Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Chrzest Święty w czasach Pandemi

    Witam,
    Chrzest w rodzinie w trybie przyspieszonym (dzięki temu w ogóle się odbył), był to jeszcze czas kiedy nie było restrykcji 5 osób w liturgii.

    O tym, że się odbędzie dowiedziałem się tego samego dnia w pracy, na kadry w domu podczas przygotowań miałem dokładnie +/- 20 minut, potem msza o godzinie 18 gdzie na dworze była już szarówka.
    Był to również chrzest bojowy D7100, którym musiałem opanować kościół totalnie bez światła zastanego.

    Generalnie ze zdjęć nie jestem zadowolony, wszechobecny pośpiech / totalna ciemnica w kościele.

    Proszę o konstruktywny opierdziel - być usiądę do obróbki raz jeszcze - z góry dzięki

    1
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4925.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	5,32 MB
ID:	38470

    2.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4922.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	263,0 KB
ID:	38471

    3.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4920-Edit.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	265,0 KB
ID:	38472

    4.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4897.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	353,2 KB
ID:	38473

    5.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4907-Edit.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	296,3 KB
ID:	38474

    6.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4914.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	334,3 KB
ID:	38475

    7.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4947-Edit.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	464,2 KB
ID:	38476

    8.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4959.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	318,8 KB
ID:	38477

    9.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4967.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	328,9 KB
ID:	38478

    10.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4968-Edit.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	280,5 KB
ID:	38479

    11.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4974.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	383,4 KB
ID:	38480

    12.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4979.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	349,8 KB
ID:	38481

    13.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4990.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	267,0 KB
ID:	38482
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Okiem laika: Nr 3, 5 i 6 są miłe w odbiorze, pogodny klimat, fajna kolorystyka, można by rzec taki portret rodziny w jej środowisku naturalnym. Z naciskiem na nr 3 (zobacz jak fajnie grają akcenty kolorystyczne w postaci szminki i łańcuszka od smoczka!). Na nr 7 - ciekawa perspektywa, choć w scenerii nie widać bohaterów.

    Są też małe wtopy - na nr 4 mogłeś poczekać aż dzidziuś odwróci się w Twoją stronę, bo w tej chwili wygląda jakby chciał zwiać chrzestnemu w stronę bardziej atrakcyjnych zjawisk niż aparat. Na nr 12 chrzestna śpi, mama patrzy w podłogę, a obaj faceci zaabsorbowali się dmuchaniem - może jednak masz zamiast tego inną fotkę, zrobioną kilka sekund wcześniej lub później.

    Ogółem na pewno fajna pamiątka

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacenty Z. Zobacz posta
    Okiem laika: Nr 3, 5 i 6 są miłe w odbiorze, pogodny klimat, fajna kolorystyka, można by rzec taki portret rodziny w jej środowisku naturalnym. Z naciskiem na nr 3 (zobacz jak fajnie grają akcenty kolorystyczne w postaci szminki i łańcuszka od smoczka!). Na nr 7 - ciekawa perspektywa, choć w scenerii nie widać bohaterów.

    Są też małe wtopy - na nr 4 mogłeś poczekać aż dzidziuś odwróci się w Twoją stronę, bo w tej chwili wygląda jakby chciał zwiać chrzestnemu w stronę bardziej atrakcyjnych zjawisk niż aparat. Na nr 12 chrzestna śpi, mama patrzy w podłogę, a obaj faceci zaabsorbowali się dmuchaniem - może jednak masz zamiast tego inną fotkę, zrobioną kilka sekund wcześniej lub później.

    Ogółem na pewno fajna pamiątka
    Dzięki za poświęcony czas i kilka słów, bo jak widać to forum staje się głównie techniczną gonitwą, nikomu nie chce się nic pisać co źle co ok - także jeszcze raz dzięki, że tu zajrzałeś.
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarcinSt Zobacz posta
    Dzięki za poświęcony czas i kilka słów, bo jak widać to forum staje się głównie techniczną gonitwą, nikomu nie chce się nic pisać co źle co ok - także jeszcze raz dzięki, że tu zajrzałeś.
    Nieprawda, że nikomu się nie chce - ja na ten przykład już pisałem, że masz straszną żółtaczkę na zdjęćiach przez źle dobraną WB. Z drugiej strony - ileż razy można powtarzać, dawać przykłady, mówić, jak prosto to poprawić, itd... Już powoli się nie chce, jak piszesz komuś o podstawach, słyszysz że gość jakby zrozumiał, a potem pokazuje to samo, tylko jeszcze bardziej żółtaczkowe...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Nieprawda, że nikomu się nie chce - ja na ten przykład już pisałem, że masz straszną żółtaczkę na zdjęćiach przez źle dobraną WB. Z drugiej strony - ileż razy można powtarzać, dawać przykłady, mówić, jak prosto to poprawić, itd... Już powoli się nie chce, jak piszesz komuś o podstawach, słyszysz że gość jakby zrozumiał, a potem pokazuje to samo, tylko jeszcze bardziej żółtaczkowe...
    Czy mógłbyś pobrać najbardziej żółte i ustawić WB wg Ciebie taki jak powinien być?
    D7100 / Sigma 17-50 / Triopo 982 II
    https://mstanczuk.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarcinSt Zobacz posta
    Czy mógłbyś pobrać najbardziej żółte i ustawić WB wg Ciebie taki jak powinien być?
    Mówienie o wyborze WB w wypadku jpgów jest nieporozumieniem, bo WB można wybrać w pliku RAW, a już wywołane formaty można jedynie trochę sztucznie ochłodzić lub ocieplić, ale pomimo to da się coś zrobić, o czym za chwilę.

    Ale zanim to zrobię, to mam prośbę: całkowicie zignoruj dyskusję która toczy się powyżej o systemach, programach i wywoływaniu, bo nie tylko nic nie wnosi, ale miesza w głowach - to jakby gadać o nauce z płąskoziemcami. Jeden słynie z nieustannego powtarzania w każdej możliwej sytuacji, że z definicji Nikon jest be, więć zdjęć dobrych nie zrobi i już. Drugi ma tak księżycowe teorie jak to, że stres lub okulary nie pozwalają fotografowi zrobić dobrej ekspozycji, albo teraz mówi, że ma suwaki od kolorów jako radę na zły WB (nie wiadomo która teoria głupsza).

    Otóż nie wierząc w głupoty ani jednego ani drugiego powiem Ci na pocieszenie, że Nikonem - jak każdym innym aparatem - można osiągać rewelacyjne kolory, tylko trzeba to umieć. I nie jest tak, że wystarczy sobie kupić jakiś inny sprzęt, żeby kolory wyszły dobrze. Są sytuacje, że kolory wyjdą dobrze 'same z siebie' (jak są łatwe warunki oświetleniowe), a zdarzają się sytuacje oświetleniowo bardziej skomplikowane, że za Chiny nie wyjdą 'same' tylko trzeba im pomóc - i to jest niezależne od systemu jaki się ma, bo taka jest fizyka.







    Teraz o Twoim problemie. Bardzo się starałem, żeby w zdjęciu pobranym nie robić NIC INNEGO, jak jednym kliknięciem usunąć zafarb. NIC INNEGO, jeden klik. To jest dopiero początek obróbki - nie od parady to w LRze jest pierwszy suwak i pierwszej zakłąxce poświęconej obróbce. To powinien być absolutny początek działań (zaraz po selekcji), bo od niego zależy dalsza część - praca nad kolorami, ekspozycją, itd. Jeśli tego nie ustawisz na początku w miarę do rzeczy, dalsza praca będzei miała mało sensu.

    Jedyne co robiłem, to w LRze wziąłem odpowiedni młotek i walnąłem raz, jednym klikiem w odpowiednie miejsce. Nie poprawiałem potem już nic, nie ustawiałem kolorów, nie walczyłm z ekspozycją, nie edytowałem w najmniejszym stopniu nic innego, tylko jeden klik i taki efekt wyszedł.

    Zważ na to, że to są animowane gify, które mają tylko 256 kolorów, więć kolory są nieco plastikowe i bez subtelności (np. usta matki na pierwszym wydają się świecić jak czerwone LEDy, całość jest zaróżowiona) - ale przykłady mam nadzieję pokazują dobitnie, że łątwo jest zlikwidować żółtaczkę.

    I te przykłady mają Ci to pokazać: dzisiaj już nie można się tłumaczyć, że się żółtaczki nie umie pozbyć. I nie słuchaj idiotyzmów że to ornat księdza zawinił - zawinił niestety operator, taki jest smutny, ale oczywisty wniosek.

    Wybrałem wcale nei najbardziej żółte przykłady.


















    - - - - kolejny post - - - - - -

    PS
    Dziękuję Marti, że zawróciłeś rozmowę na właściwe tory z tych bagien teorii i teoryjek... Nie widziałem Twojego posta jak pisałęm swojego.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7

    Domyślnie

    To niesamowite jak częstym jest problem z żółtymi kadrami w systemie N. A są systemy że prosto z puszki jest poprawnie nawet z jpgow, bez mordęgi z obróbką i bez szarych kart. To po co się męczyć?

    Ale jeśli już pisano Ci ze żółte kolory są to obróbkę zaczyna się od ustalenia poprawnie wb w wołarce, skoro aparat sam tego poprawnie nie zrobił, po to m.in jest ten raw. Może monitor masz źle ustawiony ze tego u Ciebie nie widać.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 23-04-2020 o 03:18
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    ... obróbkę zaczyna się od ustalenia poprawnie wb w wołarce, skoro aparat sam tego poprawnie nie zrobił, po to m.in jest ten raw. Może monitor masz źle ustawiony ze tego u Ciebie nie widać.
    no było pisane jak wół
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  9. #9

    Domyślnie

    @cybulski

    Czyżbyś sugerował, że istnieją systemy, które z buta niwelują zafarby ???
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    @cybulski

    Czyżbyś sugerował, że istnieją systemy, które z buta niwelują zafarby ???
    Ciężko powiedzieć czy takie są. Każdy system, którego uzywam/używałem ma zalety i wady. Ja gdy byłem w Nikonie nie miałem problemu z żółtym bo nauczyłem się sobie radzić. Ale czasem zdarza mi się otworzyć starszego rawa z N i mają taki żółty odcień z definicji. Potem to znika po korekcie ale na początku jest. Pewnie chodzi o programowe rozwiązanie WB i profil kolorów, który jest fabrycznie taki a nie inny. Technicznie na tym się nie znam ale np w Canonie i Fuji mam wrażenie że nie spotkałem aż takich problemów z WB. Nowsze Nikony też pewnie są już poprawione pod tym kątem ale nie znam.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 23-04-2020 o 08:34
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Chrzest święty - Oskar
    By Carolco in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 05:32
  2. [ Przyroda ] Święty
    By kl in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-06-2015, 08:56
  3. [ Portret ] nie świety
    By LordYoghurt in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-05-2012, 09:03
  4. [ Foto-żart ] Swiety
    By wesu in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-12-2008, 16:50
  5. [ Sport ] Święty Leo
    By lacha in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 23-11-2007, 18:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •