Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Lampki i żarówki i inne

    Zdjęcia wykonane na zlecenie pewnego sklepu internetowego. Fotografią produktową zajmuję się od początku listopada poprzedniego roku. Ciekaw jestem waszych uwag tych zdjęć.

    1.



    2.



    3.



    4.


  2. #2

    Domyślnie

    W wątku z pierwszymi próbmi portretu i przyrody wystawiłeś zdjęcia, które są fatalne, albo tragicznie fatalne - nie tylko pod wzglęem technicznym, ale każdym innym: pomysłu, kadru, kompozycji, obróbki, itd.

    Tutaj pokazujesz zdjęcia, których wykonanie wymaga nie tylko pewnych umiejętności warsztatowych, ale też jakiegoś ogólnego pomyślunku - a co bardziej zabawne piszesz, że zajmujesz się tym od paru miesięcy.

    Pomiędzy tymi wstawkami czuję mocny, ale to bardzo mocny dysonans.






    PS
    A mógłbyś tak, dla nauki i dobra ogółu opisać możliwie dokładnie jak zrobiłeś te zdjęcia, na przykład pierwsze i ostatnie, dokładnie i ze szczegołami? Tak, żeby na podstawie takiego opisu każdy mógł takie zdjęce powtórzyć?
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3

    Domyślnie

    Ponieważ głównie zajmuję się fotografią produktową, pozostałe robiłem hobbystycznie.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lukas_92 Zobacz posta
    Ponieważ głównie zajmuję się fotografią produktową, pozostałe robiłem hobbystycznie.
    Powoli zaczynam rozumieć. Czyli mówiąc najprościej, jak idzie o fotografię produktową (którą jak sam mówisz zajmujesz się raptem kilka miesięcy) to umiesz zdjęcia dobrze obrobić, skadrować, przejawić spory poziom warsztatu.

    Ale jak idzie o Twoje hobby (czyli to co lubisz i robisz dla przyjemności) nagle nie umiesz ani kadrować, ani obrabiać, ani wykazać nawet tego minimum zaangażowania, żeby mieć jakiś pomysł, plus do tego technika katastrofalna.

    Słowem jak produktowo - to umiesz, jak hobbystycznie - nic nie umiesz. Dobrze zaczynam rozumieć?
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    W wątku z pierwszymi próbmi portretu i przyrody wystawiłeś zdjęcia, które są fatalne, albo tragicznie fatalne - nie tylko pod wzglęem technicznym, ale każdym innym: pomysłu, kadru, kompozycji, obróbki, itd.

    Tutaj pokazujesz zdjęcia, których wykonanie wymaga nie tylko pewnych umiejętności warsztatowych, ale też jakiegoś ogólnego pomyślunku - a co bardziej zabawne piszesz, że zajmujesz się tym od paru miesięcy.

    Pomiędzy tymi wstawkami czuję mocny, ale to bardzo mocny dysonans.
    Mam takie same odczucia.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Mam takie same odczucia.
    Nie wiem tylko, po co tak na początkującego kolegę naskakujecie, to ma go niby zmobilizować ?
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Powoli zaczynam rozumieć. Czyli mówiąc najprościej, jak idzie o fotografię produktową (którą jak sam mówisz zajmujesz się raptem kilka miesięcy) to umiesz zdjęcia dobrze obrobić, skadrować, przejawić spory poziom warsztatu.

    Ale jak idzie o Twoje hobby (czyli to co lubisz i robisz dla przyjemności) nagle nie umiesz ani kadrować, ani obrabiać, ani wykazać nawet tego minimum zaangażowania, żeby mieć jakiś pomysł, plus do tego technika katastrofalna.

    Słowem jak produktowo - to umiesz, jak hobbystycznie - nic nie umiesz. Dobrze zaczynam rozumieć?
    Może tutoriale są odpowiedzią na te różnice. Co do uwag to jest dobrze, zwłaszcza na 1 i 4 . Ale bardziej dbaj o wykończenie, detale, poprawianie wad produktu i wszystkiego co odciąga uwagę.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Nie wiem tylko, po co tak na początkującego kolegę naskakujecie, to ma go niby zmobilizować ?

    Nie sądzę, żeby ktoś na kogoś naskakiwał. Ja za to naprawdę, szczerze jestem bardzo ciekawy - i dlatego po prostu pytam 'początkującego kolegę' jak mówisz: czemu w tym wątku umie i to na wysokim poziomie, a w innych wątkach tragicznie nie umie, nawet na najbardziej niskim?

    Na razie uzyskałem odpowiedź, że jak zajmuje się fotografią produktową, to umie, a jak hobbystycznie to nie - ale mnie to nie do końca przekonuje.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #9

    Domyślnie

    Wszystkie te zdięcia robiłem swoim aparatem Nikon D5300 (oprócz 3.); Obiektyw: AF-P NIKKOR 18-55mm 1:3.5-5.6G

    1. Przysłone ustawiłem na f/22, ISO -200, czas 125, długość ogniskowej 20mm. Używałem dwóch lamp z softboxem ze zmiennym światłem, dokładnie nie pamiętam na jaką moc ustawiłem. W samy programie dużo wycinałem. Na obrazie są wklejone fragmenty dwóch zdjęć. Jedno to zapalona żarówka na na czarnym tle, druga na tle światła zapalonego softboxu, a trzecie to zdjęcie wkrętu do tych nietypowych żarówek.

    2. To już było trochę prostsze w samej obróbce. f/22, ISO -200, s125

    3. To zdjęcie mojej torby i szalika wykonane aparatem Nikon D300S (mojego nauczyciela). f/2.2, ISO -250, s250. A kolory to już ustawiałem w programie

    4. f/22, ISO -125, s125 ogniskowa 55mm, W tym ujęciu wkleiłem zdjęcie żarówki.

    W pewnej książce fotograficznej zobaczyłem taki efekt szkła by były widoczne same jej krawędzie i dość długo kombinowałem z ustawieniem lamp.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Na to wygląda, choć wcześniej myślałem inaczej. Przynajmniej najbliższe osoby mi tak mówiły.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dziękuję David555 za obronę, ale te komentarze coś mi wskazują

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jeśli chodzi o całą resztę, to wszystkie zdjęcia robiłem na podstawie własnych spostrzeżeń, jedyne osoby które komentowały moje zdjęcia; to moi znajomi, którym bardzo się podobało, a ja im wierzyłem.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lukas_92 Zobacz posta

    Dziękuję David555 za obronę, ale te komentarze coś mi wskazują


    Nie wiem co wskazują Ci komentarze, ale wierz mi - nawet moi najbardziej zagorzali hejterzy nie mogą zaprzeczyć, że lubię i często pomagam, a zwłaszcza początkującym. Zawsze można mnie zapytać o zdanie i jeśli tylko mam czas, chętnie odpowiadam.

    Ale teraz, w tej sytuacji, widzisz Łukaszu - ja na poważnie jestem strasznie ciekawy, jakim cudem człowiek może doznać tak straszliwego regresu. Pytam poważnie - żebym wiedział jak takiego potwornego cofnięcia samemu uniknąć. Nie mogę zrozumieć jak ktoś, kto 3 lata temu miał takie pojęcia o ekspozycji (lewe) wystawia teraz takie zdjęcie (prawe) i na poważnie pyta, czy jest dobre.






    Jak ktoś, kto umie zadbać tak o tło (lewe), pokazuje teraz takie rodzynki jak (prawe) i nie dostrzega różnicy o kilkanaście klas.









    Po prostu niesamowicie ciekawi mnie, jak można w jednym typie fotografii wiedzieć cokolwiek, a nawet sporo - a JEDNOCZEŚNIE nie wiedzieć kompletnie nic w innym. Dla mnie to trochę tak, jakbyś umiał świetnie jeździć rowerem Wigry, ale posadzony na innym składaku nie był w stanie przejechać 10 metrów.



    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .




    Sorry, próbowałem, ale dalej nie rozumiem.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lampki LED
    By Kojocisko in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-11-2016, 23:43
  2. Lampki Manfrotto Muse
    By prz3mo in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-02-2016, 15:46
  3. kolorowe lampki
    By pyziol in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-05-2010, 21:58
  4. Wybór lampki
    By Patio in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-12-2006, 01:17
  5. synchro lampki z D70 z SB600
    By klon in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-10-2006, 22:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •