Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Za to ja Ciebie teraz rozumiem faktycznie ciekawe zjawisko.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Za to ja Ciebie teraz rozumiem faktycznie ciekawe zjawisko.
    No i niby co w tym takiego interesującego, że kolega wykonując fotografię produktową, realizuje jakieś założenia ustalone z usługodawcą i posiłkując się wzorcami, a jednocześnie nie ma pomysłu na landszaft, czy detal ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Istnieje cała masa ludzi, którzy mimo przyswojenia literatury nt. kompozycji, absolutnie nie potrafią zastosować tych informacji w realnych sytuacjach zdjęciowych.
    Przyczyn może być wiele, stres przy fotografowaniu w plenerze (bardzo częste), który powoduje, że fotografujący naciska spust migawki pomimo tego, że nie skomponował kadru, licząc na łut szczęścia, ale też np. odmienna estetyka od tej, jaka jest ponoć powszechnie obowiązująca.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    No i niby co w tym takiego interesującego, że kolega wykonując fotografię produktową, realizuje jakieś założenia ustalone z usługodawcą i posiłkując się wzorcami, a jednocześnie nie ma pomysłu na landszaft, czy detal ?
    Interesującego nic . Niedoświetlenie i taki kadr jak z budynkiem nie nazwałbym za to brakiem pomysłu czy detalu. Nie rozumiem też po co się bawisz w adwokata jak sie tylko z ciekawości ktoś płyta autor. Nikt go nie krytykuje, ani nikt nie szydzi z tego powodu.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Interesującego nic . Niedoświetlenie i taki kadr jak z budynkiem nie nazwałbym za to brakiem pomysłu czy detalu. Nie rozumiem też po co się bawisz w adwokata jak sie tylko z ciekawości ktoś płyta autor. Nikt go nie krytykuje, ani nikt nie szydzi z tego powodu.
    Jakoś jednak inaczej to odbieram.
    Uczyłem fotografii całkiem sporą grupę adeptów i mam jakieś tam pojęcie z jakimi borykają się problemami, jeżeli więc nie stanowimy tu części rozwiązania, a jedynie piętnujemy nieumiejętność, to nie popychamy spraw we właściwym kierunku.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Przyczyn może być wiele, stres przy fotografowaniu w plenerze (bardzo częste), który powoduje [...]

    Stres jaki wywarła na fotografującym ta kamienica, żeby tak skopać zdjęćie - musiał być doprawdy MONUMENTALNY!

    Zupełnie jak dorzeczność tych wyjaśnień...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #16

    Domyślnie

    A jednak tak jest, nigdy nikogo nie piętnowałam za to że coś robi, jestem userem jak inni i nic więcej. 2p wrzucił ciekawe spostrzeżenie, Sam nigdy też takich różnic nie widziałem. Zwłaszcza że mówimy o zdjęciach dodanych na forum a nie tylko wykonanych.
    Ale skoro mówisz że byłeś wykładowcą i to nic szczególnego to wierze na słowo. Napisz może jakieś inne ciekawe przypadki z Twojego doświadczenia. Temat wydaje się być ciekawy.

  7. #17

    Domyślnie

    Zdjęcia są w miarę przyzwoite ale zawsze można coś poprawić.

    1. Zastanawia mnie różnica w kolorze gwintu - to dwa różne typy? jeśli to fotografia produktowa to oddanie koloru jest obowiązkowe. Trochę rażą mnie też te wady w szkle. Z jednej strony można to zostawić ale... ja bym usunął. Przynajmniej część. Stosujesz zbyt duże tło białe (dlatego tracisz trochę konturu)
    2. Ten kabel jest problemem - to też wiem. Ale mało przekonujące jest to rozwiązanie. Jeśli dobrze czytam produkt to wystarczyłoby go obrócić o 180 stopni i ukryć kabel za abażurem. Ewentualnie tam go pokazać starannie układając. Tak czy tak powinien być mniej inwazyjny. Szczególnie, że nie jest dobrze dopasowany do projektu
    3. Bardzo mnie denerwuje, że zbyt jasne tło w prawej, górnej części odciąga uwagę od teczki, ta stalowa kratka (ni w pięć ni w dziewięć) też niepotrzebna lub za mało.
    4. Warsztatowo najgorsze. Tutaj dokładnie widać, że nie potrafisz dobrać wielkości białego tła do obiektu. Masz zagubiony kontur na oprawie z prawej i tak samo z bańką z lewej. Na dole sposób pokazania szkła dyskusyjny (choć może jednak najlepszy). Być może dałoby się zrobić troszkę lepiej też te "pręciki" LED-ów.

    Pracując nad fotą powinieneś sobie zadać pytanie czy zrobiłem już wszystko co się da? Zresztą 90s napisał Ci o dopracowaniu.

    @2pompony
    Założyciel wstawia tu foty produktowe z prośba o konstruktywną krytykę a Ty zajmujesz się dywagacjami nie mającymi nic wspólnego z tematem. Uznałbym to za lekkie dziwactwo gdyby nie fakt, że zajmujesz się punktowaniem innych i doszukiwaniem przyczyn śmierci tego forum. Powinieneś być choć trochę konsekwentny.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 19-04-2020 o 00:02

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Stres jaki wywarła na fotografującym ta kamienica, żeby tak skopać zdjęćie - musiał być doprawdy MONUMENTALNY!

    Zupełnie jak dorzeczność tych wyjaśnień...
    Mam czasem takie wrażenie, że abstrakcyjność Twojego rozumowania, absolutnie uniemożliwia jakiekolwiek porozumienie, czego dałeś przykładów od groma na przestrzeni lat.
    Jeżeli ktoś dla przykładu, wychodzi w plener z nieubezpieczonym sprzętem, na który zbierał zaskórniarki wiele lat, to zamiast komponować kadr, rozgląda się nerwowo, czy jakiś rzezimieszek nie czyha na fotograficzne skarby.
    To tylko jeden z przykładów na stres przy fotografowaniu, bo jest ich oczywiście znacznie więcej, ot choćby okulary, które w wielu przypadkach są poważnym utrudnieniem.
    Itp., itd.

    Twoja racja zawsze jest najtwojsza, dlatego pozostawiam Cię na tym polu, byś mógł spokojnie i bez złośliwości wyedukować kolegę, który cierpi według Ciebie na fotograficzną chorobę dwubiegunową i raz jest Jeckyllem, a raz Hydem.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Twoja racja zawsze jest najtwojsza, dlatego pozostawiam Cię na tym polu
    Ja również Cię pozdrawiam i wpisuję sobie do sztambucha na stałe Twoją teorię o stresie, który doprowadza fotografów do szaleńczej niemożności opanowania podstaw ekspozycji. Te trzy jagódki musiały być potwornie stresujące, co najmniej tak, jak kamieniczka wśród drzew. A okulary jak powszechnie wiadomo nie pozwalają zrozumieć działania światłomierza, ponieważ się sprzeciwiają z całej swojej siły.

    No cóż - stres, o yes...






    Pozwólcie, że idę pęknąć ze śmiechu gdzie indziej. Ha ha ha ha ha...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Lampki LED
    By Kojocisko in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-11-2016, 23:43
  2. Lampki Manfrotto Muse
    By prz3mo in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-02-2016, 15:46
  3. kolorowe lampki
    By pyziol in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-05-2010, 21:58
  4. Wybór lampki
    By Patio in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-12-2006, 01:17
  5. synchro lampki z D70 z SB600
    By klon in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-10-2006, 22:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •