Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Szara karta - wielkość, producent

    Pewnie na temat potrzeby używania szarej karty zdania są podzielone. Zamierzam sobie sprawić i nie wiem czy średnica ok 30 cm będzie właściwa. Drugą, białą stronę wykorzystałbym do ustawienia balansu bieli. Jednak
    zaleca się by wzorzec zajmował cały kadr. Jeśli użyję obiektywu 24 mm, to jeśli nawet podejdę na tyle blisko, ze wzorzec wypełni mi cały kadr (bo tak trzeba, nie?), to czy przypadkiem nie rzucę cienia na kartę i pomiar nie będzie dość precyzyjny?
    Myślałem w związku z tym o średnicy 50 cm, ale jednak cena szybuje w tym przypadku bardzo wysoko. Jakie są Wasze doświadczenia w tej kwestii?
    A producent, marka ma tu jakieś znaczenie?
    Czy tak zwane trwałe i zmywalne są takie w rzeczywistości?
    D70s + D300 + D700 + D750 + S 14-24/2,8 + S35/1,4 + N50/1,8 + N24-70/2,8 + N70-200/2,8 VRII + SB-800 + SB-900 + Zenit 122 + SLIK PX RO 500D

  2. #2

    Domyślnie

    Mam szarą kartę kodaka i ma rozmiar A4.
    W passport checker jest za to pierdoła nie wiele większa od wizytówki.
    Ważne abyś miał zrobione zdjęcie karty w centralnym punkcie. Możesz zrobić testy jak twój sprzęt sobie z nimi radzi. Ale myśle że poza A4 nie wartość wychodzić.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja porównywałem z wzornika QPcard z takim chińskim od godox breloczkiem co ma trzy karty i wyszło w porównaniu że jest w obu ok, wielkość ma znacznie jeśli zdjęcie robimy z większej odległości.

  4. #4

    Domyślnie

    weź gazetę, sprawdź na ile musisz podejść aby mieć cały kadr i nie cieniować, zmierz, sprawdź czy zmieścisz do torby, jeśli tak to kup, osobiści używam bardzo często, w przypadku tego sprzętu który używam wystarczy mi ok 10-15 cm
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    weź gazetę, sprawdź na ile musisz podejść aby mieć cały kadr i nie cieniować, zmierz, sprawdź czy zmieścisz do torby, jeśli tak to kup, osobiści używam bardzo często, w przypadku tego sprzętu który używam wystarczy mi ok 10-15 cm
    Tak trzeba będzie zrobić. Dziękuję. A jak z jakością, czy ta tańsza nie wyblaknie? Znalazłem coś, ale czy tu na forum można podlinkować konkretny produkt (niestety ze sklepem)?
    D70s + D300 + D700 + D750 + S 14-24/2,8 + S35/1,4 + N50/1,8 + N24-70/2,8 + N70-200/2,8 VRII + SB-800 + SB-900 + Zenit 122 + SLIK PX RO 500D

  6. #6

    Domyślnie

    kupiłem z co najmniej 10 lat wstecz kartonowego kodaka, do dziś działa (choć tanie to nie było ), mam jakąś okrągłą biało szarą, i tu już mniej wesoło - "wyciera się", a biały już nie jest tak biały
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    kupiłem z co najmniej 10 lat wstecz kartonowego kodaka, do dziś działa (choć tanie to nie było ), mam jakąś okrągłą biało szarą, i tu już mniej wesoło - "wyciera się", a biały już nie jest tak biały
    Właśnie. Czy wyższa cena przełoży się na trwałość bieli i szarości. Znalazłem coś Lastolite za około 100-110 złotych i coś Joyart za połowę tej poprzedniej. Wygląd, futerał niemal identyczne. Bądź tu mądry.
    D70s + D300 + D700 + D750 + S 14-24/2,8 + S35/1,4 + N50/1,8 + N24-70/2,8 + N70-200/2,8 VRII + SB-800 + SB-900 + Zenit 122 + SLIK PX RO 500D

  8. #8

    Domyślnie

    mam "zwykłą" kartonową i noszę w kopercie, często robię w "skomplikowanych" warunkach balansu bieli i na dwa-trzy aparaty, obiektywy też mają "swoją" kolorystykę, zależy mi na wstępnym w miarę poprawnym ustawieniu, a później aby wszystkie zdjęcia były "jednakowe", nawet jak mam trochę (według mnie) przesunięty balans to na wszystkich kolejnych jednakowo, więc pracuję na jednym zdjęciu i zapamiętuję wartość "przesunięcia" (co dla mnie istotne bo w większości to jpeg), weź tą, która Ci pasuje i taką, że nie będziesz sobie robił wyrzutów jak zgubisz lub zniszczysz
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #9

    Domyślnie

    Fakt, szkła też potrafią zmieniać kolorystykę na tych samych puszkach. Może passport checker będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem? jest dokładniejszy. A za wstępny wzorzec możesz użyć zwykłej kartki papieru.

Podobne wątki

  1. Szara karta czy korekta???
    By pawulonxxx in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-07-2011, 22:34
  2. szara karta
    By bazej in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26-08-2010, 09:49
  3. Szara karta
    By bialy260 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-03-2008, 11:17
  4. Szara karta a histogram
    By lesheck in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-04-2006, 19:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •