że falowanie było zbyt wysokie). A wywalałem dwie baterie na sesji.
    Ostatnio edytowane przez QuCyk ; 19-04-2020 o 22:39

  5. #15

    Domyślnie

    Ruchy powietrza to niestety duży problem przy długich tele...

  6. #16

    Domyślnie

    P1000 ma program ptaki, ma program ksiezyc, dobrze sie to sprawdza, moze w P950 jest program samolot
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Przykładowe możliwości Nikona Coolpix P900
    By Kevak in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 14-09-2020, 20:32
  2. Statyw Do Nikona p900
    By wojciech998 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-04-2017, 14:48
  3. Tyczka/maszt do zdjęć z wysokości - co wybrać?
    By Pakuliusz in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-02-2014, 10:47
  4. Obiektyw tele do zdjęć samolotów/przyrody
    By MrLiR in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-02-2010, 19:31
  5. Jak ustawic ostrosc podczas robienia nocnych zdjec?
    By Reed in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-10-2009, 14:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •