Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie zgrywanie zdjęć

    Koledzy, czy widzieliście może taki wynalazek - mobilny dysk twardy z portem na kartę XQD/CFExpress, tak żeby dało się zgrywać zdjęcia bez udziału osobnego komputera?
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  2. #2

    Domyślnie

    Lata temu takie urządzenie nazywało się databank i w zależności od modelu i producenta miało różne wejścia/wyjścia, różne pojemności i sposoby zasilania. Ale dziś, w dobie wszechobecnych chmur i mody na składowanie danych nie u siebie, tylko gdzie indziej nie weim, czy databanki jeszcze cieszą się uznaniem i są w ogóle w produkcji...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3

    Domyślnie

    Tanie i pojemne karty pamięci wyparły takie urządzenia... ups, XQD . Wałkowaliśmy to swego czasu w wątku o Z-tkach. Moim zdaniem najlepsze (w sensie najtańsze) rozwiązanie to czytnik i przerzucanie na telefon, ewentualnie mały notebook. Dyski o które pytasz to widziałem jakieś maksymalnie niszowe, cena taka że np.10' laptop sensowniejszy. Chyba, że coś się zmieniło przez ostatni rok.

  4. #4

    Domyślnie

    https://shop.westerndigital.com/pl-p...MJ2500AGY-EESN

    WiFi i SD. Moim zdaniem jeden z ostatnich produktów tego typu na rynku.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #5

    Domyślnie

    300 € za 500 GB + oczywiście 50 € za czytnik XQD.
    Czyste szaleństwo.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Koledzy, czy widzieliście może taki wynalazek - mobilny dysk twardy z portem na kartę XQD/CFExpress, tak żeby dało się zgrywać zdjęcia bez udziału osobnego komputera?
    Używać można mobilnego routera, podpinasz czytnik XQD, pendrive i załatwione, kombajny z dyskami strasznie drogie i jakieś niszowe konstrukcje.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Koledzy, czy widzieliście może taki wynalazek - mobilny dysk twardy z portem na kartę XQD/CFExpress, tak żeby dało się zgrywać zdjęcia bez udziału osobnego komputera?
    Kiedyś miałem taki "wynalazek" na karty SD i CF. Długo zgrywało zdjęcia, ale najgorsze było to że nie było ŻADNEJ gwarancji że zdjęcia się zgrały poprawnie. Kiedyś coś poszło nie tak i zdjęcia niby się skopiowały ale pliki były "puste". Żeby mieć pewność że się skopiowało poprawnie (weryfikacja) musiałem podłączać go do laptopa co spowodowało że posiadanie tego "wynalazku" stało się bez sensu.

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Teraz takimi urządzonkami sterujesz przez appke i widzisz co się dzieje ale to drogie zabawki.

  9. #9

    Domyślnie

    Kiedyś pożyczyłem taki wynalazek, dokładnie obudowę.
    Problem załącz się już w momencie dopasowania dysku, z którym to ustrojstwo działało.
    Większym problemem była lista obsługiwanych kart pamięci, z tych które posiadałem działały tylko CF 4 i 8 GB.
    Dla mnie najwygodniejsze i zarazem najtańsze rozwiązanie, z którego aktualnie korzystam - smartfone z pojemną kartą i podpiętym czytnikiem.
    Dyplomata to człowiek ,który powie ci spier... w taki sposób ,że będziesz czuł zachwyt przed zbliżającą się podróżą

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nimnull Zobacz posta
    ...
    - smartfone z pojemną kartą i podpiętym czytnikiem.
    Jak bardzo pojemną ?
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zgrywanie zdjęć bez komputera
    By meu in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 07-01-2019, 13:48
  2. Nikon d90 zgrywanie zdjęc
    By imagination in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 04-06-2010, 00:07
  3. zgrywanie zdjęć
    By kocudrak in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-06-2005, 21:21
  4. D70 zgrywanie zdjec - awaria...
    By dosent in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-02-2005, 09:46
  5. zgrywanie zdjec
    By Saint in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-09-2004, 11:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •