Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40
  1. #11

    Domyślnie

    Chrzest w czasach pandemii (2 i) żółtaczki.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Nie wiem na ile masz doświadczenie z rawami z cyfry. Sądząc po innych wpisach to nie jesteś zwolennikiem cyfrowej foto więc zakładam że możesz nie doceniać tego że są faktycznie inne systemy które tej żółtaczki nie robią w takim przypadku. Tu są żółte kadry nie tylko z księdzem.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Nikon koloruje raw pod krajobrazy, widoczki, taka nieudana żółta "Velvia" chyba
    Robię w cyfrze, bo muszę, a nie dlatego że lubię, niemniej zapisuję w RAWach i edytuję, nie są mi więc obce arkana edycji tychże.
    Na wszelkie zafarby, mamy w edytorach "suwaki" składowych chrominacji.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Robię w cyfrze, bo muszę, a nie dlatego że lubię, niemniej zapisuję w RAWach i edytuję, nie są mi więc obce arkana edycji tychże.
    Na wszelkie zafarby, mamy w edytorach "suwaki" składowych chrominacji.
    Rawy Nikona z definicji miały dominantę żółtą w raw. W Zetkach chyba już problem zlikwidowano. Zetki znam tylko z Waszych opisów. Canon ma zimniejsze odwzorowanie. Fuji robi "symulacje filmów" która to informacja jest zdaje sie zapisana w rawach, jeśli tylko wołarka umie to odczytać. Tak bez wnikania w szczegóły. Ostatnio JacekW pokazywał np. w jaki sposób dobiera "profil" do Nikona w C1. Tam jest dużo wbudowanych profili innych puszek, pokazywał swoje ulbione profile bodajże z puszek PhaseOne.
    Zapewne archaiczna wołarka, jeśli autor takiej używa czyli LR, powoduje wiecej problemów niż je rozwiązuje. Tak samo starsze puszki Nikona dla początkującego usera, dawały więcej problemów do rozwiązania niż pomagały. Widać to często po wpisach "nowych" z czym się borykają. No Nikon nie ułatwiał nigdy tematu i to jest fakt. Ale są na szczęście inne systemy które mają to ogarnięte dobrze łacznie z dedykowanymi darmowymi i płatnymi wołarkami Capture One. Tego niestety nie ma Nikon i Canon. Tu pozostają tylko płatne wersje C1.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 23-04-2020 o 10:31
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Rawy Nikona z definicji miały dominantę żółtą w raw. W Zetkach chyba już problem zlikwidowano. Zetki znam tylko z Waszych opisów. Canon ma zimniejsze odwzorowanie. Fuji robi "symulacje filmów" która to informacja jest zdaje sie zapisana w rawach, jeśli tylko wołarka umie to odczytać. Tak bez wnikania w szczegóły. Ostatnio JacekW pokazywał np. w jaki sposób dobiera "profil" do Nikona w C1. Tam jest dużo wbudowanych profili innych puszek, pokazywał swoje ulbione profile bodajże z puszek PhaseOne.
    Zapewne archaiczna wołarka, jeśli autor takiej używa czyli LR, powoduje wiecej problemów niż je rozwiązuje. Tak samo starsze puszki Nikona dla początkującego usera, dawały więcej problemów do rozwiązania niż pomagały. Widać to często po wpisach "nowych" z czym się borykają. No Nikon nie ułatwiał nigdy tematu i to jest fakt. Ale są na szczęście inne systemy które mają to ogarnięte dobrze łacznie z dedykowanymi darmowymi i płatnymi wołarkami Capture One. Tego niestety nie ma Nikon i Canon. Tu pozostają tylko płatne wersje C1.
    No, ale jaka to krzywda odżałować 1,2k na C1, jeżeli go ktoś autentycznie potrzebuje ?

    Krzywda, to była kiedy umarł CNX2 dla nowych puszek, a nie był to program za darmo.

    Jakkolwiek wymyślne byłyby jednak presety w tym czy innym edytorze, to nie zwalnia to fotografa z myślenia na etapie rejestracji obrazu, bo zafarby od dużych barwnych płaszczyzn, były, są i będą, zatem trzeba sobie z nimi jakoś radzić.
    Od tego między innymi, mamy emitery światła ciągłego i błyskowego o odpowiedniej temperaturze barwowej.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #15

    Domyślnie

    Tak jak już koledzy napisali - "zółtaczka" w kościele po całości.
    Jeśli robisz w rawach, to nie ma problemu aby to ogarnąć nawet w darmowym Capture NX-D. Jeśli w jpg, to troszkę gorzej, ale jak masz PS to też spokojnie można temu zaradzić. A najlepiej jakbyś miał prekalibrowany monitor, to wtedy widać od razu źle ustawiony WB i efekty poprawek.

    Zdjęcie Twoje oryginalne:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4968-Edit.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	118,2 KB
ID:	38656

    Po szybkim usunięciu dominanty barwnej w PS:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4968-Edit_korekta.jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	410,7 KB
ID:	38657

    pozdrawiam
    D850 + Irix 11/4 + N24-70/2.8 + N70-200/2.8 FL + N105/1.4E ED + S35/1.4 + S50/1.4 + S135/1.8 + T17-35/2.8-4 + T85/1.8 VC + SB910 + Navigator X + trochę umiejętności i dużo planów

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarcinSt Zobacz posta
    Czy mógłbyś pobrać najbardziej żółte i ustawić WB wg Ciebie taki jak powinien być?
    Mówienie o wyborze WB w wypadku jpgów jest nieporozumieniem, bo WB można wybrać w pliku RAW, a już wywołane formaty można jedynie trochę sztucznie ochłodzić lub ocieplić, ale pomimo to da się coś zrobić, o czym za chwilę.

    Ale zanim to zrobię, to mam prośbę: całkowicie zignoruj dyskusję która toczy się powyżej o systemach, programach i wywoływaniu, bo nie tylko nic nie wnosi, ale miesza w głowach - to jakby gadać o nauce z płąskoziemcami. Jeden słynie z nieustannego powtarzania w każdej możliwej sytuacji, że z definicji Nikon jest be, więć zdjęć dobrych nie zrobi i już. Drugi ma tak księżycowe teorie jak to, że stres lub okulary nie pozwalają fotografowi zrobić dobrej ekspozycji, albo teraz mówi, że ma suwaki od kolorów jako radę na zły WB (nie wiadomo która teoria głupsza).

    Otóż nie wierząc w głupoty ani jednego ani drugiego powiem Ci na pocieszenie, że Nikonem - jak każdym innym aparatem - można osiągać rewelacyjne kolory, tylko trzeba to umieć. I nie jest tak, że wystarczy sobie kupić jakiś inny sprzęt, żeby kolory wyszły dobrze. Są sytuacje, że kolory wyjdą dobrze 'same z siebie' (jak są łatwe warunki oświetleniowe), a zdarzają się sytuacje oświetleniowo bardziej skomplikowane, że za Chiny nie wyjdą 'same' tylko trzeba im pomóc - i to jest niezależne od systemu jaki się ma, bo taka jest fizyka.







    Teraz o Twoim problemie. Bardzo się starałem, żeby w zdjęciu pobranym nie robić NIC INNEGO, jak jednym kliknięciem usunąć zafarb. NIC INNEGO, jeden klik. To jest dopiero początek obróbki - nie od parady to w LRze jest pierwszy suwak i pierwszej zakłąxce poświęconej obróbce. To powinien być absolutny początek działań (zaraz po selekcji), bo od niego zależy dalsza część - praca nad kolorami, ekspozycją, itd. Jeśli tego nie ustawisz na początku w miarę do rzeczy, dalsza praca będzei miała mało sensu.

    Jedyne co robiłem, to w LRze wziąłem odpowiedni młotek i walnąłem raz, jednym klikiem w odpowiednie miejsce. Nie poprawiałem potem już nic, nie ustawiałem kolorów, nie walczyłm z ekspozycją, nie edytowałem w najmniejszym stopniu nic innego, tylko jeden klik i taki efekt wyszedł.

    Zważ na to, że to są animowane gify, które mają tylko 256 kolorów, więć kolory są nieco plastikowe i bez subtelności (np. usta matki na pierwszym wydają się świecić jak czerwone LEDy, całość jest zaróżowiona) - ale przykłady mam nadzieję pokazują dobitnie, że łątwo jest zlikwidować żółtaczkę.

    I te przykłady mają Ci to pokazać: dzisiaj już nie można się tłumaczyć, że się żółtaczki nie umie pozbyć. I nie słuchaj idiotyzmów że to ornat księdza zawinił - zawinił niestety operator, taki jest smutny, ale oczywisty wniosek.

    Wybrałem wcale nei najbardziej żółte przykłady.


















    - - - - kolejny post - - - - - -

    PS
    Dziękuję Marti, że zawróciłeś rozmowę na właściwe tory z tych bagien teorii i teoryjek... Nie widziałem Twojego posta jak pisałęm swojego.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    ... obróbkę zaczyna się od ustalenia poprawnie wb w wołarce, skoro aparat sam tego poprawnie nie zrobił, po to m.in jest ten raw. Może monitor masz źle ustawiony ze tego u Ciebie nie widać.
    no było pisane jak wół
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Drugi ma tak księżycowe teorie jak to, że stres lub okulary nie pozwalają fotografowi zrobić dobrej ekspozycji, albo teraz mówi, że ma suwaki od kolorów jako radę na zły WB (nie wiadomo która teoria głupsza).
    ...
    Przyznam ze smutkiem, że większego bufona ze świecą szukać nie tylko w Krakowie.
    I ten język kreujący siebie na wszechwiedzącego, no po prostu ... bombel.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  9. #19

    Domyślnie

    Krakusy cięte mają języki. Coś wiem o tym, moja piękniejsza połówka stamtąd
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  10. #20

    Domyślnie

    Tak sobie patrzę na te fiołkowato-trupie lica po korekcie i się zastanawiam czy jednak nie lepiej było zostawić tę żółtaczkę Ogólnie rozumiem, że to ma być wstęp do dalszej obróbki, ale wygląda to jeszcze gorzej a przecież ze zdjęcia "poprawionego" trzeba dla odmiany usunąć kolejny "zafarb".
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 23-04-2020 o 15:23

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Chrzest święty - Oskar
    By Carolco in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 05:32
  2. [ Przyroda ] Święty
    By kl in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-06-2015, 08:56
  3. [ Portret ] nie świety
    By LordYoghurt in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-05-2012, 09:03
  4. [ Foto-żart ] Swiety
    By wesu in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-12-2008, 16:50
  5. [ Sport ] Święty Leo
    By lacha in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 23-11-2007, 18:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •